Plastični delovi prednjeg branika

prethodna tema - sledeća tema

krle

 Pisao sam šta mi se desilo   http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2473.0






Montaža rešetke   (na njoj se nalazi i zaštitnik  cevi klima uređaja i   PK kaiša) i maglenke  na parkingu, bez skidanja branika je dosta komplikovana. Ja sam nekako uspeo.

Prvo sam uklonio tri zavrtnja T30 na donjem delu branika i  polomljenu plastičnu  zaštitu sa donje desne strane (pričvršćena je sa tri zavrtnja T20, jednom većom i jednom manjom tiplom),  onda sam tu provukao rešetku, pa onda između branika i veznog lima. Uz malo akrobacija rešetka je došla na za to predviđeno mesto. Na njoj se nalaze tri žabice koje su predviđene kao nosači provodnika za napajanje desne maglenke




Na   braniku gde stoji rešetka, sa gornje i donje strane, naze se žabice. Navlačenje rešetke na žabice uradio sam improvizovanim alatom





Onda sam montirao nosač maglenke. Prethodno sam sa starog poskidao sve metalne delove pošto se to kupuje posebno i nije u kompletu sa novim. Treba uočiti prorez na nosaču jer se on mora poklopiti sa vođicom na braniku. Montaža nosača je jednostavna, ali zavrtanje maglenke na njega nije ni malo.Konektor spojiti na maglenku pre montaže, lakše je.




Postavljanje zaštite sa donje strane je jednostavno. Tri zavrtnja T20, jedna veća tipla sa glavom u obliku pečurke i jedna manja -kopča .




Potreban alat:

Torx T20, T30 i ravna odvrtka.

Pre montaže:



Posle montaže:












mladja73

 :aplause: Krle kao uvek, jasno i precizno... :aplause:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

MajorSoul

Jesi imao neko uputstvo ili si sam provaljivao sta i kako?
U svakom slucaju  :aplause: za slike i "how to user manual"  :ziveli:
:wind:
..need more buttons..

krle

Ovo nije opisano u uputstvu,opisano je skidanje branika.   

boban66

Nije lepo da se ikom ovako nešto desi ali kad već jeste,iskustvo koje si podelio s nama je neprocenjivo. Bar nama.  :write:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Zoran

Korak po korak, svaka čast. Lafeta se sija kao nova..?
Sam svoj gazda - vazda.

krle

#6
 :dobro:

Niko me još nije ništa pitao za one dve plastične vezice, ali...



Već sam rekao da je  zaštitnik  sastavni deo     rešetke. Kako bih izbegao upadanje stranih predmeta u prosto razvoda , PK kaiša i cevi klima uređaja polomljenu rešetku i zaštitnik sam uvezao za branik pomoću dve plastične vezce. Privremeno rešenje koje se pokazalo dosta efikasnim s obzirom da su tada na putu  bacali so i rizlu u  velikim količinama.

silent

Ja uvek u kolima imam nekoliko tih plasticnih vezica, vrlo su korisne kada zatreba  :dobro:

zac

Kada sam skinuo branik da namestim svetla za maglu, primetio sam da mi fali deo usmerivaca vazduha, koji je zabicama pricvrscen za branik. Mislio sam da mi je zimus negde ispao, ali kada sam malo bolje pogledao video sam da se zakacio na sus-pleh motora i da je jednim delom legao na izduvnu cev auspuha. Naravno izgorelo je parce i morao sam ga popraviti iz razloga sto bez njega direktno je na udaru servo pumpa upravljaca a i zbog smanjenog usmeravanje vazduha ka hladnjaku.
Evo i slike sa objasnjenjima.


VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

mrsp

 :aplause:
Ti si baš izigravao krtolicu po snegu  :whistling:

krle

Na žabice se i nisi mogao osloniti jer je zaštitinik sastavni deo rešetke, a   odcepio si ga na mestu preklapanja ( u gornjoj zoni).

zac

Da tu se pocepao, zato je i spao i otisao pod izduvnu granu. Nakon lepljenja, na toj strani sam izbusio dve tupice i zavezao ga plasticnim vezicama.

Aleks

Veoma pedantno odradjen posao iako se radi o delu koji se spolja ne vidi. :aplause: :aplause:

petar313

Izvinite što vraćam staru temu iz zaborava, ali imam malko da dodam.

Naime, menjao sam desnu rešetku u prednjem braniku. http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=5005

Prvo sam želeo da to uradim bez skidanja branika i zaista nije mi bio problem da izvadim raspadnutu rešetku.

Ali, kada sam želeo da stavim novu, shvatio sam da nemam mesta za manevrisanje i da rizikujem da oštetim hladnjak. Odmah sam nastavio da odvrćem šarafe i skinuo sam ceo branik.
Kada  je branik skinut, uopšte nije teško staviti novu rešetku.



Ovde možda postoje razlike u verzijama opreme. Moja verzija je Preference + AC. Ono što mi je najviše smetlao za nameštanje nove rešetke jesu creva od klime i hladnjak klime.
Možda u verzijama koje nemaju klimu je lakše namestiti bez skidanja brnika.

Druga stvar, na mojoj verziji nema svtla za maglu te je skidanje branika zaista lako. Našao sam sa leve strane branika utičnicu koja nije iskorišćena(To mora biti instalacija za svetla za maglu). Pretpostavljam da verzije koje imaju svetla za maglu  imaju samo jedan korak više a to je isključivanje svetla za maglu iz te utičnice.




Za skidanje branika, najteži deo mi je bio nalaženje dva šrava koje skriva plastično potkrilo.

ovako sam se snašao:

Primetio sam da mi šrafovi sa donje strane branika slabije drže pa sam ih ojačao širokim podloškama.


Nisam slikao ceo postupak, pa ne mogu baš da napravim tutorijal. Ali mislim da je jasno šta sam radio.