Chip tuning?

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Na zalost bez mene.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ppejic

#181
1. Hobbista 1.6 MPI
2. PPejic 1.4 MPI
3. Danijel 1.4 MPI
4. Vladan P 1.5 dCi
5. Boqy 1.4 MPI

ppejic

Posle odradjenog cipovanja i voznje na auto putu, bolje povlaci i ubrzava u petoj brzini, kilavi se ali primetno manje.

U povratku do pozarevacke petlje 70 km/h, od Pozarevca sam matletirao auto i tako par izleta 140-160 km/h u trajanju par minuta, a u posle toga nisam spustao ispod 110-120 km/h.

Cekam da ispraznim rezervoar pa cu da prekalkulisem potrosnju.

staracstol

 :aplause: Tooooo, jel da je zivot lepši sa čipom  :woo-hoo:

Ayrton

A utisci ostalih "čipovanih" kolega?
Hobbista?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Nisam imao tu sreću da probam auto po očišćenom putu. U stvari, nisam prešao 60 km/h, tako da će moji utisci biti napisani malo kasnije.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DrJekyll

Tek sad stigoh da se javnem :wave:
Auto isproban na autoputu iz mesta tako reći....neću vam ništa reći osim da mi je vilica bila razglavljena do poda sa jednim ogromnim osmehom na licu...uz naravno dosta pozitivnih ružnih reči tipa #$!?*#$ kako ubrzava i sl... :too:

Šalu na stranu, JA lično primećujem dosta bolje ubrzavanje pri manjim brojevima obrtaja....npr meni je tek posle 3500-4000 dobijao "vatreno" ubrzanje, a sad je to i od 2000-2500 obrtaja. Za potrošnju ne znam još uvek, ali sam stigao do kuće i tek mi je tad upalio rezervu, a trebalo je 20km ranije + sneg, spora vožnja, grejanje. Znači više sam potrošio dok sam došao do kovačice nego u povratku...mada tek se to treba proveriti sa sledećim sipanjem.
Najviše me oduševila ta 5ta brzina i cimanje kada stisnem gas na 2500, ranije nije ništa primetno ubrzavao, a sad je osetno cimanje.
BTW
Vozio sam drugara, a da mu pre toga ništa nisam rekao i posle par cimanja na autoputu me je pitao da li sam konačno ubacio taj K&N filter :whistling: i kada sam mu rekao za čipovanje i on se oduševio, a i ja jer je primetio razliku pa sam sad siguran da ne tripujem :whistling:

Još jedna stvar...mislim da se i zvuk motora malko promenio, al to već možda i tripujem....baš bih voleo da čujem mišljenje ostalih "čipovanih" :friends:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ppejic

Citat: DrJekyll poslato 12.12.2012. - 00:56
Još jedna stvar...mislim da se i zvuk motora malko promenio, al to već možda i tripujem....baš bih voleo da čujem mišljenje ostalih "čipovanih" :friends:

Opisi, pa da načuljim uši

staracstol

Moj je postao bucniji i to momacki. I na leru je bucniji nego sto je bio a od 2 do 3K se bas cuje razlika

ppejic

Citat: DrJekyll poslato 12.12.2012. - 00:56
Najviše me oduševila ta 5ta brzina i cimanje kada stisnem gas na 2500, ranije nije ništa primetno ubrzavao, a sad je osetno cimanje.
BTW

Potpisujem

Daniel

danas konacno mrdnuo na put. Doduse nista preko 80km/h
Potpisujem ovo sto je napisao Peja i Dzekyl.
Ovo nije taj motor posle chipovanja :hall:
Cini mi se da je izgubio motor onaj metalni zvuk, doduse za nijansu je bucniji...ali videcemo kada se otopi ovo g*vno sa puta.
Put je trenutno kao najgora kaldrma  :banghead:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DrJekyll

Malo sam osluškivao pažljivije i mislim da kada je hladan malko se više čuje nego ranije kada je bio hladan, a i kada se zagreje malo "popusti" zvuk, a sada i da opišem zvuk....nisam hteo u prethodnom postu jer bi bilo previše :)
Zvuk je kao da imam 2.0 ispod haube, doduše i jačina je takva, ali je bitna ona "boja glasa" motora (ako me razumete) koja se promenila od piskavog Renoa do brundavog BMW-a....dobro de, da ne preterujem  :hihi1: , ali stvarno je malo ložana od zvuka sada.
:dance:

P.S.
Nisam izdržao da proveravam potrošnju, tj jesam, ali ne onu nisku nego max. Ode i na 12l :doh: Naravno malo malo pa 5500 obrtaja :whistling:
Videću sad sa ovim punjenjem da "olabavim" malo....
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Jel ima ovde još neko da veruje u deda Mraza? Pa 'de ima da dobijete performansu a ujedno smanjite potrošnju sa istim motorom? Mora da troši ako hoćete da ide, zbog toga ste ga i čipovali valjda.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Citat: DrJekyll poslato 15.12.2012. - 04:52
P.S.
Nisam izdržao da proveravam potrošnju, tj jesam, ali ne onu nisku nego max. Ode i na 12l :doh: Naravno malo malo pa 5500 obrtaja :whistling:
Videću sad sa ovim punjenjem da "olabavim" malo....

Pa pri tim obrtajima nisi ni mogao da ocekujes manje

Daniel

Meni pored jucerasnjeg cepanja prosek ostao na 7.3
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.