Chip tuning?

prethodna tema - sledeća tema

blagojevic

Evo i mog iskustva sa chip tunungom. Juce mi je auto cipovao kolega s posla. Auto ne ide dobro i vraticu originlane mape. Ima "knedlu" koja se najvise primecuje pri startu, kad dam gas kao da neko pvuce rucnu pa je pusti. To se desava u svim brzinama pri dodavanju gasa, ali je najvise primetno prilikom kretanja. Druga stvar, negde 1700-1800rpm pocne da se trese ko asmaticar na uzbrdici, i ako se odzme ili doda gas to prestane. Najslicnije je kao kad kod vakuumskih TNG sistema nestaje gas... Bas sam se razocarao. Usput, [probao sam ga na autoputu, i da ga *ebes ne da mrdne preko 140km/h. Da li je neko od cenjenih kolega koji voze cipovan 1.4MPI imao slicne probleme? Usput, ce li dolaze uskoro ti Rumuni na neko "grupno cipovanje"? :njanja:

Pozdrav iz Nish! :ziveli:

Keka

Nisi izabrao dobru kucu za cipovanje. Ostali nisu imali slicnih problema, koliko znam.

Nemoj da vozis takav auto da ne napravis neku stetu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


blagojevic

Naravno, samo sam ga probao i vozim ga normalno. Sutra-prekosutra vracam fabricke mape.

Loganovac

Ko zna čiju mapu su ti učitali...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

To nije bilo chipovanje. Ne znam sta je bilo al chipovanje nije.

Daniel

Rumuni ako stizu grupno to ce biti u decembru, Bože zdravlja.
Što se tiče navedenih problema ja za slične nisam čuo, barem od ljudi koji su radili  remap kod Dim sport-a.
I iskoritiću još jednom da kažem, barem što se tiče benzinaca da najtoplije preporučujem svima!! :lazy:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

blagojevic

Samo da javim sta se desava. Decko koji mi je cipovao auto je otkrio u cemu je bio problem. Naime, mape za 1.4 motor su u 8-bitnom formatu, a on je uneo mape u 16-bitnom. Nakon ove prepravke sve funkcionise kako treba. Ja sam prezadovoljan rezultatom, prosto ne mogu da prepoznam auto. Utisak mi je sada kao kada sam nekada vozio Reno4, pa ga prebacim sa plina na benzin. Mnogo je startniji i motor je konacno zivnuo. Kao da sam sve vreme vozio sa podignutom rucnom. Sto bi u Nis rekli "nabrčkuje asfalt"! :hihi1:

Veliki pozdrav od mene!

lovac

Već smo dosta puta razglabali o tome da čip tuning ima smisla kod turbo dizel agregata, a kod ostalih tipova motora rezultati su mršavi  :conf:

Aleks

I kod turbo benzinaca su mrsavi?

kiconix

Onda da pojasnimo da ovo sto se radi na Dacijama mpi nema veze sa chipovanjem.

blagojevic

Chip tuning, soft tuning, cipovanje ili kako god ga nazvali je, ono sto ja znam za 1.4MPI motore, modifikacija mapa motornog racunara. Da nije nista od cega se pada na d*pe, i nije. Da postoji razlika, postoji. Hocete jaci i startniji auto? Prosto. Promenite auto :doh:

Aleks

Upravo! I svega par Nm zna da učini čoveka jako srećnim. Ako ništa drugo, čačnuo si nešto na autu i imaš utisak da auto ide malo bolje pa makar to bio i trip. Ali je prijatan osećaj.

staracstol

@Aleks: pogodjena sustina.

roolet

Znaci - placebo efekat   :Smiley:

staracstol

@roolet: dalekp od toga.