Mrežica ispred hladnjaka

prethodna tema - sledeća tema

nik

Evo konačno ugrabih malo vremena, pa da postavim "inovaciju" na Sanderu.

Pisao sam već da sam menjao hladnjak zbog začepljenja (https://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1523.msg239934#msg239934). Kada sam skinuo branik, pošto se ispred hladnjaka motora nalazi hladnjak klime, isti je bio u, slobodno mogu reći, jadnom stanju.
U zonama gde je direktno na udaru raznih "projektila" sa kolovoza, rebra na hladnjaku su u većem delu pokrivljena i zatvorena. To je i uticalo na malo slabiju efikasnost klime u letnjim mesecima, ali ista korektno radi (proletos na +38 C uspevala je da smanji na 27 C u kabini, što je više nego korektno).
Probao sam da ih ispravim stanjenom drvenom čačkalicom sa zadnje strane, ali sam odustao od toga jer su rebra jako osetljiva i korodirana pa se više kidaju nego što se ispravljaju.
Pošto klima dobro funkcioniše, a da bih koliko-toliko sprečio dalju degradaciju rebara nabavio sam i ugradio pocinkovanu romboidnu mrežicu (https://uradi-sam.rs/limovi/isteg-pocinkovani-1x0-5m--05m2-.html#). Pola kvadrata je dovoljno za dva automobila.
Mrežica je isečena u skladu sa otvorima na braniku, ofarbana crnim autolakom i pričvršćena sa unutrašnje strane jačim plastičnim vezicama. Rupe na plastici branika bušene u delovima koji se ne vide spolja (Jbg nisam ovo slikao iznutra.nije mi bio telefon pri ruci, a i hladno bilo).

Rezultat
     

"Inovacija" ispitana na 140 km/h i nema nekih novih šumova. Hladjenje regularno radi (mada je spoljna temperatura niska, videćemo na leto).
Nadam se da će ovo da spreči dalju degradaciju hladnjaka. Najbolji efekat bi se postigao ako se ovakvo nešto ugradi na nov auto, ali jbg, kasno sada.

Zoran

Ja sam ugradio plastičnu, prošlog ljeta.
Jedina zamjerka, kada pada snijeg, sve se zaštopa
Dobra stvar, stavio sam samo u donju polovinu.
Sam svoj gazda - vazda.

Krle87

Svaka čast! Mnogo mi je drago kada vidim kome sam prodao auto.

nik


saša61beograd

Moj "hladnjak" klime je u sličnom stanju.Povremeno vrlo malim, tankim i dovoljno dugačkim šrafcigerom probušim rupu tamo gde su se rebra
sasvim spljeskala (sve ovo kroz rešetku branika).Rebra su toliko mekana da šrafciger prođe bez otpora.
Njih je nemoguće ispraviti i popraviti.Ali bar ima bolji protok vazduha do hladnjaka motora.

Zoran

To je očita podvala proizvođača. Garanciju će sigurno izdržati a kasnije ubrzana prodaja dijelova...
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

Definitivno to moze fabricki da se konstruise i ugradi, ali...gde je tu racunica za njih
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zoran

To mnogi kamioni imaju...
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

na Aliju sam video i neki kao cesalj sa kojim se ispravljaju saca. Lepa zamisao, ja moj nisam ni gledao u kakvom su stanju.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari