Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Njima i leti i zimi raste potraznja  :fiju:

Poskupljenja ce biti i dalje, treba napuniti rupu bez dna.

O kvalitetu da ne pricam, sve manje prelazim sa jednim rezervoarom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Black

Ja sam bas neobavesten...letnji i zimski TNG? :bonk:
Jedino primecujem da mi auto dobro ide na gas, na ravnom ne primecujem razliku u odnosu na benzin! :too:
Sipam na MBGu , Vozdovacki kruzni put, uvek do cepa i uvek na istom "pistolju". :to:
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Keka

Sipao danas na Zmaju 2, cena 80,4 din/l. Happy hour, popust 3%.....medjutim...

Do tandrkanja stalo 23,9 litara. Po BC potroseno 16,1 l, znaci treba da stane oko 18. Presao 249 km. Rekoh ili su ponovo poceli da kraduckaju, ili im je pritisak na pumpi katastrofa.

Posle sam pogledao mehanicki merac na boci, nije prepunjena. Pokazuje malo manje od pune, kao i uvek kad zaustavi tandrkanjem. Elektronski pokazivac je takodje pokazivao potrosene 2 crtice od 4, sto odgovara potrosnji po BC uvecanoj za 10%.

Iz navedenog sam zakljucio da varaju na kolicini, i to nekih 30%. Ubuduce me vise nece videti na pumpi.

PS. Guarana je kod njih 79 dinara, na S petrolu na autoputu NS-Bg je 69, a u Tempu je oko 50.  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Vidiš Keka, ja kad sam doterao auto do majstora sipao sam na Zmaju 2 pravac ka Nišu,( kontam nova pumpa, obnovljena, baždarena itd.) za 1000 din ili 12,5l, majstor je sipao oko 500 din ili 6l, total 18,5 l i sa tim ukupnim gorivom sam prešao oko 270 km plus jedno 3l benzina, auto je sasvim lepo išao i taman sam pomislio kako treba i dalje tu da sipam kad Keka :agr:. Tako da moje  pitanje a u skladu sa temom i ne imanjem iskustva po tom pitanju: Gde sipati?????

zac

Ranije, dok sam radio u vladi, imali smo Jugopetrolove bonove, vodjen tim iskustvom znam da je najlosije gorivo uvek bilo na Jugopetrolu, za gas ne znam, ali pretpostavljam da je slicna fora. Moj savet je nikako sipanje na tim pumpama.  :ne:

jasho

ajde još malo Off-a a da se nadovežem na Žac-a, kod mene u firmi prošle godine prestali da koriste usluge JP-NIS i sistem bonova i prešli na OMV i sistem kartica vezanih za vozilo, iako je gorivo skuplje na OMV ušteda enormna :to: :D

Andrix

Od proverenog zaposlenog u MBG saznao sam da im je gas katastrofa u odnosu na ostale a i kolicina sipanog gasa sto pokazuje automat nije bas uvek tacna. Sipao sam i na OMV-u vise puta, nista posebno. Po meni najbolji je na Eko pumpi na ceraku, mada je i medju najskupljima. Neproverena info je da ga dovoze  iz grcke, pa je bar drugaciji od Pancevackog...Sto se tice Mol-a, neki su kunu u evodizel, a moje misljenje je da je benz i gas standardnog kvaliteta.Pa izvolite...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

brankovs

Pada cena gasa,do juče bila 73.9 din/lit na više pumpi u NS-u,danas pumpa Vuković u Veterniku snizila cenu na 70 din/lit,kvalitet prosečan :lux:

sibelius

u poslednje vreme sipam na zmaju 2
kvalitet solidan ali cena niza nego na drugim mestima.
a i usput mi je kad idem na po posao

jasho

Juče primetih da je Lukoil sa 74.90 spustio na 71.90 din,a malopre nađeoh da NIS spušta bmb95 za 6 din, a TNG za 2 din.

Hoće li probiti magičnu granicu od 69 din :ces: :aplause:

Andrix

ja bih rakao da samo prividno i simbolicno prate pad cene sirove nafte, ali na jesen ce opet biti iznenadjenja
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

U NS TNG je na Europetrolu odavno 69.90, a danas sam video da je i Lukoil snizio na 69.90.

Europetrolovog trosi kao Moskvic, sledece sipanje sigurno nece biti kod njih, osim ao nisu spustili na 65 ili manje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


brankovs

Na dve pumpe u Veterniku(jedna je Vuković) gas 68 dinara.

Raja

Na nekoj drljavoj pumpi u Čenti, TNG 74.90. Očajan kvalitet, preko deset litara potrošnja. Nikad više me neće videti. 

Veterinar