Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

seitech

Od jutros na NIS-u 53.9  :hihi1: :aplause:

Raja


jasho

Aj sad nek neko izvuče neku ,,smislenu'' logiku! :fiju:

kiconix

Dogovor kucu gradi.
E sad sto se drzava ne umesa kad vec lepo naplacuje debelu akcizu to je vec neki drugi problem kome nije mesto na forumu.

samsung

pozdrav iz St.Pazove

petar313

Sipao juče u Rumi u ulici Vladimira Nazora (AMK). 53.9 din.
Prošle nedelje sam u istom danu sipao u Čačku na NISu na Kružnom putu po 65.4 din i u Krgujevcu na OMV po 56.9  :fiju:

dekiv68


Loganovac

Ajde vas tamo u prestonici što deru i da razumem, ali nas ovde u provinciji deru najmanje isto toliko ako ne i grđe!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Ali nije isto u svim mestima u Srbiji. Mogu da shvatim da je plin značajno jeftiniji u zapadnim i južnim delovima do granice, ali mi je nelogično niža cena u N.Sadu, Kragujevcu, Mladenovcu i Valjevu, a viša u, recimo, Požarevcu i Zrenjaninu (tamo sam u petak sipao po 66,20).

kiconix

A ja isto tako ne razumem kakve veze ima zivim li u Pirotu, Srbobranu ili u Beogradu. Pa valjda zivimo u istoj zemlji sa istim zakonima. Ako su akcize iste na celoj teritoriji ove nesrecne republike nema razloga da se cena razlikuje i do 30 posto.

Keka

Akcize jesu iste, ali rabat i profit nisu isti, a nisu nicim ni ograniceni, tako da pumpadzije mogu da zidaju cenu koliko zele.

Vec smo 100x sazvakali kartelska udruzivanja na nivou drzave u mnogim oblastima, kao i nezainteresovanost drzave da to resi pravnom regulativom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


Loganovac

Gas je roba ko i sva druga, i dokle god bude slobodno formiranje cena uvek će biti razlike. Ne ležimo mi u Požarevcu na parama, ali je verovatno od značaja činjenica da je kraj izrazito gastarbajterski i prometan pa se kupuje koliko god da košta. Kad ti ćale pošalje 'iljadu evra da imaš za trošak šta te zabole da li je litar 50 ili 100 dinara? Logično je da u takvim uslovima nemaju razloga da idu dole sa cenama.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Nije u Mladenovcu baš jeftin gas. Knez Petrol na obilaznici 65,9 juče.
Ostale pumpe ne pratim, jer je na Knezu korektan gas već duže vreme.
Mal' mi krene gorušica kad vidim ove cene oko 55din, al jbg...šta da se radi. Mi na cenu ne možemo da utičemo.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Pojedinac naravno da ne može, ali "Mi" možemo, recimo da zainat ne kupujemo gas neko vreme - bojkot! Ali jok, mi ne vadimo dupe iz auta...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.