Kvalitet i cene gasa

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

U Kursumlijskom kraju oko 75.9, sipao sam u Brzeću za oko 78 din/l.  :doh:

jasho

Citat: Keka poslato 06.06.2015. - 19:17
ENS jos uvek 63.80

Knez Petrol Sr. Karlovci, vikend akcija 64.90

Veceras oko 19.15h u povratku iz NS stanem u Karlovcima da sipam gas po ceni kako je Keka naveo, ja tamo kad cena na automatu 68,90 din, a na tarabi 64,90 din, kaže majstor pre bukvalno minut promenili cenu , sad će i na tarabi :doh: :badmood:

Vikend akcija im traje od petka od 19h do nedelje 19h, ja mu kažem da sam prošle nedelje sipao oko 22h po 63,90 din, on kaže desi se da im ne jave da urade promenu u 19h, već promenu izvrše u 7h ujutro :ne:

Keka

Ja bih onda u inat promenio.....pumpu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Hm, dečko koji je posluživao je bio sasvim ok, korektan, pristojan, a ja to nisam doživio kao nešto toliko strašno, gas im je ok, dobro vuče na njega, da  sam kojim slučajem krenuo koji minut ranije ili da je manja gužva bila kod Petrovaradina, sve bi bilo ok, tačnije ne bih ni znao, ovo što sad znam za tu vikend akciju, meni je to nekako bilo normalno da je tamo cena tolika, jer uglavnom vikendom idem za NS, sve u svemu maler! :hihi1:

Meni je više fascinantno kako može u Karlovcima za 63,90, a u Beogradu 77,90 (NIS zmaj pumpa) đe ba tu 'logika od 14 din! :ne:

Loganovac

Logika je u prvom razredu ekonomske...   :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

More bit ekonomska, al teško tržišna! :to:

Keka

Naprotiv, sve dok ide, ima da nas deru. To je cista trzisna logika.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Vec sam pisao o tome na ovom topiku pa da se ne ponavljam, tu ima svega osim trzisne utakmice, niko ne moze da mi dokaze da knez petrol u karlovcima kome je prvi konkurent za autogas u NS gde je btw. veca cena kad im nije akcija, ili u Indjiji gde je cena od 75 din u proseku, moze da ima cenu nize nego beograd, ns ili indjija gde bi konkurencija i borba za kupca trebala da bude nesto normalno,

gio

Baš suprotno. U Beogradu ima stotine hiljada vozila na tng a pumpi sa tim gorivom 30ak. Uvek ima neko ko će / mora da plati i tu cenu. O autoputu da ne govorimo. Tu samo neobavešteni kupuju gorivo.

jasho

#909
Jesi ti nekad video red za punjenje tamo gde je gas skuplji  :-)1
Mislim da nisi, e to ti je dokaz onoga sto sam ranije pisao; dogovor ucesnika na trzistu tj velikih igraca o ceni, aka kartel! :gun:

kiconix


Keka

To je stara i opstepoznata stvar, samo sto nekome nije u interesu da se to dokaze i kazni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


gio

Ma to je jasno čim vidiš da svi u BG imaju cenu u 2 dinara razlike nego pričamo o tome da oni svi mogu da drže cenu 73,9 -  75,9 u Beogradu jer ima dovoljno ljudi koji to moraju i mogu da plate. Da nema potražnje, ni cena ne bi mogla da bude tolika.

kiconix

Pa naravno, sustina i jeste u potrosnji. Zato imaju mogucnost da uz neki ruckic dogovore strategiju. Kartelcina.

jasho

Evo jedan zanimljiv slucaj, novo rekonstruisana NIS pumpa na Trošarini, sad Gasprom, svaki dan tuda dva puta prolazim, cena TNG 77,40 din plus svako gorivo im je dinar dva skuplje, ubiše se ljudi od prometa :ha: :to: