Felne

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Cini mi se da od 2016. svi Dacijini modeli imaju indirektnu kontrolu pritiska u gumama, a ne na samom ventilu.

dekiv68


Veterinar

Da odgovorim na pitanje postavljeno u drugoj temi. Logan prve, druge i treće generacije mogu da se obuju istim felnama . Nekome je bitno zbog rezervnog točka i sl.  :wave:

MitarMrgulic

Jako je dobro što je tako...

Sjećam se, kad sam kupio Megana, htio sam kupiti i set rezervnih točkova (felge+gume), a Megan je te 2012.-te došao na nekim felgama 16-ke, sa 205 60 16, rasporeda 5x 114.3, tako nešto, što su imale uglavnom nove i skupe serije Renaulta...

Obišao Sarajevo, felgi ni za lijeka, kod ovlaštenog 4 felge, oko 550 eura, bez guma :(

Jeftinije mi bilo kupiti set zimskih guma, pa skidati, mijenjati i tako je i bilo prvih 9 godina, dok ne kupih all season gume, tako da je važno i za rezervni točak i inače, da su felge neke konfekcijske i česte, pristupačne dimenzije i cijene.

Turbo

Citat: rubiroza poslato 03.10.2022. - 14:54
Kada sam poručivao auto rečeno mi je da je neki problem sa alu felnama i da ne mogu da ih poručim iako je u cenovniku postojala opcija da se uzmu i plate EUR300. Vidim da je opcija za alu felne izbačena iz narednih cenovnika. Vrlo rado bih uzeo Dacia Mahalia R16 felne ako ih neko prodaje ili zna gde mogu da se kupe kod nas.

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/20778658/aluminijumske-felne-dacia-16-4-x-100?

Andrix

Odakle ih vec skidose...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

SanderoStepway

Zvao sam ovog lika za te felne. Taksista je u pitanju. Kupio 2 seta i sada prodaje jedan. Nema centralne kapice i tvrdi da su felne dosle bez njih. Da li neko zna da li moraju da se kupuju i srafovi za alu felne ili mogu da prodju i ovi za celicne?

Raja

Topic: Vijci za čelične i alu felne

Naslovna strana, pretraživač i čitanjac.

SanderoStepway

Nasao temu vezanu za srafove. Sorry.

Lazar@

Opet prinove za ljeto.

Skinuto sa trkalice, AEZ R17, 4x100 8.5J  ET 35.
I distance 5mm i 10mm.
Ne spada u kategoriju ultra lakih tockova, ali su znatno su laksi od OEM alu tockova.


Pasuje na stepveja kao saliveno, tacno je izbacen tocak do ivice blatobrana.
Na njih ce ici 225/45R17







Mare

Odlično.

Lazar@

Odradjena reglaza trapa, nekim cudom sve u zeleno (a presao 20k km plus skakanje po snijegu po koritima i rupama i dzombama), mikrometarska podesavanja odradio i dobro je to.

Montirani distanceri Vracar Srbija zajedno sa njihovim sarafima (posto sam cuo da greske nema, da ne rizikujem sa no name s interneta)
Naprijed 5mm, pozadi 20mm.

Tocak Aez R17 8.5 jota, ET35

Miselin Pilot Sport 4 225/45R17 gume.
Prvi pozitivni utisci sa gumom su da drzi nenormalno oci ispadaju, volan nikad direktniji i precizniji.
Minus nije bas necujna i zid je dosta tvrd...za svaki dan bih ipak preporucio Primacy.







Mare


Veterinar

Zaista. Meni je postavljanje vezica
na ratkapne vrh investicije u
tockove, tako da za sve ovo, kao i
konacan rezultati moram da kažem - svaka čast!

Yaris

Izgleda savršeno. Samo mi reci ko ti je odredio veličinu, tj. debljinu distancera.