Felne

prethodna tema - sledeća tema

Trumpeter

#1050
Bunareći po netu naišao sam na ovo

http://www.vizijawelt.rs/product/celicne-felne-65jx16-renault-clio-captur-nissan-versa-note-micra/

oni su na Ibarskoj magistrali pre Lipovačke šume

Loganovac

Citat: Veterinar poslato 01.07.2022. - 01:11

Neko je bio na forumu objavio link firme gde mogu da se pazare nove klasične celicne felne za (lupam) 5000 po komadu.

Često sam imao prilike da čujem da te nove tursko-kineske ili čije već felne nisu ni do k..... (kolena naravno  :D) onim originalnim koje smo dobili uz auto. Recimo one moje bivše fabričke čeličane bile su apsolutno besprekorne.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Recimo :

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/17119762/aluminijumske-felne-reno-original-16-4-x-100?

Ako pogledaš oglase prodavca iz Sivca, on uvek ima bar 3-4 kompleta razlicitih.

Trumpeter

Gledao oglase, raspitivao se i na kraju platio orginal felnu 12.600 RSD. Sad ću formirati rezevni točak, dizalicu i ključ imam od starog auta, a na jesen ću staviti zimske gume koje sam dobio gratis uz auto i neću ih skidati dok se ne potroše, a za 5-6 godina ću videti šta onda  :D
Na kraju me došlo kao da sam uplatio za rezevni točak prilikom kupovine auta (120e) stim što sad imam rezevni točak u punoj veličini 16" umesto 15" koji  su oni isporučivali.

kiconix

Brate, 12600.
:nocomment:

Trumpeter

Ebiga, kineske 50e i još im ET ne odgovara, polovne čelične oko 100e set, isto im je uglavnom ET 40, a meni treba 45 i povrh toga treba da idem kojekud po Srbiji do njih. Tako da ide ova varijanta sa zimskim gumama tokom cele godine i rezervnim točkom u punoj veličini.

kiconix

Ma sve ok, ja sam komentarisao cenu.
Ja sam za mene kompletirao set (felna nova, guma, dizalica) za 75.

MitarMrgulic

Ja sam uspio za cca 50 eura, kompletirati set rezervnog točka, uspjelo stati sve, polovna celicna felga, polovna guma u solidnom stanju i nova dizalica, tako da sada imam i rezervni točak i set za opravku, zlu ne trebalo :)

Toliko otprilike je bila i doplata rezervnog točka oko 60 eura, s tim da mi je ostao set za opravku :)

Trumpeter

Rekoh da sam gledao oglase, e tu tek vidiš kakvih likova ima, jedan slikao jednu te isti felnu 4 puta samo je malo rotirao na svakoj slici, a onda to prodaje kao set, drugi kaže da felne nisu farbane,  a na slici se jasno vidi da su samo isprskane sprejom preko korozije, pri tome oni su profesionalci, vulkanizeri sa stotinama pozitivnih ocena. Kako nisam mogao da nađem polovnu čeličnu felnu sa ET 45 uzeo sam jednu orginal.
Felnu kupio u AK Kompresor, tražili da se plati avans jer je isporuka za 3 dana, odem ja na blagajnu da uplatim avans kad  tamo avans 100%. Na moje pitanje što uplatu u celosti zovu avans blagajnica samo slegla ramenima.
:fiju:

Veterinar

Samo jos da pitam. Da li si pokusao, mimo oglasa za felne, da zoveš oglase gde su havarisana vozila za prodaju delova?
  Resio sam rezervni tocak 15" kao - felna 15 evra, guma polovna ne starija od 6 godina sa 4-5mm šare (polovna, kod vulkanizera) za 2000 dinara sa montažom. To je rezervna za nešto više od 30 evra. Kupio dizalicu žabu  za 2400 novu, ostala dva ključa od pre i imam dva seta za reparaciju, pa sam miran, nadam se.

Trumpeter

Uskoro idem na put pa nisam imao ni vremena ni živaca da sad detaljno pretražujem po Srbiji gde imaju odgovarajuće felne sa ET45. Ovo je 16" čelična felna i manje ih ima u prodaji za razliku od 15".
Generalni savet koji sam više puta čuo je da se felne ne naručuju već prvo pogledaju. Vidim oglas pa onda u Guglu pogledam gde je recimo taj Sivac za koji nikad pre nisam čuo  :) a onda zaključim da ebene felne nisu vredne da za njih idem u drugi srez.
Kažem Sivac jer je tamo neki vulkanizer koji se vrlo često viđa u oglasima.

Mare

Ako si iz Beograda, pogedaj "BelAir motor" u Braće Jerkovića. Kod njega sam uzeo alu fene 16" za Logana 3, za 200e, kao nove, ali bukvano.

Lazar@

S obzirom da imam 2 seta alu felni(16 i 17), jedan set celicnih(16) plus rezervni tocak, i svake imaju drugi ET i Sirinu, mogu vam reci da nemate zbog cega da razbijate glavu...
Bukvalno bilo koji Reno tocak 15-16-17 sa 4 sarafa pasuje.

Niti imate velike kocnice, niti su auta niska pa da nesto kaci

Mare

Apsolutno.  :to:

Nisan Micra, Reno Clio (SVI, osim RS)....

rubiroza

Da li neko zna da mi kaže koliki je centralni otvor na felnama kod novog Stepway-a? Znam da su dimenzije felne 6,5jx16" 4x100 ET38.