Treće stop svetlo

prethodna tema - sledeća tema

Ivan91

Citat: Loganovac poslato 14.02.2014. - 14:51
Ivane, ponoviću: Dacia koči onoliko snažno koliko pritisneš kočnicu. Stavi iste gume kao A4 i kočiće kao A4. Sa lošim gumama već pri osrednjem pritisku one proklizaju ia ABS se aktivira smanjujući silu kočenja. Međutim, sa dobrim gumama nema nikakvih problema da ostvariš isto kočenje kao bilo koji bolji auto, ABS se neće aktivirati a neko će ti se zakucati otpozadi...

Dobro posto insistiras na takvoj raspravi, da li ti, ili bilo ko na svojoj daciji nosi iole slicne gume kao npr panamera na koju se fabricki stavlja takva signalizacija za kocenje ?
Ne, ne nosite. I stoga da li je na jednoj daciji potrebano blinkajuce stop svetno ? ne nije Ja razumem bi onaj koga je neka budala dok je kucala poruke spucala otpozadi, stavio i reflektore da budale gledaju, ali o cemu pricamo mi ?

Tako su krenuli ljudi sa xneon svetlima, satro zbog sigurnosti i bolje vidljivosti, ( a u stvari da bi im kola imala detalj sa mnogo skupljih, iliti KOMPLEKSI ), 90 % njih poturali kineske uredjaje, u farove koji nisu za te sijalice, I? gledaj sad, svaki drugi ti izbija oci sa skarabudzenim xnenon svetila. Aj sad i da zmirkamo svi u dacijama i puniticima odpozadi sa sto jacim ledicama koje smo kuci napravili. Mnogo veselo..i samo u ovoj zemlji normalno..

A kad si krenuo sa tehnicke strane, i poredis a4 i daciju, i kazes da je kocenje isto, samo je pitanje guma.
Sedi u a4, zgazi ga na 200 i odna zgazi kocnicu do patosa. Videces kad ce da se upali ABS i da generalizovanje je dobro samo u teoriji..



hobbista

Blinkanje je dobro u smislu privlačenja pažnje.
Korisno je bilo i na fićama, pogotovo ako su stop svetla matirala ili imaju prljavo sočivo, pa se jedva primećuje razlika između pozicije i stop svetla.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Vihor

Ipak mislim da je trepcuce trece svetlo korisno, ali samo po nekoj magli ili kijametu. Mi smo ovde imali jace od mesec dana neprekidne magle i mislim da bolje privlaci paznju. e sad, kad bi svima tako zmirkalo bas bi bilo ko u las vegasu.

u svkom slucaju kao sto sam i obecao prekidac izgleda ovako

snimak sutra.

:dobro:



Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

VaskezNS

#48
Citat: Ivan91 poslato 14.02.2014. - 18:19
Sedi u a4, zgazi ga na 200 i odna zgazi kocnicu do patosa. Videces kad ce da se upali ABS i da generalizovanje je dobro samo u teoriji..

Ja se so time ne bih igrao ni u Ferrariju  :-)1

@Loganovac - pa ne stavlja se valjda ABS na auta samo zbog loših guma  :hihi1:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Aleks

Prekidac si mozda  trebao da "izvuces" da ti bude pri ruci dok vozis.  :ne:
Jako korisna stvar, ja bih je koristio samo na otvorenom putu, kada se vozi brze,  bez obzira da li je smanjena vidljivost ili ne.

Loganovac

Ljudi, dok guma ne prokliza ABS se ne aktivira! Naravno da nisam pričao o snegu i poledici, tamo svi automobili isto (ne) koče, pa može da blinka koliko hoće. Blinkalica ima smisla baš kao i bilo koji drugi deo dodatne opreme - nekome ni klima ne treba... Jedino što na boljim automobilima blinkalica radi samo pri oštrijem kočenju a Vihor će da plaši one iza sebe kadgod pipne kočaljku...
Sve u svemu - odustajem, rekao sam šta sam imao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

A evo i modela sa akcelerometrom.
http://dx.com/p/diy-smart-car-brake-lamp-sensor-controller-black-12v-184321#.Uv65H3VdW0w
A dal treba? Pa treba. Na 1.2 nisam bas siguran al dci kad zagrize diskove...

Vihor

@Aleks, razmisljao ja to, ali, provlacenje kablova, busenje rupe negde napred, uf, najlakse i naj zgodnije pozadi   
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

staracstol

@Vihor: Nije problem provuci kabel, sve je lako dostupno. Bez problema dignes zadnje sediste, odsrafis leve lajsne i pratis fabricku instalaciju Tabla-Prtljaznik. 5min, posla da rasturis i 5min da sastavis.

Vihor

ma znam ali bas me je mrzelo, na kraju bice to reseno sa releom koji aktivira zmirk svetlo ukljucenjem svetala za maglu, a evo i filma kako to sad radi


Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Raja

Neka kaže ko šta hoće, al' meni se ovo dopada. :aplause:

zac

Ovo je odlicno..  :aplause:  samo Vihore daj i semu tog elektronskog sklopa, pa da se svi bacimo na izradu. :nami:

saša61beograd

Još bolje nego kod Kristija!
A da li može da se odredi broj blinkanja?

Vihor

Uredjaj i odgovarajucu crvenu led diodu sam dobio od membera trajče. Da li može da se podešava?, mislim da ne može osim da se menja možda neki deo u elektronici.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.