3M karbon folije

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

mrsp

#16
Hvala nik :dobro:

Pogledao sam po netu i mogu da se nadju od 1500 - 2000 din za 1 metar kvadratni. Tako da cemo da vidimo kako ce to sve da ispadne. U svakom slucaju nista se ne ostecuje na kolima.

Ako neko ima neku informaciju gde moze da se nabavi 3M karbonska folija u sivoj boji bio bih zahvalan?!
U Gang land-u sam pitao i kazu da nemaju u toj boji, a imaju crnu  i kosta oko 5800 din 122cm x 100cm

scepo

Ja se nosim mislju da kad budem pri parama izlijepim unutrasnjost vozila karbon folijom (mozda onom sivom) srednju konzolu, rukohvate , mislim da bi lijepo palo , i posto je u unutrasnjosti trebalo bi da bude postojano  :dobro:

mrsp

Za unutrašnjost nije problem i ja to planiram da uradim.Nego mene muče ovi spoljni delovi koje sam planirao da oblepim.Jer ova 3M je prilicno skupa a koliko vidim i naj kvalitetnija za spoljne delove.

asimov

Sto ja znam kod nas:

http://www.difol.net/products/orafol/oracal/975/oracal975.html

Ako je to ona koju sam gledao u njihovoj prodavnici, mogu vam reci da ima reljefnu povrsinu (to kazem zato sto postoje dosta jeftinije folije koje samo daju carbon izgled i izgledaju duplo ruznije uzivo) i neverovatno dobro izgleda... Nisam je kupovao/koristio iako sam imao par ideja jer me je odbila visoka cena (ako se dobro secam oko 4000/m2)...  :c1:

mrsp


sibelius

izgleda do j....
al cena je prava sitnica

Mandrak


nik

Ajde i ja malo da se pohvalim.
Posto sam nabavio elektricne retrovizore novi tip jer mi je jedan stari mehanicki nastradao, a i dosadila mi gimnastika u kolima sa nameštanjem istih pošto se gospodja "izbezobrazila" pa sve češće ona vozi (čitaj razdešava retrovizore) i usto trenutno nisam kući i raspolažem potrebnim mirom i vremenom (gorepomenuta uvek komentariše kad se ja u'vatim DIY-a na kolima što, priznajem, zna da potraje) rešio sam da malo poradim na stajlingu sa folijama.

Pripremljeno kućište, ošmirglano finom šmirglom da bi se skinuli svi oštri delovi, posebno tragovi kalupa, i oznake


Potreban alat i pribor: skalpel, folija (nije 3M ali je više od 2x jeftinija, a kvalitetom ne zaostaje mnogo-tekstura je nešto sitnija i manje se oseća pod rukom ali 2x je 2x), alkohol za odmašćivanje i čišćenje, fen, grickalica (korišćena za priljubljivanje (peglanje) folije na manje dostupne delove i uglove, može i nešto drugo samo da nije oštro i da ne oštećuje) i obavezno što čistije ruke.
Druga koji mi je pomagao nisam slikao, ali ako deo nije dobro fiksiran zaboravite na samostalan rad.

Rezultat procenite sami  :c:


Ostaje mi još samo da, kada dodjem kući, ofarbam poklopce pa ide montaža. :lazy:
PS: Folija se veoma lako skida kada se podje od ivice, ali s obzirom da je tek postavljena i ne čudi (objasnio sam u prethodnom postu da je vreme za aktivaciju lepka 48 sati, pa ću da javim iskustva kada protekne taj period).



mrsp

Za sad ne izgleda loše. :dobro:
Još samo da nam kažeš gde si nabavio foliju i koliko košta,pa da bude sve u kompletu :wave:
I naravno slike kako to izgleda posle sušenja od 48 sati i namontirano na ljutoj mašini. :too:

nik

Jbg, sad ću većinu da razočaram.

Trenutno sam u DE i foliju sam nabavio na e-Bay-u po ceni od 11 EUR za 50x150 cm + 6 EUR za troškove slanja što je u odnosu na 3M folije daleko povoljnije (35-39 EUR za 50x122 cm + troškovi slanja koliko su ovde, tako da ispada da je, ako je original u pitanju, Gang Land extra povoljan).

Po pitanju slika posle 48 sati nadam se da neću morati da postavljam, jer sve treba da ostane u stanju u kakvom jeste, samo lepak čvršće da drži, a za slike sa makine moraćete da sačekate još bar 3 meseca (montaža tek kad se vratim kući).

mrsp

Au brate sad me ubi skroz. :cekicem:
Što si morao ovo da javljaš uopšte samo da se  :badmood:
Šalim se. Drago mi je kad neko uradi nešto lepo na svom autu. :respect:

scepo

nik  :respect: extra je ispalo  :to: .......

Aleks


saša61beograd

Citat: nik poslato 08.05.2011. - 21:53
(gorepomenuta uvek komentariše kad se ja u'vatim DIY-a na kolima što, priznajem, zna da potraje)
Ovo mi zvuči poznato, i ja trpim "komentare" preko 20 godina.Ipak,gospođa koja  k o r i s t i  retrovizore zaslužuje respekt.
Retrovozori izgledaju fenomenalno!