Ugradnja audio uređaja

prethodna tema - sledeća tema

rookie

Nisam našao sličnu temu a trebao bi mi savjet.

Na ženinom autu je bio fabrički kasetofon (nije Dacia) sa tipskom maskom i odlučimo da pazarimo nešto sa USB-om. Naravno, morao naći i masku za plejer, skinuo nekako staru. Odlučim se za nekog kineza od 15 eur bez CD, samo USB i kartice, uz naravno radio, a ima i BT. I svi me ubjeđivali da ne bacam pare nego da sam ugradim. Ok, skinem stari sa maskom, pogledam što ima, prodavac mi dao adapter, probam i vidim sve radi. Prvi problem je bio da je zaboravljao podešavanja između dva davanja kontakta, i to riješim tako što prespojim spojnicom žutu i crvenu žicu. Na jednoj traži napon od ključa a na drugoj sa akumulatora i to je bilo naopako. Malo sam iščitao po internetu, premjerio napone i napravio tako i radi. Nadam se da se neće ništa zapaliti.

Sad imam problem koji je meni nevjerovatan a nije ni bitan previše za rad samog uređaja ali me izluđuje. Sat sam odmah namjestio i nakon prespajanja žica sat je radio normalno dan, dva. Poslije toga zakucao, ne ide naprijed, kao kad kućni sat sa kazaljkama potroši bateriju pa stane. Prikazuje se na ekranu npr. 19:17 i čak blinkaju ove tačkice kao da je sve ok ali ostaje na toj vrijednosti. Da li sam ja nešto zeznuo? Da li je do "kvaliteta" uređaja? Kako da popravim ako može?
Razumijem osnovne stvari oko žica ali daleko od toga da sam stručan. Ok, kinez najjeftiniji pa je i za očekivati.

kiconix

Mislim da si dao odgovore na pitanja koja si i postavio.
Ja bih samo probao da iskljucim napajanje i da probam da ga resetujem na taj nacin.
Sta ces vise za 15e.

rookie

hvala @kiconix, tačno, reset i sad radi sve ok.

Sent from my Le X820 using Tapatalk


kiconix


Veterinar

Sitan problem. Nemam uputstvo za radio. Juce skidan akumulator. Upisem kod, ali ne znam sta da pritisnem kao potvrdu koda. Dakle, sifru upisem, ali šta je "OK" nakon toga? Okruglo dugme u centru nije, sto sam ocekivao. Radio iz 2016, fabricki integrisan, nije MediaNav.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

dekiv68

dakle 6 za potvrdu koda koji se učitava na tipkama 1-4

Veterinar

Hvala. Stisao sam "6", ali nisam dugo držao prst.  :friends:

astmario

Da kidnapujem temu.
 Dobio neki Sony sa Bluetooth-om, izvadio Alpine koji je bio unutra do sada, dao ga sa sve kavezom i sada skontao da novi kavez baš i nije odgovarajući, koliko god ispravljao lomove koji bi trebali da drže radio na mestu, on šeta, trese preko rupa pa me sagovornici ne čuju u tim momentima. Pitanje je da li je kavez zapravo bio deo automobila, tj. da probam negde da kupim kavez da Sandera, ili je prosto ovaj koji je došao uz Sony glup?