DACIA - Lodgy novitet u 2012. godini

prethodna tema - sledeća tema

LoganBoy

I sve tako dok ti se filter ne zaprlja da se ne može regenerisati pa ideš kod majstora da ga čisti ručno i to sve platiš i baš te briga.

kiconix

Nije to bas tako.
Regeneracija dpf radi dok radi, nebitno je dal je gradska ili otvorena voznja.
Jednog dana ce svakako zacepiti, onda 50e i teraj dalje.
Naravno ako je moguce.

LoganBoy

Ovde smo se malo udaljili od teme. U svakom slučaju ne bih dao 2 k eura više za dizel u startu. Meni su benzinski motori sasvim u redu za manje para a s obzirom na moj način vožnje. Kada gledam cene za Lodgy, gledam benzinsku (jeftiniju) varijantu i meni je to OK. Dizeli su imali jači tork oduvek, ali ovaj novi 1.3 turbo benzinac takođe ima jak tork na manjim obrtajima i to je super motor za te pare.

bocca

Vidi, da se razumemo, i ja sam neko ko gleda benzince mada uvek naginjem i ka plinu (prelazim preko 20000km godišnje). I sada kada kažeš kod Lodgy-ja da je jedan novi i moderni benzinac od 130 ks jeftiniji od jako dobrog dizela 1350 eura to je možda i dovoljna razlika. Ali šta ako si kupac Dustera pa je razlika između ista dva motora 700 eura? To po meni nije dovoljna razlika u ceni. Kod Renoa slično. Još malo jači benzinac od 140 ks kod Kađara jeftiniji od dizela 1700 eura!!! Po meni naravno benzinac. Ali kod megana ista dva motora razlika 500 eura!!! Pa naravno dizel. Čudne neke cenovne politike.

Aleks

Citat: LoganBoy poslato 18.09.2019. - 17:50
I sve tako dok ti se filter ne zaprlja da se ne može regenerisati pa ideš kod majstora da ga čisti ručno i to sve platiš i baš te briga.
Nema tu prostora za brigu.  Moj je blizu 290.000km i još uvek se nije zaprljao.
Uz propisno održavanje i normalnu eksploataciju sve te novotarije dugo i lepo služe,  pored dpf-a, turbine,  plivajućeg zamajca,  automatskih menjača i ostalih baba roga,  sve ostalo su paranoje,  predrasude,  kompleksi,  neznanje...
Kao ono- kuvam na plin,  grejem se na naftu a vozim na benzin.
Mda... 

LoganBoy

Ne ne .. Orem na dizel , kuvam na plin a vozim na benzin. A pošto kreću modeli na struju može i kuvam na struju .... orem na plin a vozim na dizel ..  :lau:  :Smiley: Znači ipak je sve to neka karma sa tim motorima. Šta je dobro zavisi od mentalnog stava vozača. Ne treba se ložiti na cene. Treba imati osećaj za filing kod svake vrste tehnologije.

Aleks

Citat: LoganBoy poslato 19.09.2019. - 21:52
... Šta je dobro zavisi od mentalnog stava vozača...
Upravo.

Vladan P

Zajedno smo skupa !