DACIA - Lodgy novitet u 2012. godini

prethodna tema - sledeća tema

jasho

#180


Zanimljivo, ja sam u decembru 2008 platio sandera 8700 eura, da bi u martu za sajam cena bila 7777 eura :fiju:

ex-user

#181
Ali koliko ljudi u 2013-oj uzima base model? I šta je base model kod drugih proizvodjaca? Klima uredjaj, muzika, putni racunar, prednji air bag-ovi, to je uglavnom u osnovnom paketu sve više proizvodjaca, jer nemaju kupce za manje od toga...
13600 nije malo, jer hyndai ix20 u osnovnoj varijanti (gde ima klimu itd) je 12990, skoda yeti 12,691-15,246, skoda roomster 12,838, ford c-max je 15.000, renault scienic isto tako itd itd. (naveo sam samo neke veće aktuelne porodične automobile koji su mi u trenutku pali na pamet)
Hm, možda to 6-o i 7-o sedište pravi toliku razliku? Mada i tu je Chevrolet Orlando LS+ za 14999€.

inače kandidat je za 2013-u:
http://www.caroftheyear.org/candidates/Dacia/Lodgy/2013_4/coty
bla bla bla

LeNgenda

Od nabrojanih samo Orlando predstavlja konkurenciju Lodgy-ju, ostali ne, Scenic samo u Grand verziji, sa sedam sedista.

Upravo je postojanje Base varijante ono sto Daciju izdvaja od ostalih; mogucnost da kupis samo ono sto ti je potrebno i dovoljno.
Uz to ide i cetvorocifrena cena, kojoj niko od konkurencije ne moze da parira.

Ja sam jedan od (potencijalnih) kupaca Base varijante bilo kog Dacijinog modela. Tek tada, po meni, filozofija Dacije dolazi do punog izrazaja; kupiti auto, bez icega suvisnog i platiti ga adekvatno (malo).

Isto tako mislim da nema puno smisla davati 15.000 evra za Laureate Plus dCi ili tako nesto jer sto je cena visa, izbor je veci i tu Dacija po meni gubi trku, prvenstveno od Skode, pa onda i od jos ponekog proizvodjaca.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

nenad28

Mozda Dacija vise nije toliko povoljna za kupovinu u odnosu na konkurentske modele. Ali kad je cena odrzavanja u pitanju, mnoooogooo je isplativija i jeftinija od svih gore spomenutih modela.

Nikolagavijal

...i sve bi to bilo mnogo lepo samo kada bi dozvoljavali doplatu klime u baznim varijantama svojih modela-to devojci sreću kvari...a ovako te odvlače od istih. :badmood:
To bih ukratko dodao na LeNgendin elaborat,ostalo je uglavnom obuhvatio.

Ayrton

Video sam jednog crnog Lodgy-ja jutros u ulici Maksima Gorkog i učinio mi se prevelik. :ne:
Ja spadam u grupu vozača koji nisu zainteresovani za ovako vozilo.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

bocca

slicno razmisljam. to ima smisla ako je porodica veca od 5 clanova a kupis ga sa 7 sedista. ali i tada ostaje premalo mesta za stvari za naprimer neki duzi put ili odmor. a porodice do 5 clanova, a to je najcesci slucaj u nasoj srbiji, staju i u logana, i u sandera a i prtljaga moze da stane skoro neograniceno (u slucajevima godisnjih odmora sa sandera samo skinuti poklopac gepeka i ostaviti ga kod kuce).

mladja73

Da se nadovezem. Lodgy ce biti zanimljiv malim firmama koje su u potrebi da prevezu sest -sedam radnika na odredjenu lokaciju.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Supernatural

Ja sam danas gledao u salonu na Dorcolu onaj i mogu vam reci da sam bas bio odusevljen! Mislim da ce i cene biti ispred konkurencije! Steta sto se ne proizvodi u rumuniji jer bi bio jos jeftiniji.

saša61beograd

Jeftiniji?Rumun je plaćen 5 evra,Marokanac 3 evra na sat,u Dačijinim fabrikama.A u Francuskoj 30 evra,u Renou,pre nego što popije otkaz.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Dobio sam juče koverat od Dačije sa reklamnim pamfletima Lodgy-ja i onim 100EUR bonusima za uvaljivanje nove Dačije trećem licu.  :laugh1: , kao i poziv na "otvorena vrata" (test vožnju i pregled auta) od 6. do 13. oktobra. Nemam kad da odem, nažalost.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gav.sa

Ovo politika cena me podseća na 2009 kada sam kupio na sajmu SANDERA. Isto je bilo tri paketa opreme, ali si klimu mogao da dobiješ samo u LAUREATE paketu. Mogao si i sa AMBIANCE ali uz doplatu pa ti izađe i skuplje.
Ja sam SANDERA Laureate platio 9000e, sada se može kupiti u STORY paketu mnogo povoljnije, sa boljim motorom.
Jasno je da će tek za 2-3 godine biti povoljno kupovati LODGY, jer će tada, kao što sad rade sa SANDEROM, biti raznih akcija i popusta i povoljnijih paketa opreme.

ppejic

Proslog vikenda sam seo u Lodgy-ja. Nisam imao priliku voziti. Ogroman je, prostran... Napred je vesanje isto kao i kod Logan/Sandero.

Totalno drugi osecaj. Palstikariju mogu staviti u nivo one kod Fluence. Potvrdjuje moju raniju konstataciju da Lodgy nije Dacia vec Renault.

Branislav-NIŠ

Cpecijalno za drugare sa foruma,Auto-moto fest Nis 21.10.2012.