DACIA - Lodgy novitet u 2012. godini

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Opa, Djurdjo...

Dacia Lodgy / Dacia Lodgy Glace



O tome da u rumunskoj Daciji pripremaju i MPV model se priča se već godinama, a sada je zvanično saopšteno da će njegova premijera biti održana u martu naredne godine, na Salonu automobila u Ženevi.

Međutim, nova Dacia Lodgy je pretpremijeru imala već danas u Parizu, na prezentaciji trkačke verzije Dacia Lodgy Glase, koja će učestvovati na takmičenju 2011/2012 Andros Trophy.

Andros Trophy startuje 3. decembra, a jedan od vozača biće ponovo i slavni Alen Prost.

Slike i podaci o serijskoj verziji Dacije Lodgy tek slede, a evo i prvih detalja o trkačkom modelu Lodgy Glace:
Dacia Lodgy Glace   

Dužina (mm)   4001
Širina (mm)   1900
Visina (mm)    -
Međuosovinsko rastojanje (mm)   2500
Težina (Kg)   950
Zapremina (cc)   2987
Snaga (KS/rpm)   355 / 7500
Obrtni moment (Nm/rpm)   360 / 5500
Najveća brzina (Km/h)    -
Ubrzanje 0-100Km/h (s)    -
Potrošnja goriva (l/100 km)    -

Ivan Mitić – Autoblog.rs

http://auto.blog.rs/blog/auto/noviteti/2011/11/14/dacia-lodgy-dacia-lodgy-glace
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.


LeNgenda

Civilna verzija.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

nenad28


Meni ovo od napred izgleda kao Kia.

Keka

Bez LED dnevnih svetala, pokazivaca u retrovizorima.....Kia ce ih razvaliti na trzistu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


neskafa

Citat: LeNgenda poslato 19.11.2011. - 17:15
Civilna verzija.
Deluje mi kao dobar  photoshop rad



When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

LeNgenda

Ona prva fotka jeste, ocigledno. Za drugu nisam siguran, utoliko pre sto su zaista napravili Lodgy Glace, doduse ne u Mioveniu.

Sve i da je PS, nema razloga da ne bude identicno buducem originalu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

neskafa

 :hm: Da li si komentarisao fotke koje sam postavio ili neke druge?
Prva je original, iz kataloga za Sandero.
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

LeNgenda

Ne, mislio sam na fotke koje sam ja postavio, iz nekog razloga nisam video Sandera u tvom postu.

Vidis, tacno mi se pozadina ucinila poznata... Osim ako ne lepe slike auta na istu pozadinu, moze biti doooobar PS, pogotovo sto se cak i boja i odsjaji poklapaju.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

bind

Zvanična fotografija "dačije lodži"

Samo nekoliko dana po predstavljanju sportske verzije svog novog modela, "Dačija" je objavila i zvaničnu fotografiju "lodžija", četiri metra dugačkog MPV-a koji će svetsku premijeru imati na Salonu automobila u Ženevi.


Prema prvim podacima, "lodži" će se proizvoditi samo u fabrici u Maroku, a planirano je da prve godine sa traka siđe 90.000 automobila. Proizvodnja će se povećavati sa potražnjom, ali neće prelaziti 170.000 automobila godišnje.

Predstavnici rumunskog proizvođača kažu da je namerno izabrano ime "lodži", kako bi asociralo na "logan". Očekuje se da će "lodži" sa 1,6-litarskim benzinskim motorom koštati oko 10.000 evra, a kupcima će se ponuditi verzije sa pet i sedam sedišta.

neskafa

Zvanična fotografija?  :-)1
Može neka opkladica?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

LeNgenda

I kao sto kazah...

Citat: LeNgenda poslato 22.11.2011. - 12:22
Sve i da je PS, nema razloga da ne bude identicno buducem originalu.

Na kraju krajeva, i tako ce to biti anagram postojecih komponenti uz minimum novih, PS je bolji od crtanja iznova.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Daniel

Ako tako izgleda, ne rdja i kosta kao sto je napisano....bice dobra kupovina
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

abc123

Za ove pare ce pocistiti konkurenciju  :to:

Daniel

Bojim se da "base" nece biti ispod te cifre. Sto znaci cim se doda malo opreme cena ce otici gore.....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.