Dacia Jogger

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

To je motor sa direktnim ubrizgavanjem i vjerojatno ide samo na beMzin.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Taj bi trebao da bude MPI, upravo zbog TNG.

Zasto bi ugradjivao CNG kad ima fabricki TNG? Razlika u ceni voznje minimalna, logistika za CNG katastrofalna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Ovaj novi kao sto rece Zoki ima direktno ubrizgavanje i valjda aluminijumsku glavu.
Razlika nije mala u odnosu na LPG,pogotovo sto se prelazi veca kilometraza.(po gradu-taxi).
A logistika nije problem,pumpa mi je usput.

Veterinar

#63



MitarMrgulic

Dobro i moćno izgleda, što jest-jest :)

Da kupim 7-sjeda, pa da sretno vozam komplet familiju sa 3 djece i punicu, a ostane i gepeka :):)

Capriolo

Da, ti sedmosedi su zaista praktični. I ja sam, dok sam imao 308 SW mk1, taštu/punicu bih uvek vozio "u gepeku", u trećem redu. Pošto i inače nikada usta ne zatvara, odande je barem nisam toliko čuo šta priča. Ako ni zbog čega drugoga, samo zbog toga ta su mi kola zlatna bila. Tako da mislim da je i Jogger veoma praktičan u tom smislu.

Turbo

Kako li ide taj sedmosed kad je pun?
Jos kad se upali klima.
A cini mi se da sam negde procitao da je 100kg tezi od logana.

Aleksabgd

Ide sigurno bolje jogger sa 110ks i 200nm obrtnog momenta i 5 putnika nego prazsn logan/sandero sa 1.0 atmosferskim motorom  od 70ks za koje pojedini članovi govore u superlativu.

Veterinar

Kao neko ko je vozio Logan MCV 0.9tCe sa plinom, u nekoliko navrata maksimalno natovaren (u smislu maksimalno dozvoljene nosivosti), sa klimom i krovnim koferom, ne sumnjam u mogućnosti 1.0 eco-g motora.

kiconix

I dan danas me pojedinci pitaju kako ide 1.0tce, ne mogu da svare 3 cilindra i 1000 kubika u ovolikom autu.
Jedina stvar koja im je zajednicka, nikad nisu probali ni motor, ni automobil sa takvim motorom.
Ko je bar probao, nije verovao.
Jedno popodne u Boru pre 10 godina je i meni promenilo misljenje. :ziveli:

Mare

Odličan je Loganu. Nosiće i Joggera bez problema. Dovoljno da vožnja bude udobna i tečna. Bez mrcvarenja.

jasho

Gledao ga pre neki dan u Alemaniji uživo, nije loš, ful oprema cena prava sitnica, 19300 e, odnapred dacia otpozati volvo s60 :to:

Capriolo

Pročitah komentar jednog auto novinara da bi Jogger uskoro trebalo da bude ponudjen i sa 1,5 DCI. Zbog 260 Nm to bi bila idealna motorizacija za vozilo te veličine i nosivosti.

saša61beograd

Lepo je to,samo slutim da će svaki Nm tog dizeleša koštati oko 100 evra.Ili,svaka KS oko 250 evra.
Drugim rečima,u punoj opremi (a samo to danas dolazi u obzir) i sa DCI motorom Jogger će imati lepu,zaokruženu cenu od 25.000 evra.Neka je idealno po sto puta,mnogo je za jednu Dačiju.

kiconix

Zasto ovaj 1.0 ne bi bio idealan?
Da podsetim, ogranicenje na AP je 130,u gradu 50, regionalnim putevima 80.
:ne:
Juce do Vrsca i nazad, 90 maksimalna zabelezena.
Potrosnja 5 litara mb95.
Meni idealno.