Logan 3

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Mnogo se ti sekiras za nekoga koga nije briga. :ne:

boki01

#16
Dobro, smejete se, ali da se složimo bar oko nečega. Kad je kod nas prodavan Logan 2 i Sandero 2, razlika u ceni je bila nekih 100 ili 200 eura. Toliko je Logan bio skuplji.

Ajmo sad u Nemačku - Novi Sandero 3

- Tamo se Sandero Base (paket Access) prodaje za 8690 eur. To je onaj klot sa crnim branicima i Sce 65 motorom. Kod nas ga nema u ponudi.
- Essential sa SCe 65 je 9090 eura 
- Essential sa TCe90 je 10590
- Essential sa 100 ECO-G je 10690
Doplata za klimu je 700 eur, doplata za boju je 500-600 eur i u ponudi imaju crvenu
Znači u startu je jeftiniji, a neka oprema je skuplja. Ne sva.

- Confort SCe 65 je 10190 - Kod nas ga nema u ponudi.
- Confort TCe 90 je 11690
- Confort 100 ECO-G je 11790
- Confort Tce 90 CVt (automatik) je 12890 - Kod nas ga nema u ponudi

Znači 100 ECO-G je u Nemačkoj 900 eura jeftiniji neo u Srbiji.
Doplata kod Confort opreme za automatsku klimu je 200 eura - U Srbiji 210.

Jel sad verujete da je neko preterao ili i dalje mislite da je sve o.k. ?
Nije li uvoznik Dačije u Srbiji malo polupao lončiće Ili pokušavaju da "klepe" po ušima ove prve kupce pa će posle 6 meseci da naprave akciju sa cenama?

Srbija je bliža Rumuniji - Transportni troškovi su manji
U Srbiji nema carine na vozila iz Eu.
Pdv u Nemačkoj je 19 % u Srbiji 20%

Navedene cene su preporučene cene od strane uvoznika Dacia vozila u Nemačkoj.
Kod Dilera je cena drugačija jer u Nemačkoj trenutno ima više stotina neprodatih vozila Sandero 2 i Stepway 2, pa prodavci drže cenu "trojke" dok ne rasprodaju stari model. Treba uzeti u obzir i to da su modeli sa lagera u Nemačkoj često sa mnogo dodatne opreme pa i to utiče na cenu. Uobičajena garancija je 36 meseci i kao i kod nas ni uz doplatu nema felni od 16 inča.

I ako mislite da su Srbi najbezobraznij, pogledajte komšije Hrvate - Kod njih je Sandero 3 skuplji od našeg Logana 3 sa istim motorom i sa istim paketom opreme.

Da se razumemo i meni se sviđa novi Sandero, Stepway i Logan ali Dacia se ne kupuje srcem nego razumom. Sačekajte malo sa kupovinom, doći će te cene za par meseci na svoje mesto.

kiconix

Mozda mi svi pisemo ovde srcem pa je zbog toga smesno.
Ni tamo nema ponude dizela.  :ne:
Mogu da ispricam moj slucaj, prosle godine je moj izbor bio jeftiniji 1000e, ne treba bas uvek cekati.
Sa druge strane, ko planira kupovinu novog vozila, nek dobro razmisli i pregleda i ostale ponude.
Cene su vece nego prosle godine kod svih, kod nekih je to manje kod nekih vise.
PS. Neprimereno je uporedjivati Nemacko i Srpsko trziste, pogotovo sto nase potpada pod Reno-Nisan Hrvatska iako nas plot deli sa Rumunijom.

glavonja3

Podrzavam uporedjivanje sa trzistem Nemacke i bilo koje druge zemlje. I ne mislim da "mislimo" srcem ako to radimo. I sto vise kukamo, mozda ce neko da shvati  da smo MI kupci i mozda se nesto promeni. Ne bih unapred odbacio mogucnost promene na bolje za nas kupce. Pre ce promena biti na bolje ako trazimo a ne ako defetisticki se predamo "jer tako mora".

nik

Citat: boki01 poslato 16.04.2021. - 23:16
Ajmo sad u Nemačku - Novi Sandero 3

Samo malo pojašnjenje.
Da li su prikazane cene za Sandero (kojeg nema uopšte kod nas i vrv ga neće ni biti zbog carine jer se proizvodi u Maroku) ili za Stepvej koji je zbog "plastikarije" skuplji od običnog Sandera?

PS: Cena modela sa TNG u DE je niža zbog subvencije države, a ne početne cene  ili dobre volje proizvodjača/prodavca.
PPS: Bez želje za političarenje i otvaranjem debate po tom pitanju, jel' bio neko na ovom ekološkom protestu pre neki dan? Ko razume, shvatiće šta mislim.

saša61beograd

Citat: nik poslato 17.04.2021. - 08:08
PPS: Bez želje za političarenje i otvaranjem debate po tom pitanju, jel' bio neko na ovom ekološkom protestu pre neki dan? Ko razume, shvatiće šta mislim.
Ne razumem,a zanima me problematika.Otvori debatu,forum za to služi.

Cela prethodna priča u ovoj temi svodi se na ovo:pre samo par meseci neko ko je imao 9.000 evra bio je gospodin-čovek koji je mogao da kupi nov auto (makar Dačiju).A onda,bukvalno preko noći,taj gospodin-čovek postaje sirotan (sa istih 9.000 evra) koji ne može više da kupi nov auto (čak ni Dačiju).Kako,zašto,gde to vodi?

Na mojoj lokalnoj pijaci zelena salata bila je pre neki dan 50 dinara,sada je 90.A ulje (zejtin) je sa 130-150 otišlo na 190 dinara.Dakle,dobro je dok još pričamo o kupovini novih kola,jer uskoro neko neće ni salatu moći da kupi (ako se nastavi opšti trend).

bugi

Ima nesto sto se zove inflacija... Tako da evro devalvira, dinar jos vise(kurs je fiksiran, ali cene rastu)

zaki

#22
Citat: saša61beograd poslato 17.04.2021. - 09:16

Cela prethodna priča u ovoj temi svodi se na ovo:pre samo par meseci neko ko je imao 9.000 evra bio je gospodin-čovek koji je mogao da kupi nov auto (makar Dačiju).A onda,bukvalno preko noći,taj gospodin-čovek postaje sirotan (sa istih 9.000 evra) koji ne može više da kupi nov auto (čak ni Dačiju).Kako,zašto,gde to vodi?


Skoro pa moja tužna priča 

Pri tome moj nedostižni san je fucking Dačija
:)

KizaHood

Joj, jel' gled'o neko SAT u nedelju?

"Kod ovog auta se ubrzanje ne meri stopericom, nego kalendarom"  :laugh1: Uh, brutalno... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Keka

Zvanicnih podataka slabo ima, bar ja ne mogu da nadjem. Clio sa SCe65 motorom ubrzava do 100 za 17,2 s.

Moj kadet je za ovo ljuta guja  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MitarMrgulic

Kome treba auto za utrke na 402 metra, definitivno nije za to  :too:

Midzi

Iz Reno Save su me inforamisali da su im najavili korekciju cenovnika od 28.03

nik

U plus ili minus?  :ha:

Midzi

Nisu precizirali ali cena može samo u plus da ide...

kiconix

Za naruceno vozilo ili ?