Auto DVD i GPS

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

majke im ga lopovske  :ranting:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

Tako je sa carinom. Ono što dodješ državi se računa ovako:
1. Cena robe + prevoz = Carinska osnovica 90+10=100din
2. Carina = 10% = 10din
3. Carinska osnovica + Carina = Poreska osnovica 100+10=110din
4. Porez = 18% = 110 x 1.18 =129,8din
Ukupna cena proizvoda je 129,8din to je uvećanje od 29,8%, znači tećinu cene više od onog u katalogu ili sajtu.

Imajte na umu da kao državljani svojih država svi imate pravo da uvezete određenu novčanu vrednost duty free. Pre nego što razlegnu leleci o papirologiji, carnicima, korupciji itd. Istražite zakone svojih država, vi na to imate pravo.

perke21

 :aplause: za preciznu računicu. Da li slučajno imaš iskustva sa DHL? Da li oni završe svu tu papirologiju i da li i koliko naplate uslugu?

alexv011

Citat: perke21 poslato 08.12.2011. - 01:26
Nasao sam negde da je carina u Srbiji 10% na cenu proizvoda i na to posle ide PDV od 18%.

Dakle npr. za model W2279G+DVBT (225 evra) bila bi carina 22,5 i na to (247,5) PDV od 18% (292).
Za ovaj prvi (161 evro) carina bi bila 16,1 a sa porezom bi izasao 209 evrica, sto je povoljnije.

E sad postoji i druga racunica. Odete preko kupite DVD popunite obrazac za povracaj PDV-a. Vrate vam 10-12 %. Ugradite to tamo gde ste kupili. Na kraju vas to sto ovde kosta 300 evrica (ne uzimajuci u obzir putne troskove) tamo kosta oko 200 :-)
Ili ... da sacekamo jos godinu, dve, kada ce nasi jenostrano ukinuti carine za robu iz EU. Ne znam da li da  :Smiley: ili da  :banghead:


perke21

alexv011: Ova fabrika se nalazi u Kini, tako da bi varijanta sa ugradnjom preko grane bila skuplja od DHL troškova dostave. Cena u "komšiluku" je slična ceni kod nas. Ako znaš nešto preciznije molim te napiši.

Evo i ja sam izračunao precizno prema uputstvu člana staracstol za najjeftiniji univerzalni model (sve cifre su u €)

1. Cena robe + prevoz = Carinska osnovica 161,46 + 65,69 = 227,15
2. Carina (10%)  22,715
3. Carinska osnovica + Carina = Poreska osnovica 227,15 + 22,715 =  249,865
4. Porez (18%) 49,757

Ukupna cena proizvoda je 294,8407

Za model koji je Dario izabrao (pocetna cena 224,64) konačno bi bilo 376,85

Ako kod nas ima približno za ove pare onda se ne isplati uvoziti.

hobbista

U racunici vam nedostaje i usluga speditera ( i neke fiksne takse, koliko se secam) :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


perke21

Uh da ima GPS bio bi dobra kupovina

black line

Ovi uredjaji su super stvar jer sadrze sve u jednom (GPS, radio, TV izlaz, kamera, bluetooth...) ALI...!!!
Vodite racuna o garanciji i servisu prilikom kupovine. Imao sam prilike da se sretnem sa takvim uredjajima i cesto se desava da ne rade kako treba.
Kod uredjaja 1 DIN (radio kome se izvlaci ekran) cesto se desava da se pokvari mehnizam koji otvara ekran tj. izvlaci. Za takve stvari, ako ste uvezli uredjaj, za popravku moracete da se oprostite od njega bar 2 meseca minimum.
Ako bas hocete da ugradite ovako nesto onda je moja preporuka 2DIN. Kod njih je manja mogucnost kvara. Jedini i najcesci problem kod njih je sto uredjaji nisu dobro programirani, a to znaci da ukoliko imate komande na volanu uredjaj ih ne registruje ili ako ugradite kameru za parkiranje na ekranu nema slike...
Ovi uredjaji se lako ugradjuju (euro dzek). Postoji mnogo kineza koji su jeftini ali oprezno. Ako vec kupujete kupujte uredjaje sa obezbedjenim servisom, jeste da su mnogo skupi u odnosu na ostale ali bar imate podrsku vezano za sve.

staracstol

Proguglajte,ima hu-a 1 din sa ekranom na plocici. Ima modela i gps-om i bluetooth-om...

Keka

Jos da ima gde da se nadje ona 2DIN plastika...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hemicar

Citat: perke21 poslato 07.12.2011. - 20:11
Ima i model koji izgleda kao bilo koji cd player. Ekran izlazi kad se upali a plocica se skida. Cena 322 USD ili 251 evro.

Treba imati na umu da displej, kada se izvuce, prekriva one otvore za hladjenje/grijanje. Ljeti i nije tako strasno da se hladi, ali zimi, ne znam da li mu moze nesto skoditi toplota..

staracstol

Teško da mu toplota vazduha iz tih otvora nešto može kad ga sunce na parkingu leti nagura na 60 - 70 stepeni. Naravno to važi za normalne sprave, za one pijačarske stvarno ne znam al oni ionako riknu brzo.