Oracal karbon folija

prethodna tema - sledeća tema

zac

Citat: mrsp poslato 07.09.2012. - 19:33
Nema na čemu i drugi put  :friends:
E bilo je i krajnje vreme da se i ti oprobaš i mogu da kažem da je super ispalo.Svaka čast :aplause: :hall:


Ehhh.. kad Lazar vec pokrenu temu.... sto se tice one folije sa kljuca, ma ja je skinuo posle par dana...pocela da se odlepljuje na coskovima, pa mi bilo ruzno.  :doh:

lovac

Lazare, a gde bi ti to lepio?

Lazar@

recimo  ova centralna "konzola"  :D oko radia da ide u sivi karbon,a prstenovi od ventilacije u crveni karbon

i ova dva prstena na instrument tabli  u crveni karbon i mozda ovaj prsten na znaku Dacia na volanu

ova "kukica" za otvaranje u crveni karbon a ovo ostalo u sivi

Dachaa

Ja sam lepio centralnu konzolu u sivi karbon izgleda opasno,ove prstenove sam planirao ali je tesko bilo i ofarbao sam ih u sivo,kukicu sam isto bio izlepio u karbon i mnogo je dobro izgledalo ali posto se stalno otvaraju vrata pocela je folija da se skida i nije bilo lepo vise pa sam skinuo..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DarioGTI

Lazar@ - ja bih rađe išao na srebrnu varijantu. Nisam ljubitelj takvih boja poput crvene, žute i sl u interijeru. To me sve podsjeća na primjerice Corsu Color edition i slično, a to mi djeluje - nedoraslo, neozbiljno. Ovo što je Dachaa napisao (te fotke možeš i vidjeti u njegovoj Garaži) je po meni najidealnije rješenje. No, naravno - tvoja volja!

Očekujemo fotke!  :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Lazar@

#170
A sad me interesuje da li ostaju tragovi ljepila od folije?I koliko se tesko skida folija?
planiram da uradim i krov u karbon(crni)  :zloca:

DarioGTI

Dachaa

Po ovoj plastici ostane malo ali se to lako skine,a kada se skida sa krova stvarno ne znam,ja sam imao na krovu crnu sjaj foliju i dalje je na autu samo je auto prodat.Kada sam radio razmisljao sam i ja dal' da stavim karbon ali sam stavio sjaj jer nekako podseca kao da auto ima panoramu  :whistling:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DarioGTI

Lazar@, ako hoćeš napraviti nešto kao sa te slike (taj odnos količine crveno-sivo) - onda, po meni, OK, to mi prolazi. S tim što na toj slici ima dosta posla oko montaže folije u slučaju Stepway-a.


Vjerujem da bi i Stepway-ev interijer bio jako zanimljiv kada bi se odradio u toj kombinaciji.

Evo slike običnog interijera:


Kako god ti odlučiš, ja te podržavam, u svakom slučaju će uvesti neku živost u interijer.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mrsp

Citat: žac poslato 26.02.2013. - 19:15
Ehhh.. kad Lazar vec pokrenu temu.... sto se tice one folije sa kljuca, ma ja je skinuo posle par dana...pocela da se odlepljuje na coskovima, pa mi bilo ruzno.  :doh:

Pa lepo sam ti rekao da moraš da očistiš lepo i da preklopiš foliju preko ivica :ljut:.
Meni još uvek traje kako na ključevima tako i na kolima  :woo-hoo:

zac

#174


Ma ocistio sam ja i odmastio med. benzinom ...nego mi bilo zna-ru....   :D

Loganovac

Normalno da je žna-ru kad je počela da se ljuje-odlep.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachaa

Moj nekadasnji kljuc.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Lazar@

raspitao se malo car grapihics montenegro(nije da reklamiram ikoga ali eto da pomenem da postoje) koji se profesionalno bave lijepljenjem folija(i za privatna vozila a i za firme taksije,dostavna vozila,itd) su mi trazili 50e za panorama krov(tacnije crni glossy finish) i 50e da mi odrade felne u istu tu foliju,unutrasnji detalji u karbonu bi mi ispali tu do 30e....Sta mislite kako bi na crvenog Stepway-a cucnuli crni tockovi i crni krov...I po vasem misljenju mat ili glossy?Takodje rade i naljepnice pa mozda ako se odlucim da odradim to bih odradio i RS(renault sport) naljenice pozadi na bok auta

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

mrsp

Ja mislim da na felnama ne može folija dugo da izdrži.Tako da to i nije baš isplativa investicija  :ces: