Chip tuning?

prethodna tema - sledeća tema

zac

Napravismo posao nadleznima..  :Smiley:

hobbista

Citat: DrJekyll poslato 06.07.2013. - 23:08
Da li neko ima ideju na koliko su uopšte ventili posle fabrike do nekih 30-40 hiljada pređenih u off-u, tj na koliko se zazor promenio. Koliko se ja sećam iz nekih priča ovde trebalo bi da se samo "zatežu", ali nisam siguran.
Za ovo nema pravila. Da, "zatežu se", odnosno prave sebi mesto u sedištu ventila i "podižu se" čime se smanjuje zazor.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Lazar@

hoce li biti neko okupljanje za chip tuning uskoro?Ja sam voljan da dodjem iz Podgorice da uradim to...Pa kad bi bilo sad nesto Avgust vrlo rado bih dosao,jer sam i onako planirao da dolazim...a planirao sam i da uradim chip,a par vas je radilo na ovim okupljanjima i svi ste zadovoljni,pa bolje onda da uradim to na skupu nego da ovamo dajem pare nekome ko radi u supi i ko skida mape sa interneta

zac

Koliko sam obavesten, Cristi dolazi kod Peje u Nis...nesto ce da ceprkaju .... 100%  :)

vlastem

U nis?
Neka javi kuda dolazi, da ga presretnem negde :D

Loganovac

Pa sigurno neće preko Valjeva!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Da ne listam 20 strana, cisto teoretisanje, sta se dobije sa cipovanjem 1.2 16 v ? I dal ima veze sto imas tng il jok, i kolko para :D

Ljota

Citat: vlastem poslato 24.08.2013. - 08:53
U nis?
Neka javi kuda dolazi, da ga presretnem negde :D

Ne kaže se kuda dolazi! Već, od kude priiđe!  :hihi1:

vlastem

Onda> od kude priiđe!  :crazy:

Znam da nece preko Valjeva, ja cu da dodjem / priiđem gde treba  :)

ppejic

Vratio se sinoc u Temisvar... tesko da bi ga uhvatili, Nis-Temisvar 4h 20min

vlastem


neskafa

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

Lazar@

I opet svrljam po internetu jer mi je opet zapao za oko njemacki race chip powerbox...
Vozim 1.5dci 70ks(kako oni tvrde 50kw verzija ustvari ima 68ks),tvrde da sa standardnim race chipom ide na 87ks i 230nm.Cijena za ovaj powerbox je 129e i moze se poruciti kod nas.Takodje je moguc fine tuning da bi se moglo dodati jos snage,a moguce je i birati u kojem rasponu obrtaja zelimo snagu.
Gledah po guglu i vidim da je srbija dobila zvanicnog race chip distributera,i da su mnogi pisali pozitivne komentare.

Na youtube na njihovom kanalu nadjoh kako se ugradje race chip ultimate na dastera 1.5dci 110ks koji sa ovim race chip ultimatom ide na 144ks i 324nm.Ovo je najjaci chip i kosta 480e.
http://www.racechip.de/chiptuning/dacia/duster/duster./1-5-dci-110-fap-81kw/index.php?tplvar=a

a evo ga za 1.5dci 70ks
http://www.racechip.de/chiptuning/dacia/duster/duster./1-5-dci-110-fap-81kw/index.php?tplvar=a

E sad treba neko ovo malo da prostudira,koji je kabal otkacio i stavio ga u power box i sa power box-a vratio u motor?Nemoguce da samo sa jednim kablom izvlaci toliko iz motora

ivan-bgd

Nije snaga u kablu nego u elektronici koja je u kućištu.A ovo je već poznata firma što se power boxova tiče.O tome ima negde i moj post....

Lazar@

znam ja da nije snaga u kablu,ali koji je ono senzor ili sta je vec u pitanju?

znaci ovi power box-ovi bi trebali stvarno da rade?  :huh: