Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Ok, tako cu i da uradim.
A sta mi savetujete za gepek? Kupljena je daska i namestena u gepek. Lepi cu na nju sa donje strane azmafon to je sigurno. Ima li potrebe da stavljam nesto i na pod gepeka (filc ili isto azmafon)?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ppejic

...samo na donju stranu daske.

ppejic

Protiv grebanja, a i protiv buke.

wvojin

Prvi deo zavrsen... Hvala na pooci i savetima svima  :friends: :ziveli:
Posto me je daska nervirala jer se trunila sa strane, odlucio sam da kupim kant traku i peglom odradio ivice. Posle toga sekao skalpeom visak trake. Lepkom (nisam nasao Tigar, tako da sam na preporuku prodavacice uzeo Moment Fix) sam lepio donju stranu daske i azmafon. Jedna cela tabla je otisla za to. Evo i slika...
Inace cucnulo je kao d*pe na nosu  :too: I konacno nema uvijanja fabrickog filca koji je u gepeku. Sledeci su kosevi, pa vrata gepeka. Izvinjavam se za kvalitet fotografija, radnjeno je po mraku pod vestackim svetlom.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Raja

Ne sviđa mi se ta izvedba sa daskom pozadi. Misli na putnike sa zadnjeg sedišta, a obično deca tu sede. Šta fali onoj plastičnoj kadici, neko je prodavao na Forumu?

wvojin

Mislim da nije dovoljna kruta za dno gepeka, zbog mojih odlazaka u vikendicu, ne nosim samo kese iz prodavnice.
Dasku drži lim sa strane, ne naslanja se na sedište, jer sam ostavio dobru širinu, knap da uđe. Možda nije najsrećnije rešenje, ali izuzetno funkcionalno
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Raja

Pitam te, da li si razmišljao, šta bi bilo (daleko bilo) da te neko zvekne od pozadi? Da li bi ta daska mogla gadno da povredi saputnike na zadnjem sedištu?

mladja73

Ja sam umesto te iverice stavio lesonit. Pokazalo se odlicno, evo vec osma godina.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Logan1.4MPI

Citat: Raja poslato 15.04.2014. - 09:33
Da li bi ta daska mogla gadno da povredi saputnike na zadnjem sedištu?

slazem se, i mnogo bezazlenije stvari mogu da izazovu povrede

wvojin

#429
Da vidiš, možda i jeste u pravu. Nisam razmišljao o tome na taj način   :banghead:
Dodatak:
Biće ispravljeno u najskorije vreme. Nema svrhe bilo šta raditi na kolima što pogoršava bezbednost putnika. Hvala na sugestiji  :ziveli:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

zac

Ja sam uradio od sperploce od 6 mm. Vidim da si ti koristio ivericu od 18 mm. Prvo, sperploca je laksa i jaca od iverice, drugo, ako vec hoces da ponovis radove, odradi u sperploci i ukroji oko koseva...taman toliko da ta ploca ne moze ka napred da ode. taman do onih udubljenja u patosu..levo i desno.. Ja sam tako odradio jos pre 4-5 godina, a imao sam u medjuvremenu udarac odpozadi..lancani sudar, ali se daska nije pomerila ka napred...
Ako nije jasno sta sam hteo reci, slikacu ovih dana kako to kod mene izgleda.

wvojin

Jeste Zac, iverica je u pitanju, 8 mm. Nisam razmišljao o tome na taj način dok mi čika Raja nije otvorio oči. Uzet danas lesonit, nisam ga krojio prema koševima, problem je naći mašinu da iseče a ja nemam ubodnu testeru i mesto gde ću to da radim. Ispod lesonita ću da stavim azmafon pa da nastavim dalje sa zvučnom izolacijom. Kad bude sledeći put vremena i novca, ako ne budem zadovoljan, napraviću sa sperplocom
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

zac

Ako ti treba ubodna , javi se na PP :ne:  Iimam tri ubodne..  :D
Iverica od 8mm....pa jel znas da takve nema u prodaji odavno... cuvaj te iverice.  :to: :ziveli:

wvojin

Izvadjena iz kola i stavljen lesonit...  :)
Pretpostavio sam, ostala im je na stanju i komad koji je bio jedini blizu mojih dimenzija, jos na popustu 50%, hrast... Malo sam se i zacudio sto je ostao i jos na popustu. Resen problem, idemo dalje sa izolacijom.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Daniel

Danas sam imao prilike da cujem efekte krova. Uz ovaj vetar i 140km/h efekti su fantasticni! :lux:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.