Tce 0,9 + TNG - Problemi sa gasom

prethodna tema - sledeća tema

lakistrike95

Kako da ne, onda je i moj Duster ima gresku na motoru, kazi mi da ti kazem...
Dizne su se u tom periodu zapusile, oprane jednom i posle toga drugi put isto, na kraju nove smo morali da stavimo. A novine ne bih da komentarisem  :blabla:

kiconix

Kako imate zeludac da uopste kliknete na ovo djubre.
Pa ja njima ne verujem ni da postoje.

dekiv68

#287
Kao da je neko platio Informeru antikampanju za Dacia automobile. Ovi problemi sa plinom i 0,9TCe su bili aktuelni predprošle godine i meni ih je "Reno Sava" u 2 navrata rešio u garancijei bez nadoknade, o čemu sam pisao na forumu (možda baš u ovoj temi).

Da napišem šta se meni događalo u poslednjih 10 dana na putu do Crne gore i nazad. 21.07. na KnezPetrol na Zrenjaninskom putu dopunio 8,24l TNG po ceni od 70,40 din/l. 23.07 na Lukoil u Prijepolju sipao19l po 78,4 din/l. 24.07. u Sutomoru nije hteo da prebaci na plin već pišti kao da ga nema. Nakon vožnje do Bara prebacuje na plin nakon restarta na ključu. 26.07. u Sutomoru dolio 10,78l po 0,57e i problem nestao. 02.08. u Beranama sipao 17,21l TNG po 0,62e. Danas sa preostalom jednom LED diodom vozim po Bgd bez problema sa prebacivanjem sa benzina na gas. Sumnjam na kvalitet gasa sipanog na Lukoilu u Prepolju, a pomalo i na onog sipanog na Knezu na Zr. putu kod raskrsnice za Kotež :conf:

Msm da je natpis u dezinformeru suviše pretenciozan (nigde nema podatka u kojim servisima se otklanjala reklamacija)

bocca

Da se nadovežem na poslednji post iako nije 0,9 motor. Svojevremeno kada sam išao za Crnu Goru i sipao pun na istoj Lukoil pumpi u Prijepolju na sred Crne Gore mi upali ček enžin lampicu. Šta ću, vozio tako, posle se sama ugasila. Ove godine, u povratku iz Grčke, sipam pun na lukoilu iza Niša, ili je možda tu već i Aleksinac. Prvi put mi se desi, iako ima plina za još 300km, u sred vožnje zapišti kao da je prazan. Stanem sa strane, ugasim, upalim i sve se vrati na normalu. To mi uradi ponovo, sad već u Vojvodini ali opet u sred vožnje. Ponovo ugasim auto, upalim i plina ima. Ne razumem se puno ali pripisujem to Lukoilovom plinu. Više se ne dešava.
Izvinite za off, povukao me prethodni post. Pozdrav svima.

saša61beograd

#289
Uh,vi plinaši baš imate uzbudljiv život.
Svi znamo šta je Informer.Ovim člankom je trebalo da odgovornost prebace na Reno/Dačiju,a da zaštite i "operu" rusko/srpsku kompaniju,koja je deo sistema kome i sam Informer pripada.Šta je tu neobično i novo?

kiconix


slavko_bgd

Citat: dekiv68 poslato 03.08.2018. - 16:22
Kao da je neko platio Informeru antikampanju za Dacia automobile. Ovi problemi sa plinom i 0,9TCe su bili aktuelni predprošle godine i meni ih je "Reno Sava" u 2 navrata rešio u garancijei bez nadoknade, o čemu sam pisao na forumu (možda baš u ovoj temi).
****
Msm da je natpis u dezinformeru suviše pretenciozan (nigde nema podatka u kojim servisima se otklanjala reklamacija)

Ja koliko znam da tokom 2017 godine niko nije platio ni dinara za otklanjanje problema u garanciji sa plinom zbog prljavštine u gorivu, osim filtera koji uvek idu na teret vlasnika vozila. Čak je RNS plaćao i troškove analize goriva strankama kod kojih je dokazano da gorivo ne valja. Mi vozači nismo krivi što smo sipali gas tamo gde smo sipali. Nije kriv proizvođač vozila što je gas bio pun đubreta. Moguće je da su ovi ljudi koji su navedeni imenom i prezimenom nezadovoljni zbog problema koje su imali sa automobilima, što mi je legitimno i razumljivo, pa su na kraju završili u režimskom časopisu koji trenutno može da bez posledica piše šta hoće. Cenim da u RNS rade pametni, školovani i ozbiljni ljudi koji neće da se spuštaju na pljuvački nivo jednog Informera. Videćemo...

kiconix

Kako se ta borba zavrsila vidimo i sami.
Nema vise u ponudi vozila sa tng.
:ljut:

dekiv68


saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 03.02.2018. - 09:06
Auto blog objavio ADAC-ov spisak 20 ekološki najprihvatljivijih automobila na evropskom tržištu.Na tom spisku je i Dačija Logan 0,9 Tce/LPG.Naravno,ubedljivo je najjeftiniji auto na tom spisku.