Rezervni tocak

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

E vala je ga neko pretjerao . Taj slučaj sam vidio na nadvožnjaka kod Županje. Čovjek me zaustavio, pita pošto ću mu prodati ključ za točkove ? Jer je već dva slomio i stoje pored njega. Slomio je i moj i dao mi jednu crvenku.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Citat: speedo poslato 13.10.2021. - 14:55
Imao sam dva ovakva ključa i oba iskrivio na svom Sanderu. Kinesko smeće, ali je svugdje u ponudi za 5 eura. Možda je brendirani bolji ali je i skuplji.
Kupio Unior ključ, tipski, i nema više problema. Koštao oko 10-11 eur. Ovaj https://uniortools.com/hr/product/210-2-klju%C4%8D-jednostrani-savijeni

Ja imam bolji, onaj od 20 EUR. :)
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Da se nadovezem, nije bas pametno grejati te vijke, zbog lezaja, masti...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

To se zagrije glava , na crveno i odmah voda.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Kad dođem od vulkanizera ili drugog majstora,odmah popustim šrafove,pa ih po mojoj meri stegnem onim Dačijinim ključem.Neki vulkanizeri su mi stezali običnim,neki moment ključem.Gotovo uvek su šrafovi bili pretegnuti,a gume prepumpane.Majstorska posla,njima je samo važno da guma nije prazna i da točak ne otpadne i da se što pre dohvate sledeće mušterije.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Capriolo

Citat: saša61beograd poslato 14.10.2021. - 21:27
Kad dođem od vulkanizera ili drugog majstora,odmah popustim šrafove,pa ih po mojoj meri stegnem onim Dačijinim ključem.Neki vulkanizeri su mi stezali običnim,neki moment ključem.Gotovo uvek su šrafovi bili pretegnuti,a gume prepumpane.Majstorska posla,njima je samo važno da guma nije prazna i da točak ne otpadne i da se što pre dohvate sledeće mušterije.


Ja sam jedna kola (308) prodao početkom 2020 i pre oko dva meseca me zove kupčev-kupac da mi sve po spisku što su mi pozadi levo uništena dva šrafa, a sada zato mora da menja I disk. I kada sam posle prevrteo film unazad, tu štetu mi je napravio vulkanizer polovinom 2018, tako što je ( koristeći samo pištolj) najpre oštetio jedan šraf, video da ne ide, onda ureznicom pokušavao da "sanira", pa na to mesto ušrafio (tada) ispravan vijak, a onaj oštećen vijak ušrafio na drugu poziciju. I tako je na disku oštetio dve pozicije,  kao što su uništena dva šrafa, a sve to sam shvatio tek sada (kad me zvao kupčev-kupac). Inače, godinama pre toga sam sam menjao zimske I letnje setove, pazio šrafove kao oko u glavi, ali sam te 2018. Kupovao AS gume I tada je vulkanizer sve montirao. I tu štetu napravio.

Andrix

Ja za sve ove god otkad znam za sebe i posla oko kola /40 g/ nisam video vulkanizera da zateze moment kljucem. Ide se pistoljem pa nekad dotegne jor rucno. Ostalo mi od caleta kada smo skidali tockove na Ladi da uvek namazem vijke mascu, da bi ih posle lakse odvio.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Sava Trgovina doo Stup Sarajevo, stežu moment ključem.
Sam svoj gazda - vazda.