Skidanje homokinetickog zgloba - zamena manžetne

prethodna tema - sledeća tema

markonikolic83

Jedno pitanje,hitno mi je.
Otisla mi manzetna na homokinetickom zglobu.Sve sam skinuo,ali ne mogu da skinem zglob.Nema zeger,a ne vidim i da se izbija.U pitanju je Logan 2008 1.4mpi.Ako treba okacicu i sliku.

zac

Okaci sliku...

Pricali smo vec o tome...na nekim Resoima je homokineticki zglob u komadu sa poluvratilom, ali smo negde nasli da Logan ima zglobove koji su demontazni sa poluosovine...ali nismo bili sigurni. Ako se ne vidi seger niti nutovi, moguce je da je u komadu. Tada moras izvucu celu poluosovinu iz diferencijela, pa skinuti krst sa iglicastim rolnama, pa sa te strane menjati manzetnu...

Sad ce Hobi da pomogne.. ako ja gresim  :D

hobbista

Koliko se sećam, izbija se. Nije klasičan seger osigurač, već je u pitanju prsten koji je negde na sredini nutova.
Pogledaću pdf sada :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

markonikolic83

#3

Evo jedne slike

I jos jedne.

hobbista

Nema tu skidanja. Novu manžetnu moraš da nabaciš sa druge strane.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

markonikolic83

Pretpostavio sam,nego sam se tesio.Nista,odoh da skidam celu poluosovinu.

hobbista

Smeo bih da se zakunem da smo negde našli da su prešli na normalan sistem sa zamenljivim homokinetičkim zglobom.
Ali ova slika je klasičan Reno sistem, kojeg se drže već doooosta godina  :agr:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

#7
Da Hobi, negde smo nasli, to jest ti si nasao da se skida..prosle ili pretprosle god...zaboravio sam u kojoj temi...

Uzas sto je u komadu, znaci skuplja varijanta kada propadne h. zglob..  :badmood: :banghead:

PS: jedino ako se izbija iz onog prosirenog dela na poluosovini...prem da nisam nikada video takva resenja...ali vidi se da je tu iz dva komada...parce od H.zgloba ulazi u siru cev....bar tako deluje..e sada, da nije mozda tu taj spoj sa zicanim prstenom..segerom???  :ces:

markonikolic83

Probao sam.To je samo kanal,cela osovina je iz jednog dela.Do kanala nije obradjena,a od kanala jeste pa je sjajna..Zato deluje da su 2 dela,ali u stvari sve je to jedan deo.Nego su mi dali pogresnu manzetnu,pa do sutra necu nista da radim.Sve sam citao,gledao Kristijev video,ali se meni zalomilo najgore resenje.

hobbista

Ne, tu se ne otvara. Video sam ovakvih otvorenih koliko hoces :)

Mislim da je zadnja manzetna sa lezajem, tako da te ne gine zamena i te (posto se skida na silu)  :ne:

Prelistacu kasnije forum, ali mi se cini da je receno da su uveli normalan sistem (ne ovako iz komada)  :banghead:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Moj je 2007.. znaci mguce je da je isto...  :banghead:

da skontao sam za taj zleb...odatle krece obrada... ok, ja reko da se mozda tu ne cupa.. ali jbga.  :whistling:

markonikolic83

Samo da zatvorimo pricu.
U "ovlasvenom" servisu u Kragujevcu cena manzetne 3600,zamena oko 2500,i skidaju celu poluosovinu.Nisu ni culi da moze manzetna da se navuce preko homokinetickog zgloba.
Zamenjena manzetna navlacenjem preko homokinetickog zgloba (licno bio prisutan) marke Wurth (elasticna),cena 1150din+ruke,kod obliznjeg mehanicara,koji inace radi u ovlascenom servisu drugog proizvodjaca (da ne navodim kojeg).
Sve u svemu,ja zadovoljan, i velika preporuka za mehanicara.

zac

Svakako se manzetna ne prevlaci preko zgloba, ni jednog, poenta je bila da li se zglob skida sa poluosovine ili ne. Znaci definitivno se ne skida.  :ranting:

Keka

Ne bi trebalo da se postavlja na taj nacin, ali eto uspelo je.

Cisto da se zna da postoji alternativna varijanta.

Ono sto jos ne znamo je kako je guma manzetne podnela toliko istezanje. Da je normalno da se fi 20mm rasteze na fi 100mm-nije.

Mozda ce uticati na njen vek, a mozda nece, vreme ce pokazati.

Nismo dobili informaciju da li uz manzetnu ide i mast i selne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Mast se uvek dobija uz krstene manzetne. Ni meni ne ide u glavu kako je mogao da nabaci sa te strane  :ces:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D