Prskalice za vetrobransko staklo

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Odlično,  možda treba podići mlaz,  sada baca ok dok auto stoji  ali mi se čini da će to na auto putu piti nisko.  Možda grešim,  gledam video na telefonu pa mi je malo nejasno.

Ayrton

#46
Nejasno ti je možda zato što prskalice naprave super vodenu zavesu.
Na snimku se primeti da je desna metlica prilično kraća i ne pravi onaj specifični trougao na sredini šoferšajbne.
@Nik: Koja je dužina desne metlice?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

nik

Podesio sam skoro maksimalno na gore. I ovako podešeno baca dosta na krov. Probaću sutra na malo većim brzinama na auto-putu, pa javljam.

@Ayrton
Desna je 51, leva 55 cm, ali nema trougla jer sam odradio skraćivanje poluge u skladu sa temom

nik

Da ne ostanem dužan. Probao danas na autoputu pri 110 km/h (jbg, bila gužva, nije bilo mesta za brže).
Odlično raspršuje po celom staklu i zbog strujanja vazduha sve završava na staklu.

@Aleks
Desna je bacala malo niže, pa sam je malo podigao (centar mlaza za oko 5 cm).

Aleks


szs

 :aplause:
Nego... jel nekome smeta, kao meni, što na zadnjem staklu nema dizna nego ogromna rupa? Pada u mlazu koji nije ni malo raspršen  :fiju:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

mali.alen

Citat: nik poslato 13.09.2018. - 19:40
Potvrdjujem da ove LeNgendine i Dariove nisu baš ono što treba da budu. Naručio ranije obe i prskaju lepo (obilno), ali u krug prečnika 15-tak cm, bez mogućnosti podešavanja.

Stigle mi danas ove kao kod @mali.alen.
Morao sam jednu malo da "secnem" skalpelom sa gornje strane kako bi mogao da se podigne mlaz.

Efekat


Ja zadovoljan.
Ja sam isto prezadovoljan. Isao sam na duži put s njima i bas je neusporedivo spram prije

Daniel

Citat: szs poslato 14.09.2018. - 22:06
:aplause:
Nego... jel nekome smeta, kao meni, što na zadnjem staklu nema dizna nego ogromna rupa? Pada u mlazu koji nije ni malo raspršen  :fiju:

Tako je i na 3x skupljem Seniku.
Nego ja one koje sam uzeo od Krisa svojevremeno bile upakovane u original pakovanju sa oznakom za Citroen C4  :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Goran25

Kolege forumaši,

Da li je i kod vas situacija da imate odredjeni "luft" od momenta kada aktivirate prskalice do prskanja?

Ide mi na onu stvar jer brisači uvek odrade pola kruga čišćenja na suvo.

Raja

Proveri prvo ispod haube da nisu prsla creva na sisicama, podkrati malo, vrati nazad i zategni pvc trakicom (onom za vezivanje).

kiconix

Zasto bi kod drugih bilo drugacije?
Brisaci se pale odmah, jedino ako je bas pauza velika onda proveri ovo sto je Raja napisao.

acalisse

Kod mene je isti problem,
Kad pokrenem pumpu za vodu, treba joj par sekundi dok ne počne da prska.
Za to vreme brisači odrade jedan ciklus.
Za zadnji brisač ovaj period je znatno duži.

Mislim da je to sasvim normalno, tj, tokom stajanja voda se vrati iz creva do posudu, pa prilikom aktiviranja treba vremena vodi da se vrati u creva.
A ako je u toku vožnje potrebno prati stakla, uvek je instant prskanje.


Goran25

Rajo,

Pregledao sam creva, ne curi nigde hvala Bogu. Kada vidim dužinu istih i ne čudi koliko mu treba da isporuči do prskalica.

Aco,

Onda je to to. Jedino nisam primetio duži interval kod zadnjeg prskanja, rekao bih da verglanje traje kraće do momenta prskanja.

szs

Jedno od rešenja za kašnjenje prskalice može biti i

Nepovratni ventil na crevu od pumpe do račve za prskalice u haubi
Time se sprečava da se voda vrati u rezervoar i pritisak skoro momentalno deluje i okupa staklo pre brisača
Inače ovo se koristi u akvaristici i cena je 95 RSD za 2 komada  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

nik



Samo mala informacija od vlasnika problematičnih  :hihi1: vozila. Ne mogu da nadjem nigde korisnicko uputstvo za Logan/Sandero, Daster nove generacije. Gde se nalazi posuda za tečnost za pranje vetrobrana?

Inače ja tih problema nemam. Ovo je snimak od danas i prskalice nisu korišćene više od 24 časa. Primetno je "kašnjenje" brisača, odnosno, postoji zadrška pre otpočinjanja brisanja.  :ne: