Koliko ste presli svojom Daciom

prethodna tema - sledeća tema

Miroslav_NS

Stepway 0,9 tce, klupljen nov u junu 2022. i do 24.12.2023. je prešao 32000km bez problema. baš sam zadovoljan autom. jedino zamerka za cenu održavanja u ovlašćenom servisu ali to nije tema ovde...

Zoran

Zar je 0.9 tce bio u proizvodnji 2022?
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Sta ja da kazem, tek 12000 km za godinu, mada spram ranijih oko 6500 km prosecno godisnje, jeste skok. Cena u ovl.servisu je uvek jaka, ja vec spremam alatljike za samoservis....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Moj Logan MCV za oko 2 mjeseca, napunit će 6 godina na cesti.

Kilometraža je negdje oko 40 000 km.

Od dijelova i održavanja, promijenjen je samo akumulator, ne nekih 5+ godina starosti i prednje disk pločice na oko 30 000 km....

U petogodišnjoj garanciji, nije imao poziva na intervencije u garanciji, samo su jednom "pročačkali" iglom jer je zbog prljavstine bila začepila prskalica zadnje šajbe.

Sve u svemu, auto je utegnut kao i prvog dana, ništa ne zvecka, ne lupka...

Motor 1,0 Sce 73 ks, još uvijek me oduševljava potrošnjom na otvorenoj cesti, koja ide oko 5 litara bmb ili čak i manje, u "ljutom" gradu se penje do 8-9 litara, ovisno o kratkoći relacija, gužvi i godišnjem dobu.

Sve u svemu, ok autić :)

speedo

Danas prešao u šestocifrene kilometre...godište maj 2011.

https://ibb.co/7QRjMnJ

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nik

Prekjuče, Sandero dostigao 200k, idemo dalje.

Krle87

Mali off ako dozvolite, zeleni displej? Ne sećam se da sam video na forumu nešto o tome... Uglavnom još puno bezbrižnih kilometara želim! 

nik


MitarMrgulic

Citat: nik poslato juče u 18:58Prekjuče, Sandero dostigao 200k, idemo dalje.

Svaka čast, pretpostavljam da nije bilo nekih većih kvarova i ulaganja....


nik

Da ne  :a0266: mnogo, ali da odgovorim.
Kod mene je poslednje 2 godine. Kupio sam ga od našeg člana Krle87 sa nešto više od 186kkm.
Pošto je održavan u ovl. servisu, imao je potpunu servisnu istoriju i ne sećam se da je imao neke specijalne intervencije sem uobičajenih.
Ja sam mu menjao prednju lambda sondu (bila malo povećana potrošnja, dijagnostika pokazala da je sonda malo tromija, nije moralo da se menja, ali šta ćeš, picajzla), gornji nosač motora i odradio servis gasnog uredjaja i čišćenje benzinskih dizni zbog vibracija koje su bie prisutne.

saša61beograd

Citat: nik poslato danas u 16:04, gornji nosač motora 
Ko je proizvođač tog nosača i da li se oseti boljitak posle zamene?

Lazar@

Citat: saša61beograd poslato danas u 19:28Ko je proizvođač tog nosača i da li se oseti boljitak posle zamene?
Ja sam na mog sandera zamijenio gornji nosac na oko 190k, Hutchinson marka.
(doduse moj je dizel)

Zapazanje je da ima manje klackanja(mijenjao sam i piskotu i onaj drugi mali)  ali boga mi prenosi malo vise vibracija od fabrickog... Utegnut je auto ono, ali vidi se da nije nekako prefinjen kao fabricki nosac sto je bio.




Tako da ja taj nosac ne bih dirao dok potpuno ne propane.