Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

VaskezNS

To nisam znao i najiskrenije hvala na ovom savetu, obavezno ću ga imati u vidu  :friends:

Planiram da mi ovaj servis radi majstor koji je radio i prethodni, inače iz jednog od ovlašćenih Reno servisa, tako da se uzdam u njegovo praktično iskustvo i znanje jer ovakve motore "otvara" svaki dan. Svakako ću se pre nabavke delova konsultovati prvo sa njim.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

hobbista

Sada gledam slike - po njima je roler španera onaj koji je jeftiniji i daju ga za obe varijante. Kada takav roler staviš na mesto fiksnog onda perca kače o limeni šeširić pa je potrebno staviti podlošku.
Obzirom da ne radiš sam, siguran sam da majstor ovo već zna  :to:

Inače oba rolera su 60mmx25mm - rupa fi 17mm
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Ovi detalji su zlata vrijedni.  :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

#1219
Za koji mesec ce da bude 5 godina druzenja sa stepom, pa je vreme za veliki servis. Kilometraza 62000.

Poceo sam da citam temu detaljnije, da pokupim detalje, ali evo odmah ponude koju sam dobio iz Reno Save u Pancevu.
Covek mi rece da je garancija 60.000 ili godinu dana.
Pitao sam za proizvodjace delova, kaze da su svi reno original, dalje nije znao/hteo. Zamenske nemaju uopste.

Na profakturi je ukljucen i 5+ program, pa na pojedine stavke imam 25% popusta.
Takodje, tu je i ponuda za mali servis.

Delovi mi deluju da su znatno skuplji, pa cu da vidim da obidjem neke prodavnice, pa da ih kupim na drugom mestu.
Za pocetak, pumpa za vodu je 9500, a videh u temi da je sileri (koja vazi za dobru i ne jeftinu, ispod 6000).

PS. Nema ni svecica, a i njih cu da menjam.
PS2. Sta treba da predstavlja Grt. remen, Remen i Courroie striee? Ako sam dobro nasao na netu, courrioe strie je pk kais, remen bi trebao da bude zupcasti, a sta onda ulazi u grt. remena i toliko kosta?  :ces:

Ayrton

Možda skraćenica od  "garnitura"? Znači komplet španer i remen. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

miki-bgd

Jeste garnitura. Ebem ti skracenicu  :D

Zbunilo me sto je Remen izdvojen kao posebna stavka. Sutra idem u svakom slucaju do prodavnice, trebalo bi da im tacno izadje sta sve ide.
A verovatno cu kasnije i u temi da naidjem.  :wave:

saša61beograd

Svaki put se iznerviram kada pročitam ove ponude iz ovlašćenih servisa.Sve ovo može da bude tačno duplo jeftinije,sa solidnim delovima i kod solidnog majstora.Ovde čak nisu računali španer PK kaiša (možda zaista i ne mora da se menja na toj kilometraži).
Od čega prave tu originalnu Reno vodenu pumpu kad ovoliko košta.Valjda od neke plemenite legure,iste one od koje prave "brtvu" ili podlošku za 80 dinara.

speedo

Ovl. servis bi trebao i na predračunu navesti one fabričke šifre dijelova - ovako možemo samo nagađati o čemu se radi i koji je proizvođač. Možda je Renault, možda Motrio, možda neki treći...

miki-bgd

@sasa61beograd
Cene skoro pa kao da mi je auto u garanciji  :laugh1:


Ocekivao sam da bude cena veca, jer imam slicnu profakturu od prosle godine. Ali bih smanjio cenu sa mojim delovima.
Razmisljam i da radim servis u Beogradu, posto sam sad u Pancevu. Kod Zive necu da radim a jedino znam za Reno Savu u Pancevu. Samo sam malo skeptican, ako se nesto desi u garantnom roku, nije mala kilometraza da se predje nazad do majstora...  :ne:


Citat: speedo poslato 12.04.2017. - 18:49
Ovl. servis bi trebao i na predračunu navesti one fabričke šifre dijelova -
Pitao sam coveka 2 puta, kaze original Reno delovi. Mada, vec mi je bilo u planu da kupim delove sam, pa nisam hteo da idem u dalju diskusiju. Da su cene normalnije, imalo bi smisla, ovako mislim da mogu da kupim sve najskuplje u radnji, i da ce opet sveukupno manje da izadje.  :too:

Veterinar

Kad već kupuješ svoje delove, zašto ne nađeš povoljnije ruke?

miki-bgd

Prvo sam mislio da radim u Pancevu, a tu osim Reno Save nemam nikakvih preporuka za majstora.  :ne:
Mada sam sad poceo da gledam i Beograd, videcu posle Uskrsa kakve su cene.

cika mili

Koliko ti traže? Ja sam kod prvog komšije za 5000 rsd. Djelovi moji, kupljeni u "Gazeli". Čini mi se oko 26000 rsd (SKF).

miki-bgd

Ponuda je u prilogu. Otprilike 10.000 za mali servis i 37.000 za veliki. Ukljucujuci 25% popusta na delove za veliki servis zbog 5+ programa.

jasho

#1229
Citat: miki-bgd poslato 13.04.2017. - 19:48
Ponuda je u prilogu. Otprilike 10.000 za mali servis i 37.000 za veliki. Ukljucujuci 25% popusta na delove za veliki servis zbog 5+ programa.

Jel auto u garanciji? Ako jeste oko 100 eura su skuplji, ako nije imaš i drugih opcija za tih 100 eura jeftinije, probaj sa Slađanom Krstevskim, da se čuješ, meni su radili servis http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.msg167345#msg167345 i ok su bili i sa cenama i sa radom!  :wave: