Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

ivan-bgd

Zašto platiti skuplje ako je ista garancija kod svakog proizvođača delova?I ako ti serviser koji uradi posao da garanciju i odgovara za to što je uradio?Cenim da ako je nešto skuplje  duže traje i samim tim mora da ima i veću garanciju. :ne:


saša61beograd

Meni je izbor pumpe bio najveća glavobolja kad sam radio veliki servis.Poslušao sam preporuku majstora i ugradio meni nepoznatu SilSileri pumpu.Na netu imaju ubedljivu prezentaciju,a na kutiji piše "premium water pump".Bila je oko 5.500 dinara,kao i SKF,Meteli i Valeo su bile oko 3.500 din.Radi dobro svoj posao oko 15.000km,nivo antifriza je stabilan.Uvoznik je Euro Auto (to je bilo pre godinu i po,ne znam kako je sada).Kratko je vreme da bih je preporučio,ja sam je uzeo iz jednog glupog razloga:jedino za nju nije bilo kuknjave na forumima,a po ceni nije neka 3 liga (ne znam koliko se može verovati onome "premium water pump").
Problem sa velikim i poznatim imenima (Valeo,SKF,Meteli) je što imaju proizvodnju rasutu po celom svetu i mislim da je nemoguće da uvek i svuda održe visok kvalitet.
Ako je Meteli Made in Italy,pre bih uzeo to nego SKF Made in Argentina,China i sl.Meteli je vlasnik i Graf-a i KWP-a (verujem da je ista tehnologija),pa i te pumpe možda mogu da prođu.Meni su preporučivali i neku italijansku Bugati,tako da je zbrka još veća.

Dejan11

ovo su verovatno cene za mene koje sam dobio,tj njegove nabavne... pumpa - 3780, zupčasti - 8800, pk kaiš - 5200, svećice - 590.
destilovanu i antifriz mi verovatno nije ni pisao... za mali servis mi reče oko 4000 su fliteri i da biram ulje koje hoću. garancija je godinu dana na rad,a za delove mi je rekao da ima garanciju ali ga nisam pitao detalje. verovatno neću raditi sad veliki,pošto sam na 43500 km.

silent

#1203
Citat: saša61beograd poslato 07.04.2017. - 09:52
Sileri pumpu.

I meni je Slađan (AS Krstevski) ugradio ovu pumpu, koštala me 5.600 din. Tražio sam najbolju koja je u ponudi.

Evo je ovde, sa naznakom - "ojačana":

http://aftermarket.saleri.com/web/catalogo-dettaglio.asp?cod=PA970AS&marca=DACIA&modello=SANDERO%201.4

hobbista

Citat: ivan-bgd poslato 07.04.2017. - 09:09
...Cenim da ako je nešto skuplje  duže traje i samim tim mora da ima i veću garanciju. :ne:
Paaa i da i ne  :D
Npr. moj auto je proizveden krajem 2008. Veliki servis sam uradio na oko 105.000km odnosno nepunih 8 godina. Po onome što sam video kada sam skinuo prvi set, cenim da je mogao još bar 30.000km da gura ukoliko ne procuri pumpa pre toga. I pored toga, garancija je bila, kao što svi znamo, 60.000km ili 4 godine.

Manje-više svi će da izguraju 60.000km. Pitanje je samo koliko će preko toga izdržati. A jasno je da i oni kvalitetniji proizvođači vole pare, pa je samim tim lepše da ti ubace crva 60.000/2 godine. Ako si revnostan (i pomalo zaplašen) radićeš veliki servis na 3 godine, odnosno 4 puta u 12 godina iako bi mogao da prođeš sa 2 servisa  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Moj Dayco gura 86000 km. Bit će mijenjan na oko 100000 km
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Samo da dodam da je najslabija karika u lancu pumpa vode (i dci i benzin).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Meyle pumpa ima garanciju na 160 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Ja takvu garanciju (napismeno) još ne vidoh  :ne: Verujem da može da gura toliko ali ne verujem da će uvoznik stati iza toga. Pogotovo što ga na to ne obavezuje Zakon.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Potpuno se slazem sa tobom. Piše onako na kutiji.
Sam svoj gazda - vazda.

sasa petrovic

Moj Logn je 2009. godiste i do sada sa presao 30.000 km,a nisam radio veliki servis, sa mo redovne yamene ulja i filtera. Imajuci u vidu problematican kvalitet delova za zamenu, milim vas za savet, da li je vec vreme da uradim veliki servis? Hvala na odgovorima i sugestijama. 

VaskezNS

Iako se prešlo "samo" 30.000 Km, ušlo se u 6. godinu nakon prošlog velikog servisa, te polako snimam tržište delova u NS i zaključci su sledeći:

- "Kit Kommerce" zaobići u širokom luku - cene su od 50-80% više nego kod ostalih trgovaca (samo oni znaju zašto)
- Izbor delova i cena najverovatnije će biti sledeći:

1. Zupčasti set: Hutchinson 3.400 din
2. PK (5 kanala, dužina 1750): Hutchinson ili Gates 1.350 din
3. Roleri za PK (oprugu-španer ne bih menjao): SNR 1900 din/komad
4. Pumpa vode: Metelli 2.900 din ili Valeo 3.600 din

Jedan od trgovaca mi je rekao - ako se odlučim da sve uzmem kod njega, dobiću i neki dodatni popust.

Dilema mi je bila pumpa vode (trenutno ugrađena Valeo) jer nije prešla puno, ali mislim da ću je ipak zameniti jer je ona "najslabija karika u lancu", kako reče hobbista.

Ulje i filter ulja ne bih sada menjao jer su prešli jedva 5.000, manje od godinu dana.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

Citat: sasa petrovic poslato 09.04.2017. - 05:27
Moj Logn je 2009. godiste i do sada sa presao 30.000 km,a nisam radio veliki servis, sa mo redovne yamene ulja i filtera.

Šta podrazumevaš pod redovnom zamenom ulja i filtera - svake godine ili na svakih xx kilometara? Jer ako si za 8 godina samo 3 puta menjao ulje i filtre to se onda ne može nazvati redovnim jer je servisnom knjižicom predviđena njihova zamena svake godine čak i da auto za to vreme nije isteran iz garaže. Isto važi i za veliki servis - 60000 ili 4 godine. Dakle, čak i ako odlučiš da ga odmah odradiš daleko je od toga da se može smatrati blagovremenim (redovnim). Tačno je da si jako malo prešao za to vreme, ali postoje tehnički kriterijumi koji zahtevaju recimo zamenu rashladne ili kočione tečnosti posle izvesnog vremena vozio - ne vozio, a to se radi na velikom servisu. U ovoj temi možeš da nađeš različita mišljenja i različite pristupe, ali je odluka o tome koliko nećeš da poštuješ servisnu knjižicu samo tvoja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Hobbysti hvala za preporuku. Lako, jednostavno i vrlo korisno.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Citat: VaskezNS poslato 09.04.2017. - 08:03
...
3. Roleri za PK (oprugu-španer ne bih menjao): SNR 1900 din/komad
...
Imaj u vidu da, iako su roler i roler španera istih dimenzija ipak ima razlike.
Roler španera ima drugačija perca na plastičnom točkiću tako da ne može fiksni roler (jeftiniji) samo da se nakači. Potrebno je između rolera i tanjirića staviti jednu širu podlošku.
Uostalom, kada budeš radio skini ceo španer pa montiraj novi roler na stolu - sve će ti biti jasno  :wink:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D