Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Iako sam mrzitelj aftermarkt budzevina, ovo ne izgleda lose .
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Zabluda u vezi termoprovodne paste - što više to bolje. Upravo je suprotno, ova pasta se nanosi ravnomerno i obavezno u što tanjem sloju, svaki višak je kontraproduktivan. Takođe, ne možeš ovakvu pastu da koristiš kao izolator iz navedenih razloga. Ona služi samo da ispegla mikroskopske neravnine i ostvari što bolji termički kontakt, električni kontakt između obe površine može i obično treba da postoji. Druga stvar su liskuni ili njihove modernije zamene, to nisu paste i drugačije se ponašaju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

zablude nema, stavio sam sasvim normalnu kolicinu paste, isto kao sto bi na tranzistor, procesor, graficku...

svakako je bolje od one njihove sive paste koje skoro da nisu ni stavili.

Sent from my ZTE Nubia Z17


Loganovac

Gledam sliku JBG, namazao si kao da filuješ tortu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Napravljen relej po @Nik-ovom tutorijalu
Svijetla ugradjena, svijetle fenomenalno!
Farovi od sandera/stepveja prve generacije kao predvidjeni za ovu modifikaciju...Ugradjuju se za 15 minuta

Kratko svijetlo koje svijetli kroz socivo ima duplo jaci intezitet od halogena, izgleda brutalno.Cut off linija jasno definisana, i preko nje nista ne baca. Dugo svijetlo se odbija sa reflektora, i svijetli isto kao fabricko, koje je opet odlicno, win-win situacija.

Auto je proslo tehnicki pregled sa ovim sijalicama i testiranjem farova...Rasipanje svjetlosti je manje od 2%
A posto su u pitanju led sijalice, nivelacija i prskalice nisu neophodne, tako da je kod nas trenutno legalno.


Evo par silka, okacicu neki nocni video snopa kasnije.













kiconix

Ja jos nisam video LED koji je naknadno ugradjen a da nocu ne smeta.
Moj savet je da se zamenis sa nekim pa se mimoidjite na otvorenom putu, ako ne smeta  :jea:

Dansiland

#666
Ugradio sam H4 LED sijalice u mog Logana i naravno pojavio se problem brljavljena kratko-dugo svetlo i isti sam resio na nacin koji je Nik detaljno predstavio. E sad, problem sijanja lampica za dugo i kratko svetlo  na kontrolnoj tabli je resen i na ablenderu normalno prebacuje, ali se javlja novi problem. Umesto kratkog svetla sija dugo i obrnuto, umesto dugog kratko... Predpostavio sam da su se mozda kinezi zeznuli pa su lose povezalli kontakte na sijalicama, pa sam ja pokusao to da resim tako sto sam zamenio mesta zicama dugog i kratkog svetla na konektoru za sijalicu (masa je ostala na istom mestu), ali to nije nista resilo samo je u tom slucaju sijalo i dugo i kratko svetlo istovremeno...  :banghead:

Da li je neko imao slican problem ili pak ima predpostavku sta moze da bude u pitanju? Hvala unapred

nik

#667
Vrati pinove kratko-dugo na njihova mesta, problem je do LED sijalica.

Ne znam koji ti je tip LED H4, ali "miriše" mi na zarotirani unutrašnji deo LED sijalica za 180o (bajonet na kojem se nalaze LED i hladnjak koji se provlači kroz nosač koji se prvi postavlja, na ovim mojima je to moguće jer su pinovi za centriranje jedan nasuprot drugog). Senilo kratkog svetla treba da bude sa donje strane u odnosu na LED kratkog svetla, odnosno, da spreči osvetljavanje donjeg dela sočiva fara.
Ako nije ovo, onda mislim da nema pomoći, jedino da se rasklopi i pregleda unutrašnje ožičenje.


Dansiland

#668
Pre svega prvo da se ispravim, umesto kratkog sija dugo, a kad prebacim na dugo sijaju i dugo i kratko. Gore sam napisao da je sijaju obrnuto.
Sijalice mogu da se rotiraju u tom nosacu i pokusavao sam i to. Na bajonetu ima tri reda LED. Po nekoj mojoj logici na gore treba da bude okrenut red sa jednim LED, a na dole za duga svetla sa dva LED i po jacini osvetljenja deluje da bi tako trebalo da bude i samim tim je spreceno bacanje setlosti na donji deo sociva.. ali problem se javlja sto kad upalim kratka svetla sijaju ta dva reda LED umesto onog gore okrenutog sa jednim redom. Kad prebacim na duga sija sve. Po svemu sudeci mi izgleda da je problem unutar samih sijalica...

U pitanju su sijalice kao sa slike.

LoganBoy

Da li ste sigurni da su te LED sijalice zvanično odobrene za upotrebu u Srbiji UN/ECE. Srbija je usvojila ECE regulativu pa sve te LED sijalice moraju ispunjavati ove uslove. Ako ne ispunjavaju može biti problema kao na primer da se ne može proći tehnički pregled ili da se izgube prava iz osiguranja ako se to otkrije.

:rtfm:


nik

Citat: Dansiland poslato 18.10.2019. - 14:28
Na bajonetu ima tri reda LED. Po nekoj mojoj logici na gore treba da bude okrenut red sa jednim LED, a na dole za duga svetla sa dva LED...

:-)1

Pogledaj slike koje si postavio. Na gore treba da budu okrenuta dva reda, a na dole jedan. Na okruglom nosaču H4 sijalice sa tri ispusta ravan je donji deo, što je na slikama koje si postavio i slučaj sa stranom sa jednim redom LED.
Probaj i obavezno postavi slike kako izgleda snop kratkog svetla. Ovakve kao što si postavio nisu se baš proslavile po pitanju linije razdvajanja.

Citat: LoganBoy poslato 18.10.2019. - 17:12
Da li ste sigurni da su te LED sijalice zvanično odobrene za upotrebu u Srbiji UN/ECE.

Nisu i razglabali smo tu temu već milion puta.

kiconix

Ukratko, ko god ih stavi lupio bih mu kaznu od 50000 din.
Jos nisam naisao na led sijalice koje mi nisu smetale.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dansiland

U tom slucaju Nik moja logika pada u vodu i ipak se ne ukljucuje dugo umesto kratkog svetla... Ja sam bio ubedjen da je za dugo sa dva LED-a. Definitivno je onda lose resena linija razdvajanja, jer skoro da i ne postoji... slikacu prvom prilikom uvece. Kakve si ti Led sijalice stavio i da li si zadovoljan njima?

Kiconix i Keka polako sa lupanjem i kaznjavanjem, jer uparavo zbog drugih ucesnika u saobracaju i zelim da resim taj problem kako ih ne bih ometao i zaslepljivao i daleko bilo nekoga nosio na dusi jer ga je svetlo zaslepilo, tako da ne moramo odmah djonom i sve preko kolena... Sto se mene licno tice meni je ovako odlicno, bukvalno je dan ispred auta, ali opet ponavljam, bitno mi je i da drugi ucesnici nemaju problem...  :ziveli:

Bata83

Moje licno misljenje da tesko mogu svetla da se nasteluju kako treba (ksenon-led)posto far nije projektovan za takav izvor svetlosti
Ksenoni dobro rade kada se ubace sociva u far ali opet, bez auto nivelacije nije to to