SN 1.4 - mali servis

prethodna tema - sledeća tema

dinja90

Zdravo svima, hocu da radim servis daciji super nova, kupio sam filter za ulje ,filter vazduha ,ulje i filter za gorivo, sad me buni jer je on klasican , a kazu mi ide neki veliki plasticni, sad me zanima da li sam kupio pravi,I jos nesto kojim kljucem se skida na kareteru sraf, i da li moram posle kad sve promenim da upalim kola ili moram kod nekog da ga prikljuci na dijagnostiku da sredi po kompijuteru,Dacija super nova 1.4-2002
Hvala unapred

kiconix

Taj motor je isti kao i na Loganu i Sanderu.
Pročešljaj forum, imaš već dosta informacija.

vujanovgoran

Kljuc za sraf kartera bi trebao biti kao kod svih Dacia kockasti od 8mm, za filter goriva ne znam, ali moguce da je univerzalan, to ce ti pre reci neko ko vozi Daciu kao tvoju. Kada sve uradis nije potrebna dijagnostika, vec sedi i vozi  :dance:. Dijagnostika se radi samo kada imas problem ili kada zelis da proveris odredjeni stvari.  :wave:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

DarioGTI

Ulja u SN sipaš 2,9L sa filterom.

Filter goriva je ovakav, isti je na Loganu i Sanderu, tzv clip-on:


Obrati pažnju na smjer strelice na filteru, jer je jedna strana ulazna, druga izlazna.

Hint: Žabice od crijeva koje se spajaju na filter ćeš najlakše skinuti sa nekim klještima poput ovih:


Možeš i prstima, ali prilično teško ide. Kod zamjene će ti iscuriti neka sitna količina benzina, kod paljenja alnasuj 2-3 puta da opet nabije pritisak.

Ključ za karter je četvrtast, ako imaš brusilicu i neki viška inbus dovoljne debljine, napraviš ga sam.

Ne trebaš kasnije na dijagnostiku.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

dinja90

Hvala na informacijama, samo mi reci , on se nalazi iza zasdnjeg desnog tocka-tj filter goriva.Hvala sto si mi rekao , rekli mi da sipam 4 litra ulje u motoru.

DarioGTI

Filter je ispod zadnjeg sjedišta, točno na sredini. Naravno, sa vanjske strane auta.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)