Da li se menja filter za vazduh na prvom servisu?

prethodna tema - sledeća tema

nebojsam

Zdravo svima,

Treba da radim prvi servis, pa me zanima da li se pored ulja i filtera za ulje takodje menja filter za vazduh na prvom servisu?

I servisnoj knjizici pise da se menja po programu, ali zvao sam tri servisa i dobio tri razlicite cene, pa me zanimaju iskustva...

Poz Nebojsa

Munze

Ako je auto još uvek u garanciji filter za vazduh će biti promenjen :to:
Potrebno je menjati filter vazduha da bi auto prodisao  :driver:

Keka

Po mojoj servisnoj knjizici filter vazduha se menja na 30.000 km, sto znaci na drugom servisu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sm.dostanic

Iz ličnog iskustva menja se na drugom servisu, bez obzira na trajanje garancije.

krle

Tačno je da se prema servisnoj knjižici zamena filtera za vazduh  vrši na 30k.

Meni su zamenu filtera vršili na svakom redovnom servisu i mislim da je to ispravan postupak.

DarioGTI

samo ti njega promjeni ;) ipak i motor mora disat :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

petar313

Pre neki dan sam išao na prvi redovni servis i zamenjen mi je filter vazduha, a stari su mi spakovali. Rekli su mi da im je naređeno da stare delove vraćaju mušterijama.
Moj stari filter izgleda kao da bi mogao bar još toliko. (prešao sam 9500 za godinu dana.) Lično,  :ces: više volim što je zamenjen.


Goran

Idem na drugi servis posto jako malo prelazim kilometara 11000 za dve godine rekli su mi da nemoram da menjam svecice i da postoji mogucnost da mi produze garanciju zbog jako malo predjenih kilometara ne znam dali da insistiram da mi zamene svecice i filter goriva sta vi kazete na to

markonikolic83

Ma nema potrebe,ja licno ne bi insistirao,ne vidim razlog da se menjaju.

mladen895

Ne diraj svecice bar do 60 000,a filter goriva i vazduha do 30 000. :gun:
Kad se mora,sve  je tesko.

kiconix

Ja svecice menjam na 30k a ulje i filtere na 15k (vozim na plin)

Keka

Za svecice je propisan interval zamene od 30.000 km.

Za filter vazduha na pocetku prodaje je propisan interval zamene od 30.000 km, a kasnije je tehnickom notom skracen na 10.000 km.

Moj licni stav je da filter vazduha moze da se vozi duze od 10.000 km, mada zavisi od uslova eksploatacije. Ako se automobil vozi na otvorenom i cistom vazduhu, onda moze i 30.000 km, a ako se vozi uglavnom u gradu, po prasini....onda 10.000 km.

U svakom slucaju treba ispostovati ono sto je propisao proizvodjac.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goran

Svakako cu traziti filter vazduha da se zameni a filter goriva necu insistirati sledece godine cu ga sam menjati posto istice garancija ako mi je ne produze kao sto su rekli to cu da vidim u cetvrtak

Keka

Filter goriva je dugo stajao, bez obzira na kilometrazu, mozda bi bilo pametno i njega zameniti, posto je nas benzin ekstra kvaliteta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Promeni ti i filter benzina, nije toliko skup a posto ne vozis mnogo nemoj da te boli glava,