voda curi blizu menjača klima ili....?

prethodna tema - sledeća tema

jasho

U subotu išao sam na kraći put nekih 80 km sa uključenom klimom i kad sam se vratio primetim vodu kako kaplje curi ispod auta kod menjača malo prema motoru odprilike ispod klime! E sad predmostavljam da ima veze ssa klimom, ali baš toliko da curi ???

nidza

Koliko se ja razumem, to je od klime. Nema razloga za brigu.

jasho

To sam i ja pomislio, ali mi je logičnije da je nekim crevom negde sprovedeno! Ne zanm jesu li kolege ,,Loganovci'' sa klimama premetili slično ili je Sandero samo takav ?? :to:

nidza

Potvrdjujem da se ispod mog logana takodje pojavljuje barica nakon koriscenja klime.

ppejic

Ljudi, to je kondenzat. Isti onaj sto vam kaplje na glevu sa zgrada gde su montirani klima uredjaji.

znaci, sve je to NORMALNO i BEZ PANIKE

Peja

jasho


Loganovac

Citat: jasho poslato 27.07.2009. - 08:38
To sam i ja pomislio, ali mi je logičnije da je nekim crevom negde sprovedeno!

Pa i jeste sprovedeno od isparivača do mesta na auspuhu koje zagrevaju izduvni gasovi (negde oko katalizatora - ne znam baš tačno) da bi tu isparilo. U normalnoj vožnji verovatno i neće da prokapa jer je sve to jako zagrejano - nešto slično kao na automatic defrost frižiderima, gde se kondenzat sa isparivača odvodi u plastičnu posudicu pričvršćenu na kompresor da bi se zagrevala, odakle sva ta voda ispari. Kad ugasiš motor nema više zagrevanja, a kondenzat koš uvek curi i hladi lim. Kad ga dovoljno ohladi - nema više isparavanja, već počinje da curi ispod auta - sasvim normalna i neophodna pojava.

Zato sedneš i voziš bez brige.  :driver:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Dok curi dobro je, kad se zapusi pa ne curi, onda ne valja, napravice baricu kod nogu, zato proveravajte da li kaplje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


KIČ

Sa prvim toplim danima,i uključivanjem klime,stvorila mi se barica kod nogu suvozača.Voda je hladna,što znači da je neki kondenz,pa pretpostavljam da ima neki odušak koji treba otpušiti.Da li je to neko već radio? Molim za uputstvo,ne bih da pocepam neke gume ili šta već pa da posle leta otkrijem da je pola poda istrulilo.Unapred hvala
kich

Keka

#9
Auto na kanal, negde na sredini auta malo ispred katalizatora ima crna guma u podu, lici na cep. Odatle treba da curi voda, ali ko nema folter, od lisca i prljavstine i vode se napravi blato pa zapusi. Grancicom ili nekim tanjim predmetom lagano ocistiti otvor, ako si dobro uradio treba da pljusne voda koja se nakupila unutra.

Ako se dobro secam, to bi trebala da bude ova rupa:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


KIČ

Hvala Keko,baš je tako bilo,jedino ne znam da li sam trajno rešio problem jer tamo nema nikakvog otvora.Sačekaću da vidim efekte
kich

kiconix

Ako si ukljucivao klimu to je od nje, a ako curi voda, znaci da su kanali odpuseni.

Keka

Zapusice se opet bez carape i filtera. Zanima me kako izgleda sace od isparivaca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#13
Citat: Drinski67 poslato 13.06.2010. - 09:31
Gde je taj odvod kondenza klime? Kako da ga nadjem i produvam?  

I mene to zanima.  Nešto mi se nije ležalo ispod kola pa sam danas posle vožnje "ispucao" par snimaka fotoaparatom u nadi da ću pronaći to mesto.

Prvo sam video da se kondenzat sliva sa termo zaštite:



A onda je fotoaparat zabeležio ovo  :ces::



Da li je to taj otvor na podu koji sam označio crvenom strelicom?

Prvom prilkom ću na kanalu proveriti ovo.


Keka

Nije to to Krle, vise je na sredini i ako me pamcenje dobro sluzi, na onom izdignutom delu je.

Voda je zavrsila na tom termo limu zbog kapljanja pod uticajem strujanja vazduha.

Ova rupa je na izvolte, oblozena je gumom, precnika je oko 1 cm, mozda i vise. Ima jednu kao gumenu klapnu.

Videcu da slikam ako mi se ukaze prilika.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!