Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

Posle skoro 8 godina, ode fabricka rumunješe baterija u otpad. Naduo se skroz. Probao serviser da ga puni, on se usijao. Prijatno, zbogom!
Kupljen 60ah Firecell, Johnsons Controls, nekadasnji Pro Atomic (samo druga nalepnica), koji se pokazao kao veoma dobra baterija. 33 meseca garancija. Taman koliko jos planiram da vozim Logana.
7800 din - 1400 din stari (60ah i 45ah).
Mogli su povoljnije stari akumulatori, ali covek mi je dao na dve rate, tako da se uklapam.
I drink to make other people more interesting.

miki-bgd

#346
Uzeo novi Exide Premium 64Ah 640A CaCa u akumulator-shop (poznatiji kao Andreja) u Pancevu za 10280 din. 40 meseci garancije.
Sad pali ko metak! :cool:

Bio je i Exide 61Ah na 600A, ali sam uzeo jaci zbog jace startne struje i male razlike u ceni (nekih 350 dinara).
U Kit komercu slicna cena za 61ah, ali je garancija 36 meseci.

* Na mom fabrickom akumulatoru startna struja 600A sa 60Ah, a novi uglavnom su 540A na 60Ah. Cak i Rombat na 60Ah ide na 540A. Ali imaju i Rombat 65Ah 600A za 8800 din i 36 meseci garancije. Ako nekog interesuje.

PS. Mogao sam malo bolje da prodjem kod otkupa, ovi daju 50din/kg, kazu da je imao 15kg pa sam dobio 750 dinara, dok Kit komerc daje 73 dinara.

samsung

Uzeo za logan 1.6mpi akumulator power max eco od 62ah za 4000din. Kupljen u servisu Vitez Batajnica nov akumulator ali stoji neprodat vise od godinu dana.
Garanciju nisam dobio.
pozdrav iz St.Pazove

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Nikad se ne zna. Ja sam kupio akumulator na otpadu i izvrsno me složio godinu dana i otišao je sa autom.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Ne bi trebalo kupovati akumulator koji je duže od 6 meseci stajao u prodavnici, a pogotovo ne bez garancije

samsung

Situacija je pod kontrolom,akumulator radi normalno....obavestavam vas o daljem toku dogadjaja sledecih meseci i godina....
pozdrav iz St.Pazove

saša61beograd

Ponovo se prodaju Black Horse akumulatori.Ima ih u Agrohim/Kemoimpexu,koliko sam video.60Ah je oko 5000 dinara,garancija 30 meseci.
Ne znam koliko puta je ova fabrika propala i ponovo oživela.Sve uz neko muljanje i muvanje,prosto da se čoveku zgadi ono "kupujmo domaće".
Ovo nije preporuka kao što je naslov teme,nego prosto informacija.

jasho

#353
Da vam bude malo jasnije, pre ideje da kupite BH akumulator, inače prošle godine kad sam uzimao akumulator za Toyotu kod majstor Mileta, reče mi da skoro svaki drugi je faličan i da je veliki problem šta da rade sa njima, a evo link koji odta toga objašnjava, nažalost...

http://voice.org.rs/bogicevicevi-ljudi-opet-na-vodecim-funkcijama-u-fabrici-akumulatora/

Keka

Kupio sam konja za Kadet, javicu ako bude problema. Za sad radi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

#355
Juče se, posle 8 godina i 9 meseci, i 74.000 km, upokojio moj Rombat Calciu (60Ah, 600A). Časno je otišao, nije me izdao u odsudnom trenutku. Otkazao je ispred kuće, hteo sam da upalim auto dok sam čistio sneg.
Ruku na srce, davao je znake posustajanja, prvo sam još u avgustu primetio po prvi put beli osidirani prah na minus klemi, zatim je sa prvim hladnim danima verglanje postalo nekako umorno i tromo, i primećivao se pad napona po svetlu na instrument tabli, da bi predzadnje paljenje izveo jedva, a abs lampica je ostala da gori par sekundi.

Skinuo sam ga juče i uneo u kuću da ga napunim makar da me doveze do radnje da kupim novi. Nakon punjenja preko noći, uspeo je jeeedva nekako da startuje motor. Hvala mu i na tome! Stvarno odličan proizvod, ispostavlja se da je prva ugradnja - štogod (što bi rekao Đorđe Čvarkov).

Zamenio ga je ruski Akom Reaktor 62Ah, 620A, proizveden 10./2018. cena je 8080 din. (ne znam koliko je to u ćevapima :) ) uz ostavljanje starog na reciklažu (-700 din.) (8780 din. je puna cena). 43 meseca garancije, Ca-Ca tehnologija. Hteo sam akumulator istih ili malo jačih karakteristika u odnosu na stari. U razmatranje su ušli i Topla Top, a i Excide Premium. Presudilo je, između ostalog, što ovaj ima čepove za održavanje (mada ih ne bi trebalo otvarati do isteka garancije) :) Ima i "magično oko", mada na Rombatu tu i nije bilo mnogo magije, ostalo je zeleno do kraja :)

http://www.vamalgrupa.com/akom/reactor-akumulatori/reactor-62-ah-detail.html

P.S. kupio sam ga ovde: http://www.centarakumulatora.rs/

bind

#356
Posle skoro 10 godina Rombat(60Ah, 600A) je stao,nikad nije bilo problema sa njim ,bio sam na odmoru na jednoj planini , pre par dana ujutru  je zaverglao i nije se upalio auto , jos par pokusaja i muk .
Odvezli me dobri ljudi do Prokuplja , servis za akumulatore i prodavnica i po preporuci da tu najvise ljudi  kupuje akumulatore .
Kupljen   EXIDE Premium 64Ah 640A D+ EA640  Ca-Ca tehnologija , placen 10500 dinara .
Rombat sam poklonio coveku koji me vozio .
Exide Premium sad pali kao na reklami 1 (ms).

Ljota

Danas kupljen i ugrađen akumulator Renault Hi-Life 60Ah, 600A. Cena: 7669,61 din.

Loganovac

Pitam se šta je to pod Renault nalepnicom  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljota

Akumulator je kupljen u ovlascenom servisu Renoa u Nisu. Isti akumulatori su prva ugradnja na novim vozilima u salonu. Proizvedeni su u Spaniji.