Dacia Sandero stepway 2021 ključ na uvlačenje

prethodna tema - sledeća tema

papicdu1

evo da pitam,jel netko mjenjao kučište ključa na stepveju?Volio bih staviti neki sistem na uvlačenje ključa,hvala na savetima

kiconix

#1
Napisah da ima da se kupi kljuc skakavac za Reno ali se setih da ima i tip sa dva ili tri dugmeta.
Veci je problem elektronika zakljucavanja.
Za sam kljuc nije problem, nareze se (a moze da se desi i da ne mora), i ubaci čip sa originala.
PS. https://www.youtube.com/watch?v=GXTf7WRRvuM

papicdu1



kiconix


amiko76

Ja sam za moju Astru naručio ovo čudo sa Alija. Male su pare u pitanju, pa nisam imao ništa da izgubim. U mom slučaju je bilo neophodno da se nareže mač koji je došao uz skakavca. Druga opcija je bila da se seče mač sa originalnog ključa, ali to nisam hteo. Prebacivanje elektronike i čipa iz starog u novo kućište je prošlo bez najmanjeg problema.

kiconix

Ja sam radio zamenu na Skodi, ima onaj mali klin na macu kljuca pa se samo zameni.
Fluens imao isti sistem.
E sad, to vazi za skakavce, obican kljuc mislim da je iz komada.
Mislim da treba narezivanje.

papicdu1

Citat: amiko76 poslato 19.11.2022. - 12:33
Ja sam za moju Astru naručio ovo čudo sa Alija. Male su pare u pitanju, pa nisam imao ništa da izgubim. U mom slučaju je bilo neophodno da se nareže mač koji je došao uz skakavca. Druga opcija je bila da se seče mač sa originalnog ključa, ali to nisam hteo. Prebacivanje elektronike i čipa iz starog u novo kućište je prošlo bez najmanjeg problema.

hvala,probat ću