Gumena pumpa u dizelasu 1.5DCI

prethodna tema - sledeća tema

Drinski67

Kada i kako se koristi gumena pumpa koja se nalazi iznad desnog prednjeg tocka Logana 1.5DCI ?

Iz uputstva sam razumeo ako nestane goriva ili kada se menja filter goriva, da ovom pumpom treba da se navuce gorivo u sistem, a ne da se verglanjem na prazno dovlaci jer tako moze nesto da se osteti...
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Veterinar

Upravo tako. Stisne se nekoliko puta da se napumpa gorivo. U HIT-u sam gledao kako nakom zamene filtera goriva pokusavaju da pokrenu moj motor zaboravivsi da ucine to. Bio sam daleko...  :banghead:

dsit


krle

Nema.
Kada se menja filter benzina samo se da kontakt dva-tri puta i onda se zavergla.

mladen895

Ne mogu da verujem da su u HIT-u toliko nesposobni i neobuceni da ne znaju da promene  filter goriva. :fiju:
Kad se mora,sve  je tesko.

krle

Čak i ja znam za ovo kod dizelaša iako imam   benzinca.
Kako znam?
Pa, piše u uputstvu koje sam dobio uz kola  :Smiley:

Keka

Moj matori kadet je za ove naftarice sofisticirana masina: ima samoodzracujucu pumpu i sistem za napajanje goriva.  :aplause:

Nema gumenih pumpi i cudesa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Citat: mladen895 poslato 19.02.2010. - 16:09
Ne mogu da verujem da su u HIT-u toliko nesposobni i neobuceni da ne znaju da promene  filter goriva. :fiju:
Umeli su da zamene, ali su zaboravili da napumpaju. Video sam sa ulaznih vrata (ulaz zabranjen, ali sam stalno nesto spijunirao) kako bezuspesno verglaju (nisam ni ja znao sta se desava, mislio sam da su to vec uradili... Auto je imao 15000 i to mi je bio drugi servis (ne morate komentarisati "kad pre drugi")). Elem, dotrcao covek krupniji koji je pre tri godine radio tamo (mozda jos radi, uzimao je kljuceve, uvozio aute...), napumpao, a majstor se (po faci  bih rekao) iznervirao sto je to zaboravio.

mladen895

Samo se vi igrajte sa ovlascenim servisima u koje nemate pristup dok vam je auto na kanalu.Ako ne mogu da budem prisutan tu i ne ulazim.Takvim zabranama kriju svoj nerad i neznanje,a ponekad ti skinu alternator,anlaser ili bilo sta a uvale neciji u raspadu.To se pre desavalo u drzavnim servisima,a ovi ako su maksimalno strucni i korektni zasto brane vlasniku da udje u servis?
Kad se mora,sve  je tesko.

krle

#9
Valjda se plaše da nam ne padne neka alatka na glavu  pa da posle imaju problema po sudovima zbog odštete.  :Smiley:

Izvinjavam se zbog off topica.


david

Gde je ondah najbolje raditi servis. Ja sam pazario u Hit-u pa ako je dotle doslo da moram sumljati u sve postati cu paranoican...  :ha:

Veterinar

Zato su se mnogi od nas i "preselili" u PA, posto se tamo moze divaniti sa majstorom dok radi.

david

Kako stvari stoje morati cu i ja kad dodje vreme...

Drinski67

Evo sam da odgovorim na svoje pitanje. Bio sam kod Zive u PA i majstor mi lepo objasnio:   :dobro:

- kad nestane goriva ili menjas filter, onda se otkaci crevo koje vodi od gumene pumpe do motora. Na samom prikljucku creva u motor ima (zeleni) utvrdjivac koji se stisne i crevo lako otkaci, a zatim se pumpa gumenom pumpom dok ne potece gorivo. Treba uzeti neku posudicu da se spreci da se gorivo prosipa po motoru... Zatim se zakaci crevo nazad... i zavergla elektropokretac (naki kazu anlaser, a ja sam koristio izraz alnaser)...

Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

FAN 5

Sam sam menjao filter nafte,zavukli su ga nema sta, ali i nije neki problem kad dodjes do njega, gumena pumpa sluzi da ispraznis vazduh i iz creva,pumpas i gledas na crevu kad nema vise mehurica to je ok  :to: