cut off aktivacija

prethodna tema - sledeća tema

petar313

Ja imam utisak da aktivira, jer ne čujem plinske dizne u trenutcima kad se aktivira "cut off".
A čujem ih čim pritisnem papučicu gasa.

Keka

Plinski ECU je glupa sprava koja kopira i obradjuje signale od benzinskog ECU. Znaci nista ne radi samoinicijativno, a radi sve sto mu benzinski ECU kaze, izmedju ostalog i taj famozni cut-off.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

znaci radi, a ja sve vozio na leru po nizbrdici, tako me cale ucio / da ustedim gorivo, mada se tada stvarno stedelo kada je bio karburator
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Voziti u leru na nizbrdici može biti jako opasno - bolje zaboravi na tu mogućnost  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

uvideo sam da radi i na plinu, najvise se oseti kada je klima upaljena, kad na malim brojem obrtaja pustim gas auto se ukopa, i to sve do nekih 1300/1600 obrtaja, kada se iskljucuje, i auto sam dobije gas.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

VaskezNS

Evo i ja da postavim snimak rada cut-off režima sa mog Logana. Snimak načinjen na nizbrdici u 3-4 brzini, lepo se vidi kada BC pokazuje 0.0 (noga podignuta sa pedale gasa) i kako se potrošnja "vraća" čim dodam gas  :nami:

Ovo je mesto za sLogan ;-)

DrJekyll

Trebao si da snimiš kada ga skroz pustiš u brzini bez gasa i da se vidi br obrtaja i BC. Trebalo bi kao kod mene (sa klimom se dosta oseti) da kada je u brzini bez gasa kada obrtaji padnu ispod 1600 odprilike oseti se da malo povuče auto, tj da se uključilo ubrizgavanje. Baš me zanima kako pokazuje BC u tom režimu.
Znači pustiš ga skroz da uspori i ne verujem da će se ugasiti auto u 3.oj brzini. Jbga, ja nemam BC pa ne mogu to da vidim.
Eto ti novog zadatka :D :friends:

P.S.
Bilo bi dobro to izmeriti sa i bez upaljene klime.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zoran

Kupio sam ELM327 i ustanovio da mi se cut off ne aktivira nikako.  Dali da nešto prčkam ili samo da nahranim svinje. .
Sam svoj gazda - vazda.

szs

Zorane
Ako te nije 500k ubedilo da je to sve ok...ti prčkaj  :crazy:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

bugi

#40
Ne ocitava elm dobro potrosnju, tako da uzivaj, sve je to uredu
Koci motorom po ravnom, oko 1400 obrtaja ces osetiti jako blagi cim kad se cut off deaktivira.