Središnji naslon za ruku

prethodna tema - sledeća tema

Dejan11

#270
Da li neko zna cenu originalnog za dustera ili je bolji armster ? Armster sam nasao od 6500 do 9500.

LeNgenda

Armster JE originalni naslon.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

asimic

Mislim da je cena za naslon u salonu bila oko 8.000

ajgor bejzik

Prika, gde ima da se poruci?
Meni juce pukao nosac!

Citat: peras poslato 10.07.2012. - 08:16
Evo juce je kolega iz Rumunije doneo naslon za ruku koji je porucen od firme best auto, cena 16E. Uputstvo i nije bilo kako treba, ali uz pomoc komentara  i uputstava sa naseg foruma za 2h je montiran i ne mrda ni milimetar. Jutros isproban na delu, prvi utisak   :to:
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

ropee

Pozz ekipa ,

Zna li netko da li na Lodgy-a paše naslon od dustera , logana , logana mcv-a ? pitam jer za Lodgy-a nema na netu ili ako ima onda je skuplji nego u ovlaštenom servisu  :zloca:

sibelius

pocinjem ponovo debelo da razmisljma u pravcu naslona
imao sam vec na prethodnoj tj na prvoj limuzini i bila je prava pravcata milina
al sam nesto kratak sa "vremenom",ako me razumete

miki-bgd

Naslon toplo preporucujem!
Ja sam stavio neki univerzalni, malo je duzi nego fabricki ali je super!

DrJekyll

Ja baš tražim neki kratki jer dosta koristim ručnu, a onaj duži bih mi smetao. Ako neko ima preporuku neka javi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd


VaskezNS

#279
Posle nekog vremena razmišljanja da li uzeti zamenski kod Željka, da li ići na buvljak i pržiti se na ovih "prijatnih" 55c zbog uštede od par stotina dinara, prelomio sam - u Gumatic-u (Temerinska, NS) uzeo sam univerzalni naslon za 2.200 RSD (oko 20€) i juče ga "instalirao". Nema poseban deo za fiksiranje u šasiju (ispod konzole). Ima 4 lima koji montirani čine ćirilično slovo P. Na "kapu" slova se montira naslon, a "stranice" slova se fiksiraju za plastiku konzole i zajedno sa njom oslanjaju u pod.

Na prvoj slici se vidi kako se po visini ovakav naslon može "zašarafiti" po želji, a i širina nosača naslona (slova P) je podesiva. Za plastiku konzole je ušrafljen sa po 2 šrafa sa svake strane, a za bušenje konzole bilo je potrebno samo šilo. U zabušenu rupu šrafovi sebi narežu dalji put i sa druge strane stegnu maticom. Iskreno sam se brinuo koliko će ovo čudo biti stabilno kada se postavi ali sam na kraju bio prezadovoljan - sasvim stabilno stoji i može bez problema da posluži svojoj nameni - osloncu za ruku. Doduše, stoji dosta "tesno" i limovi nosača "kače" kopče za pojaseve pri pomeranju sedišta napred-nazad ali to ne nalazim kao veliki problem.

Jedina primedba je što je završna obrada limova za nosač loša pa su neke ivice bile fabrički oštre - rešeno turpijom. U kompletu je falilo 4 šrafa ali to i nije bio neki problem.

Montaža bez žurbe je trajala oko 2,5h.











Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd

Imam slican naslon, uz apsolutne iste nosace. Jeste malo usko za kopce za pojaseve, ali ako na vozacevom mestu kacis levom rukom, problema nema. Jedino mozda malo problem za rucnu, tj nezgodno je, ali sam navikao tako da je sada sve kul.
Sad uzivaj u voznji  :wave: :ziveli:

sibelius


Andrix

Kada bi bio neki model koji ima potporu i sa prednje strane, ili sa bocnih celom svojom duzinom, onda ne bi pucali nosaci. A recimo kada se podigne da bude dostupna rucna....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

sve ce to biti problematicno kod mene, na novom Sanderu, jer mi plasticni deo od centralne konzole ne ide do i iza rucne, tako da nemam ussta da usrafim. Jedino da probam da zavucem nosac ispod sine od sedista, sa obe strane, bez busenja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Mozes da nadjes polovan plasticni deo od Dacia I, koji nam sada na Dacia II nedostaje, pase. Tada naslon stavljas bez problema.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!