Središnji naslon za ruku

prethodna tema - sledeća tema

Svarog

#195
Keko, kod originalnog naslona prvo se skine konzola, pa se postavi metalni nosač, pa se vrati konzola (na kojoj su u međuvremenu probušene 4 rupe) pa se postavlja naslon. A kod samog naslona provo se gornji deo, onaj na koji se naslanja ruka, ušrafi s plastičnim nosačem, to je ovaj deo s lučnim delom. Dakle, kao na video turotijalu. U praksi je jedino malo problem probušiti na konzoli rupe za zadnje šrafove jer tu moraju praktično da se pogode tri rupe: na lučnom nosaču naslona, na konzoli i na metalnom nosaču (koji ostaje ispod konzole). A pritom sve to mora da se uklopi sa prekidačima zadnjih stakala, ko ih ima.

Keka

Nisam gledao video, gledao sam sliku iz uputstva za montazu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mandrak

Odokativno bih rekao da može. Na drugoj slici se na senci vidi prorez.
Ipak, slika vredi hiljadu reči.

sibelius

narode ,pisao sam vec na ovu temu al nije zgoreg  ponoviti. kako je Keka reako,postoje mali problemi da se ne probuse odgovarajuce rupe ali u smislu da se one gadjaju sa metalnim ojacanjem ispod konzole.
postavio sam i klipove mozete pogledati kako je covek namontirao.
ali ono sto je jako bitno ,a sto on nije pokazao na snimku , jeste cinjenica da mora dobro da se pazi gde se buse rupe. na zalost ne postoji  nikakva sigurnost da kad namonirate donji deo nosaca(plasticni adapter) da ce on odmah leci na rupe metalnog nosaca.
meni se desilo da sam morao da prosirim rupe za 2 mm u jedni stranu kako bih mogao srafom uci do nosaca ispod. poludeo sam. potrosio sam  sat vremena dok sam "nabo" rupe.
isto tako  metalni nosc ne mora da ide do kraja,do metala. njegov polozaj ce vam odrediti da li ce vam centralna konzola leci kako treba napred na konzolu oko menjaca ili ce ostati rupa od 2-3 mm. govorim iz iskustva ,20 minuta skidanja i montiranja,pomeranja nosaca.... dok nije leglo kako treba. vec sam video sebe kako hvatam macolu i sve razbijam. posao od sat vremena laganeze rada pretvorio se u dva i po zaj....cije. mada sad kad pogledam nije mi zao. odlican je

zeljkor

#199
Zamolio bih nekog od kupaca (mojih)naslona da opise svoje iskustvo prilikom ugradnje i koriscenja istog. U proteklih par nedelja, prodato je vise njih clanovima naseg foruma, a niko se jos uvek nije pohvalio/pozalio...
RADE I ZADNJI PODIZACI ! PROBANO!
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

perke21

#200
Evo malo pojašnjenja. Središnji naslon za ruku (Logan, Sandero), koji je kao fabrički, možete videti ovde

Način montaže (sa sve slikama) pogledajte ovde

Inače, gornji deo naslona je maslinaste boje i to je najveća mana. Ne uklapa se u enterijer, koji je uglavnom siv, tamno siv ili crn. Jedno od rešenja je presvlačenje tog gornjeg dela u boju po želji.

Ja sam ugradio naslon i imao istih problema kao sibelius. Nisam iz prve ubo zadnje rupe. Sreća je da onaj plastični nosač to sve pokriva pa se ni ne vidi. Još jedna zamerka. Za zadnje šrafove nedostaju dve male podloške (platne) koje su svakako potrebne da bi se lepo zateglo i da ne bi šraf prošao kroz rupu na nosaču (ipak je to plastika).

Naslon je prilično lepo legao. Čvrst je i manje mrda nego na video tutorijalu (onaj namontiran sa metalnim nosačem). Još samo ostaje da se kupi neki materijal koji se uklapa sa enterijerom i da se ukloni onaj ružni maslinasto-zeleni skaj.

Keka

Zasto imam utisak da su ga na slici za prodaju naopako sklopili?  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

Ovo baš fino izgleda. Samo me još zanima gde može da se nabavi i po kojoj ceni.

Sale

CitatZasto imam utisak da su ga na slici za prodaju naopako sklopili?

sad mi je lakse mislio sam da nesto nije u redu sa mojim ocima cim niko nista ne govori  :)

mrsp

#204
Ma  :ha: samo  :-)1 da se   :wave:

I šta bi gde može da se nabavi?

perke21

#205
U Srbiji kod Željka, a u Rumuniji imate adresu na sajtu koji sam gore okačio.

Cene imate kod Željka na sajtu, a u Rumuniji, na sajtu koji sam gore postavio.

Mandrak

Namontirah danas Željkov naslon za ruku. Zadovoljan sam kvalitetom. Unutrašnja obloga me podseća na pliš.

Potpisujem perketa21 i sibeliusa u vezi montaže.
Ja sam negađanje rupa rešio tako što sam metalni adapter zašrafio i povukao ona dva stubića ka nazad.
Takođe sam imao problema sa žabicama za vijke na adpteru. Adapter je bio pasent uz plastiku oko ručne, te su se svlačile žabice koje drže vijke. Uz pritisnute (blago iskrivljene) stubiće adaptera sve je lepo leglo.


Dve mane:
1. uz naslon sam dobio dva mašinska šrafa i dve odgovarajuće matice koje nema gde da se namontiraju, a fale dva vijka (kao za drvo) koji pričvršćuju plastičan nosač za plastiku oko ručne.

2. ovo je veća mana, da ne kažem minus. Feder (ili šta god) poklopca naslona za ruku je jači od federa koji ceo naslon podiže gore. Zbog toga, naslon morate otvarati obema rukama da biste iznutra uzeli šta vam treba, u suprotnom samo se ceo naslon podigne.

perke21

mana 1: Sa ta dva šrafa sa maticama spajaš plastičnu konzolu i postolje rukonaslona napred prema ručnoj.

mana 2: Ja sam razumeo da je to namerno, jer je potrebnije da digneš naslon (češće se to rad) zbog nameštanja pojasa, ili spuštanja ručne.

dovla


Mandrak

Željkovoj kutiji, zbog metalnog držača,  ipak više odgovara ovo uputstvo:

http://www.bestautovest.ro/blog/2010/07/07/cotiera-logan/