Ugradnja gasa Da ili Ne?

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Nisam Slavko ali ću izneti svoje mišljenje....
Kada bih vozio benzinca koji po Bg troši 5.5L ne bih uopšte razmišljao o ugradnji plina.
Moj bivši Logan je trošio 8.5l benzina.  Meni je to bilo skupo pa sam ugradio tng i slatko se navozao sa prosekom od 10l ali sa punim uživanjem u vožnji.
Za 80k km pređenih na tng nikakvih kvarova nisam imao.  Samo zamene filtera po ceni 1500din.

kiconix

Delim Aleksovo misljenje.
Sa tom potrosnjom benzina, nema razloga za plin.

Veterinar

I kratke relacije i mali prtljažni prostor...

Ja sam negde napisao da (uvek) imam subjektivni osećaj da auto bolje vuče (ovaj, 0.9 tce) na plinu, nego na benzinu. I dalje bih rekao da je tako. Nekoliko forumaša nema takav osećaj.

szs

Citat: Veterinar poslato 12.10.2019. - 12:12
I kratke relacije i mali prtljažni prostor..
Male relacije pa neće stići da predje na plin, to si mislio?

A mesta ima gde ide rez guma 15 incha taman za toroidnu bocu
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

To sam mislio. Zimi ce bas malo da radi na plin. Mada, pitanje relacije je i pitanje konkretne putanje. Ako su to gradske, puziš-puziš relacije, prebaciće ranije...
  Pretpostavio sam za točak, ali lično volim da imam točak u kolima, pa bih se pitao gde ću sa njim.

kiconix

U tvom slucaju, na krov.

LeNgenda

Poslednjih godinu dana spalim ceo rezervoar benzina i malo preko mesecno.

To je 500-600 km.

Ako ne izlazim iz grada trosim 10 litara bez problema, a znam da je auto 100% ispravan.

Godisnja km je 9000-10000 km.

Kod Rasica ugradnja sa atestom je malo preko 500 evra, isplati se posle godinu i po u mom slucaju.

Boca bi bila toroidna, umesto rezervnog tocka.

I opet, oklevam. Zasto, ne znam. Neko drugi ne bi trepnuo.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix

Samo ti znas.
Je ne bih imao dilemu ni trenutka.
I jos nesto, pri svakom km gubis novac.

vladimiris

Plin, jedino ulaganje u auto koje se vraca... ja imam AC Tomasto, boca Atiker, odlicna kombinacija, bez problema evo 100.000 km. ugradio u Makedo gasu, 2011. bilo 450 evra, i atest 50, ispalo 500 okruglo...Mislim da sada može i jeftinije...

Aleks

Citat: szs poslato 12.10.2019. - 12:26
... .A mesta ima gde ide rez guma 15 incha taman za toroidnu bocu
Jel rez.  točak u gepeku ili ispod? Ako je rez.  točak ispod rezervoara za benzin onda se tu ne sme ugrađivati plinska boca.

mali.alen

Boca na Sanderu mi se nalazi na mjestu rezervnog točka (izvana). Uredno atestirano...

szs

@Aleks
U gepeku u podu ispod one crne zastirke
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

silent

Isti slučaj i kod mene, znam da bi mi se isplatilo za manje od dve godine, nemam nameru da menjam auto, a opet nikako da se odlučim... :)

Citat: LeNgenda poslato 12.10.2019. - 16:27
Poslednjih godinu dana spalim ceo rezervoar benzina i malo preko mesecno.

To je 500-600 km.

Ako ne izlazim iz grada trosim 10 litara bez problema, a znam da je auto 100% ispravan.

Godisnja km je 9000-10000 km.

Kod Rasica ugradnja sa atestom je malo preko 500 evra, isplati se posle godinu i po u mom slucaju.

Boca bi bila toroidna, umesto rezervnog tocka.

I opet, oklevam. Zasto, ne znam. Neko drugi ne bi trepnuo.

samsung

Već 120.000km od pređenih 140.000km zadnjih 6 godina prešao sa kombinacijom tomaseto ac stag qbox. Ugrađeno u AC Babić po ceni od nekih 400e. Posle 70.000km remontovane dizne i redovno održavanje samo.
pozdrav iz St.Pazove

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.