Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

mrjony939

Zdravo, da li neko ima iskustva ili zna koju marku katalizatora razmatrati, kao i da li traziti nov neki ili polovan? 
Prosle nedelje su neka lica po Beogradu krala katalizatore, i skinuse ga i meni u toku noci na sred parkinga ispred zgrade. Ujedno, ovo je informacija za sve da osiguraju svoje ljubimce ili clana porodice, jer ja Daciu tako cuvam i samo kad bih znao ko je to uradio i napravio stetu. :cekicem:

Andrix

Koji deo grada ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mrjony939

Zvezdara-Mirijevo.
Tu noc nisam bio parkirao ispred prozora, sa kog sam namestio kameru, jer ga je neko ogrebao kljucem ili ekserom prosle godine, tako da sad nemam snimak, inace bih prevrnuo ceo Beograd da ga nadjem.
Znam da su neke ekipe iz Zeleznika to radile, ali ih trazim i dalje.

miki-bgd

Sigurno zbog zakona koji stupa na snagu u junu, o merenju izduvnih gasova na tehnickom.

Sto znaci da ce potraznja istih verovatno da poraste, odnosno moguce je ocekivati porast i ovakvih slucajeva...  :ne:


kiconix

Ovakvi slucajevi postoje godinama.

mrjony939

#5
Deo je nemoguce naci, barem neki privremeni, jos ga niko nema u ponudi. Jedino da se porucuje iz fabrike, a ceka se dugo. Cena je 49000 dinara u ovlascenin servisima plus popravka i dodatno sto morate da sanirate negde da biste mogli da dodjete  do servisa.  I na sve to dodatno cimanje i zivci, jos ako vam je auto potreba zbog svih obaveza. Ako znate neko bolje resenje, posavetujte ili, jos bolje, ako znate bilo kakvu informaciju koja "firma" skida te katalizatore.

Bata83

"Magnum" Zrenjanin, bavi se izradom auspuha, prodajom i ugradnjom katalizatora

Loganovac

Citat: mrjony939 poslato 18.02.2021. - 17:41
...ili, jos bolje, ako znate bilo kakvu informaciju koja "firma" skida te katalizatore.

Pa da odeš da im se "zahvališ" sa najmanje stotinak evra?  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mrjony939

#8
Ne bih se bas tako zahvalio...
Elem, malopre sam se vratio iz grada i primetio da je na svakoj daciji u Mirijevu (stojcino brdo) otvoren poklopac rezervoara, tako da je sinoc izgleda opet bila neka akcija. Nakotilo se lopova, ne moze da se zivi vise.

Boka

#9
Ako te zanima polovan katalizator , mogu da ti prosledim broj , rashoduje se dacia 2006 god , 1.4 mpi presla oko 100kkm. Predhodni vlasnik upao u neki kanal , cela desna strana je stradala. Motor i menjac su prodati.
Mogu i link od oglasa da prosledim , ako je dozvoljeno , logan je u Vlasotincu.

Loganovac

Najbolje broj telefona privatnom porukom, naravno ako je čovek zainteresovan.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

djile1

Postovani,eto muka naterala i mene da napisem neku na forumu...U januaru sam imao istu neprijatnost i tokom noci ostao bez katalizatora.
Majstor je uvario parce cevi i tako vozim.Doduse,primena novog zakona se blizi i necu tako moci dalje.Pitanje za iskusnije je da li ugradnjom
univerzalnog katalizatora resavam pitanje tehnickog pregleda?
ili ugraditi originalni polovan(a to mi deluje kao macka u dzaku)?

mrjony939

Boka, mislim da sam pronasao taj oglas, pa cu pozvati i raspitati se.

Djile1, ja sam malo istrazivao zbog iste muke, i uglavnom su ti univerzalni katalizatori na nasem trzistu namenjeni za vozila do Euro 3 standarda, a za vozila Euro 4 ne vrse tu funkciju koju trebaju, a takodje sam se raspitao kod majstora, kod koga sam i ja zavario parce cevi, o tim katalizatorima i rekao je da ih je ugradjivao i da ne izdze skoro ni godinu dana, pa pocnu da zvece i da vibriraju , a te zamenske odgovarajuce katalizatore skoro niko nema u ponudi, a da su odgovarajuci za Daciu, a polovni katalizatori jesu svakako macka u dzaku i ako se potrefi los moze da uzrokuje probleme posle.

Djile1, da li ti auto prijavljuje neke greske, kao npr. lampica check engine, da li se oseti neka druga promena?
ja vozim tako sada 2 nedelje i ne vidim razliku za sada, jos ne pali lampice iako ima 2 sonde, pre i posle katalizatora.

djile1

Pozdrav!U pocetku mi nije izbacivao nikakvu gresku,ali posle recimo dve nedelje se upalila lampica(check engine)..Ne znam sta da radim,
poslao sam poruku u Magnum(Zrenjanin) pa cu videti sta kazu

djile1

Uz konsultaciju sa Loganovcem,evo me opet...Kako sam razumeo,motor 1.4 mpi je euro 4 i sa katalizatorom kakvih ima u prodaji(a to su euro3),
tesko da ce se proci na tehnickom od jula meseca..Da li neko ko ima iskustva sa ovim problemima ima neki savet?Sta ciniti? :help: