gas u loganu-nepoželjan???

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

#30
Ukoliko su ventili pretegnuti (ne zatvaraju dobro), stvoriće se naslage bez obzira na vrstu goriva koje se koristi.

Doživljavam ovaj članak samo kao želju za podizanjem tiraža (u prevodu - izmišljaju toplu vodu)

Da se vratim malo (20-tak godina unazad). Priča je vezana za benzinske motore!

80-ih godina je važilo pravilo: Ne sipati običan benzin (86 oktana) u auto koji ide na super (98 oktana) i obrnuto. Takođe, u onaj motor koji je predviđen za bezolovni benzin ne sme se sipati nijedno drugo gorivo. U slučaju nepridržavanja ovoga, motor će se uništiti (eksplodirati, zaribati...).
90-ih godina, u vreme sankcija, sipali smo svašta, i nije bilo bitno koliko je oktana... i vozili smo se. Priča o obaveznoj vrsti benzina je pala u zaborav. Jedini problem bio je češće podešavanje ugla paljenja.
Činjenica je da je ovim skraćen vek motora (pitanje je za koliko). Nije mi poznat slučaj uništenog motora  :ne:

Ova priča se odnosi i na motorna ulja koja smo sipali 90-ih.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dsit

Jedino mi nije jeasno sto se stelovanje ventila u servisnoj knjizi ama bas nigde ne spominje.

mladen895

Da bi nas posle isteka garancije sacekali u servisu rasirenih ruku.
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Citat: dsit poslato 22.01.2010. - 11:11
Jedino mi nije jeasno sto se stelovanje ventila u servisnoj knjizi ama bas nigde ne spominje.
Ovo je stvarno dobro pitanje. Da imamo oformljen klub, možda bismo mogli da pokrenemo neku inicijativu kod RNS...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deda

Gas u Loganu je nepozeljan. Ali u boci rezarvoara je preko potreban, kako bi ustedeli na benzinu i vozili se duplo jeftinije...  :zurka:

Boka

E pa moram i ja nesto da kazem vezano za tng. Ja sam na  Ladi samari na 50000km pre 6god ugradio tng i na plin sam presao 120 000km. Ladu sam prodao jesenas sa 170 000km i ona i dalje ekstra radi, auspuh beo cim izadjem na otvoren put posle 10-ak km, svecice uvek ciste, ulje kad menjam maltene ista boja kao i kad sam ga sipao, auto ja vise puta vuko kamp prikolicu za Crnu Goru itd ,naravno uz sva redovna servisiranja. Lada je prodata u komsiluku i covek je prezadovoljan i samo tera( ko i ja ) na plin. Mislim da sve to isto stoji i za Dacije. Sipaj plin i vozi, ko nece neka vozi na benzin. :to:

staracstol

Mali update. Ja jesam uvek bio vatreni pobornik LPG-a ali moram priznati da sam bio u zabludi. Uopste nije tacno da je upotreba LPG-a u vozilima bez posledica. Pogledajte kako ste upotrebom plina progoreli rupe u budgetu Dubaia, cak im se zacepila i neka velika zgrada. Molim sve koje voze na LPG da se uozbilje te pohitaju na pumpe po benaz jer kao sto i sami videli ode Dubai u materinu...

taxista1974

Samo redovno odrzavanje, tj stelovanje ventila, koje je za Logana, narocito 1,4 potrebno na 30000. Vazi u oba slucaja, tj i benzin i gas. I nema brige.