TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Opet ja :)
Put do Grcke je izgledao ovako:

Predjeno       Potrosnja BC       Prosecna brzina    Sipano TNG        Realna potrosnja 

242 km          7,9 l/100 km           95,7 km/h            28 lit                   11,57
204 km          7,4  l/100 km          77,5   km/h          17,5 lit                  8,58
141 km          7,1  l/100 km          97,7 km/h            14 lit                     9,93
146 km          7,8  l/100 km          86,9 km/h            13,5 lit                  9,25

Pun iz Beograda.
Do Niša je bila lagana vožnja - maksimalnih 127 km/h po GPS-u. Bez gaženja pedale. Prosek prilicno visok, 11,57
Od Niša je bilo malo brže do Leskovca, pa posle malo preko ogranicenja.
Trece sipanje je bilo u Makedoniji posle Skopja, i cetvrto na Mk-Gr granici. Kroz Gr mi je malo otežala noga na gasu :)
Peto sipanje, u Nea Moudaniji nisam još potrošio.

Kao i prošle godine, potrošnja je bila drasticno manja nakon sipanja u Nišu - pumpa NIS Nais.
Definitivno, u Beogradu se toci najlošiji TNG.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

bocca

hm, razlike po BCu i nisu toliko velike kao razlike u realnoj potrosnji. pre ce biti da ti u BGu nisu bas sipali onoliko koliko si platio!!!

hobbista

Uvek sipam do čepa, obzirom da multiventil ne okida, tako da su moguće greške oko 0,5 lit od sipanja do sipanja  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Danas sipao 30,5 litara, presao 298 km. Prosek nesto iznad 10 litara  :bonk:

Ne znam sta to prodaju kao TNG, ali svako sipanje sve vise i vise trosi. Pocecu da tripujem da negde curi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


alexv011

Citat: hobbista poslato 03.06.2012. - 09:30
Kao i prošle godine, potrošnja je bila drasticno manja nakon sipanja u Nišu - pumpa NIS Nais.

ili ... asfalt je od Nisa ka jugu bolji nego od Bgd-a do Nisa + dole je definitivno manja guzva pa vozimo sa manje kocenja - ubrzavanja.

Keka

Danas za promenu sipao na Lukoilu po 69.90, a potrosnja Europetrolovog TNG je oko 8,6 (43 litre i 498km).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Prilicno lagana voznja do Sutomora i nazad - u retkim trenucima vozeno do 130 km/h - uglavnom je brzina bila 80-90 km/h (sve po brzinomeru).
Po BC prosek 6,4 l/100km, prosek 55,6 km/h. Predjeno 1192 km.
Po sipanju TNG-a prosek je 8,8 (tacnije 8,77) - sipano ukupno 104,5 l.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Za taj kombić nije loše. Ipak, ne sviđa mi se toliko veliko odstupanje BC-a od stvarne potrošnje. Da li je moguće da ne mogu da mu "pogode" mapu? Kod mene je, recimo, situacija skoro idealna (skoro kao kod Keke  :crazy:) - stvarna potrošnja je do 10% veća od onoga što prikazuje BC.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Kod Keke je od nedavno pocelo razmimoilazenje podataka BC i potrosnje za ~30%, kao kod hobbiste. Mapa proveravana dva puta, sve u redu. Trenutna potrosnja na benzin i na TNG se razlikuje u nekoliko dl, ali prosecna potrosnja i kolicina potrosenog goriva se mnogo razlikuje.

Moze da zavisi od kvaliteta gasa ali je najverovatnije zbog dizni (presle ~85.000 km). Majstor kaze da nema potrebe da diramo mapu. Samo redovne kontrole pri zameni filtera.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

evo mog (uglavnom neprijatnog iskustva). krenuli u kopar i sipan gas na lukoilu pre polaska. stajemo na
pumpi u adasevcima (nis), da dopunim gas i da sipam nesto benzina (iako ga uvek imam bar 1/4 rezervoara).
to budem debelo sokiran posto je potrosnja 15.5 litara (uz voznju uglavnom 140 km/h). ajde necu da se
nerviram, idemo na odmor, nema veze. kroz hrvatsku voznja 130 - 140 km/h i sipanje na pumpi ježevo (ispred
zg, cisto za informaciju nemaju sve pumpe na autoputu kroz hrvatsku auto gas, cena 4,25 kuna) potrosnja
13 litara. posle otprilike 200 km kroz hravatsku i sloveniju stajem na slovenackom petrolu da bi potrosnja pala
na 9,5 litara, cena 0.74 e (uz voznju 120 -130 km/h). u sloveniju smo obisli kopear, izolu, piran, portoroz,
skoknuli do trsta i uz laganu voznju (ne preko 70, osim na autoputu prema trstu, sa petrolovom gasom) potrosnja
opet skocila na 13 litara. gas sam onda sipao u izoli na nekoj pumpi (nisam zapamtio ime, odmah kod omv-a),
koja prodaje samo gas, vise izgleda kao skladiste nego kao pumpa, cena 0.71 e. na putu nazad potrosnja 9,8 (120
-130 km/h), onda opet sipanje u hravatskoj potrosnja 10,5 (140 - 150 km/h).

moje iskustvo srbija: gas nikakav, hrvatska: odlican, slovenija: petrol nikakav, a ima i odlicnog. ono sto je zanimljivo da
se nigde ne oseca gubitak snage i ubrzanja, prebacivao na benzin i gas da uporedim, ali potrosnja varira nenormalno

mozda nekome ovo bude korisno

ja sam na poslednjoj pumpi u hravatskoj napunio rezervoar steta sto nije blize isao bih tamo da tankujem
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Zahvaljujem na detaljnom izveštaju i iskustvom koje se u potpunosti poklapa sa mojim.   :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

Moje misljenje i dosadasnje iskustvo je i da se potrosnja drasticno povecava cim se predje brzina od 120kmh.

Loganovac

To je sasvim normalno. Međutim, kako objasniti navedenu razliku u potrošnji: 13 L/100km na 70km/h sa malo vožnje po autoputu naspram 10.5 L/100km pri brzini od 140-150km/h?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Moje neko mišljenje je da bi čep čep merenje tng-a trebalo da se radi na istom automatu, zbog pritiska. Nemaju sve pumpe isti pritisak, pa tako na jednoj može da stane više, a na jednoj da isključi ranije. Mislim da ni do tandrkanja nije merodavan način merenja.
Može da se desi da je zbog toga veliko odstupanje...  :ne:
I drink to make other people more interesting.