TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Merio sam malo po gradu. Poslednja dva punjenja izgledaju ovako:

1. Po BC - predjeno 327 km, prosek 9,2 l/100 km, prosecna brzina 31,3 km/h
   Sipano TNG 35,5 l - prosek 10,85 l/100 km
2. Po BC predjeno 341 km, prosek 9,6 l/100 km, prosecna brzina 29,8 km/h
   Sipano 37 lit - prosek 10,85 l/100 km

Na ova dva punjenja je otislo i oko 8 lit BMB, sto je jos oko 1,2 l/100 km


Cudno je sto sam dobio 2 razlicita podatka sa BC ( prosek 9,2 i 9,6), a skoro identicnu potrosnju.
Uklapam se (skoro) u 15% vecu potrosnju TNG-a u odnosu na podatak sa BC - ako ne racunam BMB.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Nažalost, trebalo bi računati i BMB, jer glupi BC ne pravi razliku pa registruje potrošnju benzina i gasa together.  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Beograd-Zlatibor-Beograd prosecna potrosnja 8,06 litara TNG.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Supernatural

Posle dva rezervoara, uvek sipam do vrha, ne gledam komp, prosecna potrosnja mi je oko 11.2l TNG. Gradska voznja, Beograd. Mislim da je to ok.

Raja

Mislim da to nije ok. Preduzmi nešto. Ili menjaj pumpu, ili stil vožnje, ili prešteluj ventile, ili... Mislim da je 11.2 TNG-a mnogo.

Sir Oliver

Citat: Keka poslato 16.11.2011. - 18:10
Beograd-Zlatibor-Beograd prosecna potrosnja 8,06 litara TNG.
E to je već nešto realno.  :to:
I drink to make other people more interesting.

Keka

Citat: Raja poslato 17.11.2011. - 11:22
Mislim da to nije ok. Preduzmi nešto. Ili menjaj pumpu, ili stil vožnje, ili prešteluj ventile, ili... Mislim da je 11.2 TNG-a mnogo.

Uklapa se u fabricke podatke (10 litara BMB).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stepwau-LPG

To je sasvim ok, sve drugo su lovacke price (ako se misli na manju potrosnju).

kiconix

Moj 1,6 je u gradu tukao 13, ovo je realna potrosnja za Bgd.

Raja

#24
Citat: stepwau-LPG poslato 17.11.2011. - 14:27
To je sasvim ok, sve drugo su lovacke price (ako se misli na manju potrosnju).

Lovačke priče ili ne, tek iskustva članova sa 1.6 motorima kazuju i drugačije. Pogledati temu: TNG i prosečna potrošnja!

nenad28


Meni retko prelazi 7,5L/100 km, ali relacija kojom se svakodnevno vozim iskljucuje klasicnu gradsku voznju. Nisam vezan za radno vreme, tako da izbegavam guzvu.
Do CG mi je trosio 5,6l, nas cetvoro plus klima.
Do Berlina i nazad sam stukao 200l goriva, ali se ne secam koji je bio prosek. Znam samo da sa punim gasom board kaze da je potrosja preko 12l.

Keka

Citat: nenad28 poslato 17.11.2011. - 22:17
Znam samo da sa punim gasom board kaze da je potrosja preko 12l.

Ne valja ti board.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Citat: nenad28 poslato 17.11.2011. - 22:17
Do CG mi je trosio 5,6l, nas cetvoro plus klima.

Ako si gledao potrošnju TNG-a po BC, nije ti to realno.  :-)1
I drink to make other people more interesting.

saša61beograd

"Gradska vožnja" je strašno relativna stvar,moguće su ogromne razlike.Juče N.Bg.-Karaburma lepo i glatko,bez mnogo stajanja.Sat vremena kasnije,isto to u povratku, 45minuta,prva, druga,neviđeno cimanje,potrošio sam verovatno duplo više.Obe vožnje van špica.
A i Beograd je veliki,ima raznih delova i ulica gde se različito vozi.Živim pored Gazele,pa kad nije gužva čim krenem ja sam u petoj brzini.A i to računam u "gradsku vožnju.

Supernatural

Evo malo smo se vozili i na otvorenom i rezultati su sledeci. 300km sa petoro putnika Potrosnja oko 8.5l TNG. Pri tome moram da napomene da je prosecna brzina bila oko 120-130km/h. Za sada sam zadovoljan, auto se jako dobro odaziva na gas, ima snage samo jos za potrosnju nisam siguran da li je ok. Buka preko 120 postaje znatno jaca i to me blago nervira. Sve ostalo je ok.