Koji je put do saobracajne sa upisanim TNG sistemom? Atest i kontrolni pregled

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Ja razumeo da kupuješ nov auto i da se radi o prvoj registraciji...  :( 

Veterinar


step.SU

Verujte mi da sad ni ja nisam siguran  :ne:

Prvi put se susrecem sa ovakvom vrstom pogonskog goriva, pa ne znam. Znam da je sekvent, da mu je mesto za punjenje tamo pored ovog gde se toci gorivo i to je sve...  :conf:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

kiconix


step.SU

CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

kiconix

Pise u papirima od atesta.
Nadam se da si pregledao dokumentaciju pre kupovine.

slavko_bgd

Ako nije napisano do kada važi, računa se 5 godina od datuma izdavanja koji mora da piše na uverenju.

hobbista

Ako je blizu istek od 5 godina, možda bi bilo pametnije da odradiš novi pre kraja godine.
Ne znam da li će se nova pravila primenjivati od početka 2015, a to će biti dodatni trošak.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

drzarkod

Alvirko ocitao lekciju u SAT emisiji.  Konačno neka vajda....sad ako bude urodilo plodom onda da traži i smanjenje cene tng.

jasho


skiter69

Citat: step.SU poslato 14.11.2014. - 15:45
Verujte mi da sad ni ja nisam siguran  :ne:

Prvi put se susrecem sa ovakvom vrstom pogonskog goriva, pa ne znam. Znam da je sekvent, da mu je mesto za punjenje tamo pored ovog gde se toci gorivo i to je sve...  :conf:
ja sam 2010 uzeo stepway. sa "fabrički" ugrađenim plinom. tih godina "fabrički" je značilo u ovlašćenom servisu. atest važi 5god. , možeš ga registrovati bez atesta ako nije istekao, a atest uraditi kasnije.

astmario

Danas radio re-atest.

Prvo sam hteo da radim na masinskom fakultetu jer mi je blize, medjutim tamo se zakazuje za 10 dana u unapred, i svi su mi savetovali da ga zaobidjem jer vole da teraju ljude na raznorazne prepravke, tako da sam celu pricu zavrsio u AMSS.

Ispitivanja vrse na Zrenjaninskom putu, rade se u istom danu ali su jako velike guzve. Malo pre 8 sati(od kada rade) vec je bilo 18 vozila pre mene, tako da je cela prica zavrsena tek oko 12, ali bez ikakvog pominjanja prepravki i slicnih akcija.(LandiRenzo plin ugradjen u garantnom roku januara 2010. godine).
Cela prica kostala okruglo 5500 dinara, ali atest vazi do 11/2019 (dva meseca krace od 5 godina) jer je boca proizvedena 2009 godine, tako da treba voditi racuna da se gleda vreme proizvodnje a ne ugradnje.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

astmario

Ne razumem najbolje sta si zelo da kazes?
Mislio sam na ispravke u instalaciji koja je instalirana 2010.godine po tada vazecem zakonu, od 2013. kada je usvojen novi zakon propisi za instalaciju TNG uredjaja su promenjeni, te se vodi racuna da su sva creva homologovana, da je instalacija izvedena na odredjeni nacin... Koliko se secam bilo je ljudi koji su menjali nosace boce ili nesto slicno?

Loganovac

Prisustvovao sam reatestu gde su ljudi prolazili bez homologovanih creva, bez teleskopskih nosača "bojlera", bez elektro ventila na boci i slično. Reatest su radili ljudi iz AMSS. Ideja pri uvođenju obaveznog reatesta na 5 godina, dakle u toku važenja atesta, bila je utvrđivanje da li ugrađena oprema zadovoljava zahteve koji su važili u trenutku izdavanja atesta. Posle isteka atesta naravno da je neophodno zameniti sve u skladu sa novim propisima. To sam hteo da kažem, nadam se da je sad jasno.
Je li tu nešto u međuvremenu menjano, ne znam.

Uostalom, sve je odavno sažvakano u ovoj temi, samo treba nekoga da ne mrzi da pročita. Recimo ovo. (Reatest = kontrolni pregled)
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.