Obaveštenje vlasnicima Dacia vozila sa ugrađenim plinom

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

To je samo marketing. Ne znam za slučaj da je neko kupio auto sa plinom ugarđenim pre isporuke i da je sve to platio jednom fakturom. Oni su (Hit Auto) nudili uslugu ugradnje uređaja za svoju "simboličnu" proviziju od 50 EUR.. U isto vreme, ko god da se obratio direktno tadašnjem "ovlašćenom" servisu Elettrico Gas (sedište u Cvijićevoj, servis je bio u Zemunu) platio je 1150EUR. Znači, vaćarenje, s obzirom da za tu proviziju čak nisu obezbedili pravnu legalizaciju uređaja - evidentiranje u Renoovoj bazi podataka ili bar upisivanje u servisnu knjižicu. Bilo je, koliko znam, slučajeva da su ugradnju upisali u servisnu knjižicu, i to na izričit zahtev vlasnika vozila. Kakve sve ovo pravne konsekvence ima - ne znam.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

spago

Kako sam novac za ugradnju plina uplatio koncesionaru, zašta imam račun, mene je baš briga gde će me on uputiti, ja mu kao kupac verujem, jer tamo piše Renault Dacia, inače ja u tu prodavnicu ne bih ni ušao. Pa da me on pošalje kod jednog gancija u štalu, ja mu verujem. To je to, savesnost, koja se meri prema konkretnim uslovima. Plaćam vozilo koncesionaru, dobijam ga odmah, registrujem, nemam razloga da sumnjam. Pitam jel može plin, može, nemam razloga da sumnjam, uplaćujem, ugrađujem.
Odgovornost je kod proizvođača i uvoznika solidarna jer su zajedničkim delovanjem doveli do posledice.
Bila bi isključena odgovornost renoa da istaknu table ne verujte prodavcu, prodavac laže, a oni ( uvoznik i prodavac) snose solidarno svaku odgovornost koju izvrši onaj koji plin ugradi zajedno sa ugrađivačem.
Ako imate pitanja objasniću detaljno pravni osnov za zamenu, pa ako neće da ispune, za raskid i sve što treba.

Loganovac

To što si koncesionaru sve uplatio pri preuimanju vozila je okolnost koja ti svakako ide u prilog. Da me niko ne bi pogrešno shvatio, naglašavam da bezuslovno navijam za tebe. Srećno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Citat: Loganovac poslato 16.08.2010. - 08:35Ne znam za slučaj da je neko kupio auto sa plinom ugarđenim pre isporuke i da je sve to platio jednom fakturom.

Meni je na fakturi tadašnje Integre pisalo vozilo+gasni uredjaj sa pojedinačnim i sa ukupnom sumom i ukupna suma zajedno bez ikakvih podela prošla kroz kredit. Normalno, uredjaj je ugradjen posle registracije jer isti ne može da bude atestiran ako nije registrovan, kao što i ne može auto da bude registrovan ako uredjaj nije atestiran (ovo drugo barem teoretski).

Loganovac

Ova kokoška-jaje pričica sasvim dovoljno govori o tome da je svaka TNG konverzija osim fabričke manje-više karabudževina i sa time smo se svi mi pomirili.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

spago

Ne treba se pomiriti, nego se boriti na sudu, jer ako niste upozoreni i pristali na to da imate probleme, ne smete ih imati.