TNG-ojacanje sedista ventila

prethodna tema - sledeća tema

roditelj

U periodu leto-jesen 2009.godine u nekom domacem renomiranom auto-magazinu objavjlena je vest o skorom pristizanju kontigenta Dacia,na nase trziste,sa motorima pripremljenim za ugradnju TNG-a.Mislim da su u ponudi bili samo 8v motori u Sanderu i Loganu.Odgovor u salonima dobio nisam,sem onih klasicnih."ko ti je to rekao,gde si to procitao,prvi put cujem...''
Mislim da se  nesto slicno radi i u FAS-u sa punticima sa fabrickim TNG-om.
Sta se radi u Dacinim servisima kod nas pri ugradnji TNG u novo vozilo?
Tko zna vise?

Keka

Sigurno NE skidaju glavu i NE ojacavaju sedista ventila pri ugradnji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

O ovome smo već diskutovali:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=944.0

Fabrika odavno ugrađuje ojačana sedišta ventila . Ovo se radi pri sklapanju motora.
Evo ponovo slike motora koji je pripremljen za ugradnju TNG. Pod 8 su sedišta ventila i ventili.


roditelj

A da li fabricka priprema vazi i za 1,6 16v motore?Kakva je priprema na motorima za Renault1,6 i 2,0  od pre pet,sest godina?

Loganovac

A kakva je priprema bila na jugićima pa ih ljudi voze po 150.000 km na plin?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

@RODITELJ>

Vidi temu "Gas u Loganu-nepoželjan?..." na ovom istom forumu.

Pozdrav

roditelj

Zahvaljujem gosn-Slavku,pre svega na smirenosti,koju ja kao mladi forumas nisam imao,a Renault Scenic mi je kucao na vrata,pa nisam procitao sve stranice foruma.Sada znam sta se РАДИ  u Dacinim servisima.Sto se tice ventila sa Zastavinih motora,nisu vise ni oni sto su nekad bili.Menjao sam ih posle 40000km zbog prezubcenog kaisa.Sve sama rdja.

zac

Ajd` da probam da ozivim temu.

Citat: krle poslato 06.03.2010. - 12:56


Fabrika odavno ugrađuje ojačana sedišta ventila . Ovo se radi pri sklapanju motora.
Evo ponovo slike motora koji je pripremljen za ugradnju TNG. Pod 8 su sedišta ventila i ventili.



Moje pitanje je, da li ovo vazi za sve motore 1.4 ili iskljucivo za motore sa fabricki ugradjenim TNG-om?

Keka

Samo sa fabricki ugradjenim TNG (GPL), kojih kod nas nema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!