Adapter za točenje plina

prethodna tema - sledeća tema

mali.alen

Kupio danas adapter za točenje plina za Njemačku, Austriju, Švicarsku i još neke države, ne znam točno koje sve. Planiram ići gore pa se treba pripremiti:




MitarMrgulic

Dobra stvar, treba imati, pretpostavljam da nije puno novaca, a u ovim "germanskim" zemljama, radnici na pumpama baše ne govore engleski, tako da je super biti sam svoj majstor :)

Zoran

Nekada davno je bio jedan čiko na Najlon pijaci u Novom Sadu koji je to proizvodio i prodavao
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Zbog tog adaptera sam izvisio na pumpi u AT.
Inace nisu bili zainteresovani ni da pridju a ne da pomognu tako da nisam ni saznao dal imaju taj adapter.

andelkob

U SLO, AU, D plin ne toče djelatnici na pumpi, morate sami. Na večini pumpi na auto-putu postoje dva različita pištolja za točenje ali je dobro imati prelaz.Ja sam ove godine dva puta putovo u Zagreb-Dortmund.Njemačka je bolje pokreivena sa benzinskima koje nude plin.  :write:

mali.alen

Cijena cca 9 eura. Naručio na ebay iz poljske

Aleksabgd

U Slovačkoj i Češkoj takodje sami sipate plin na pumpi. Ni na jednoj pumpi nisam video zaštitne naočare i rukavice pored aparata.

kiconix

Nije meni problem da sipam sam, problem je u tom adapteru.
Nisam bio spreman na to da se pistolji razlikuju.

Mare

Kakva je situacija sa adapterom za TNG u 2023. godini - gde je potreban, gde se može nabaviti, koliko košta?
Sutra idem u Mađarsku i Slovačku pa je svaki savet dobrodošao.

Veterinar

Ne nosim sa sobom adapter. Tocio sam u tim zemljama bez problema. U Nemackoj je bio problem na jednoj pumpi i u Hrvatskoj na jednoj, ali su uvek oni imali adapter.

Mare


mladja73

Ne znam za Slovacku i Madjarsku, ali za Nemacku mogu da potvrdim da imaju adaptere. Ne sipam TNG ali sam par puta video da ljudi koriste adaptere od pumpe.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Andrix

Zna li neko kakva je situacija sa adapterom u Makedoniji i Grckoj ? Cisto da znam, do sada mi nije ni na pamet palo.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dulegolub

Makedonija i Grčka imaju priključak kao mi što imamo.