Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Drinski67

Molim forumase koji prate ovu temu da pogledaju slicnu temu  :hihi1: Servis na 60.000 KM Logan 1.5DCI  (Pročitano 149 puta)

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.0.

Razlika u temi je u fokusiranju na dizelasa i na veliki servis, a glavno pitanje je: originalni delovi iz servisa ili neoriginalni, ali povoljniji delovi. :hm:

Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Veterinar

Nerado priznajem, ali odustajem od ovlascenih servisera. Brojni su razlozi za to, razliciti od servisa do servisa. Uzgred, u privatnoj varijanti (pomenuti majstor iz Jakova) veliki servis za dci kosta "TTD delovi + 4000 dinara", oko tri i po hiljade vise je u PA, a ostale ovlascene nisam posecivao, ali znam da cena daleko premasuje 30000, pa i 40000. U odnosu na cenu o ovlascenom servisu koju je Drinski67 skoro naveo, privatno se i do 20000 manje plati, sto je jaaako velika razlika.

Keka

Da li neko zna nekog dobrog majstora u NS, naravno privatna varijanta?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladen895

#168
Znamo u Jakovu , eto razloga da središ auto i da se vidiš sa ekipom iz šumadije  :ziveli:  :friends:  :jea:
     i nemo da se petljaš sa neki ševroleti     :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Ma da, dok platim put, izadje skuplje nego ovde  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Zavisi koliko kosta kod tebe. Mislim da bi cak mogao ustedeti kupovinom delova, a put je, cak i sa uracunatom putarinom, do 2000 dinara.

Drinski67

Molim vas da mi date telefon i/ili adresu majstora koje preporucujete u Beogradu, a kojima verujete da korektno obave veliki servis i sa kojima imate dobra iskustva (npr. zupcasti kais izdrzao od 60000 do 12000)...

Do sada sam presao oko 61000... cekam vasu podrsku, pa da idem na veliki servis...

Pozdrav Loganovcima  :ziveli:
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

FAN 5

Pozdrav svima, dali je neko snimio mozda video ili fotografije velikog servisa, ja sam nabavio kompletnu dokumentaciju za to i alat , jedino bih voleo da to vidim i cujem misljenja,takodje sam spreman i da podelim svoje znanje i dosadasnje iskustvo ps. ( veliki servis u integri kosta 45000 + 9000 vodena pumpa , a i sopstvenoj reziji to ne izlazi vise od 23 000 sa vodenom pumpom ,racunao sam i ulje i sve filtere u pitanju je 1.5 dci) 

hobbista

Problem u svakoj varijanti velikog servisa je zupčenje. Ukoliko nisi radio do sada, uz nekog iskusnog, nemoj ni da pokušavaš. Odnosno, obezbedi nekoga ko zna posao da ti bude pored (makar za prvi put).
Ne znam koji alat si nabavio (obzirom da je pravi alat prilično skup).  :ces:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mladja73

Slazem se sa Hobbistom. U svakom slucaju ako budes i radio veliki servis sam obavezno slikaj i podeli to iskustvo sa nama...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

krle

Pratio sam celu proceduru. Da bi se razvod doveo u fazu potreban je specijalan alat ( na njemu je skala sa uglovima) pomoću koga se kroz blok blokira radilica. Posao usložnjava i to što se treba demontirati nosač motora na desnoj strani. Sve ostalo je jednostavno i lako.

Kada bih imao alatku za blokiranje radilice  sve bih mogao da   odradim sam.

mladen895

Ja još nisam video tu alatku.Kad zamenim zupčasti javiću se,ali moj majstor je do sada na svim kolima koje sam mu doterao obeležio repere, nožem isekao stari i nabacio novi kaiš i to vrlo brzo, tako da mi ništa nije jasno oko te sprave pogotovo za motor sa 4 cilindra i 8 ventila.
Kad se mora,sve  je tesko.

hobbista

Umesto tog alata može da se koristi dugačak šraf (ne sećam se da li M6 ili M8 - dužine oko 10 cm ako se ne varam) koji služi da zablokira radilicu u 00.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.