Styling (tamnjenje) štopaljki i migavaca na sanderu

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Eto danas mi bio radni dan za kola i bilo mi je posle malo dosadno pa sam rešio da odradim i štopaljke i migavce.

Evo nekoliko slika celog poduhvata:

Kupio sam Motip-ov sprej za tamnjenje štopaljki:



Onda sam sve to lepo izolovao od farbe:



















I nakon nekoliko slojeva ovako je ispalo:














Zadnje štopaljke i nisu nešto mnogo tamne, a migavci su baš crni što mi je i bio cilj da se sve lepo vidi i da pritom lepo i izgleda.


A evo i slike sa upaljenim svim sijalicama i nema nikakve razlike u prozirnosti posle tamnjenja:






Ako obratite malo pažnju na levu štopaljku, tačnije donji deo štopaljke, videćete da sam malo usr*o tačno na kraju. Razlila mi se farba, a nisam mogao da očistim, a da ne skinem ceo sloj, a farbe više nije bilo. Inače ovu štopaljku sam tri puta ponovo radio jer mi se razlivala farba dok se nisam uhodao :banghead:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DarioGTI

Odlično, odlično!! Štopke su odlične, a žmige mi se ekstra sviđaju!   :aplause: :aplause:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

DrJekyll

#2
Hteo sam prvo da skidam migavce i da ih lepim folijom za tamnjenje stakala, ali nešto nisam hteo da rizikujem lom stakla kada skidam i tako sam samo prefarbao sprejom. Inače meni se migavci mnooogo sviđaju, a štopaljke onako, al je bolje nego ranije u svakom slučaju.


Polako ali sigurno se trudim da te pratim u sređivanju :dobro:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Doktore, svaka cast izgleda ludo  :woo-hoo:

I da te pitam kakav je to sprej i koliko je postojan na vremenske uslove? I da li se necim skida sa stopaljke, ako se ukaze potreba?

Gagi1/2

 :aplause: :to: Izgleda super! Ide ti uz ratkapne. Sad još samo stakla da zatamniš i biće baš moćno :woo-hoo:.


staracstol

 :respect: za radove,  :respect: za tutorijal a ratkapne bi izgledale ludo da su sjajno crne.

DrJekyll

Sprej je baš za to namenjen i tako se kupuje (traži), za skidanje sam čuo od par ljudi sa VW foruma da se skida nečim, al sam zaboravio sa čim. Mislim i da se dobro ponaša pod vremenskim uslovima jer mi je to logično, inače ne bi ljudi to radili.

@staracstol
Sa ratkapnama tek treba da se pozabavim, nego nikako da stignem :( Mada ću još videti šta ću da radim...možda samo lak preko ove boje ili crni sjajni preko svega.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dachaa

Ja sam planirao kod mene da zatamnim stopaljke ali je neko rekao da se ne isplati,da se brzo skida taj sprej itd.Javi rezultate posle odredjenog vremena,inace mnogo dobro izgleda pogotovo zmigavci  :dobro:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

mrsp

Stvarno izgleda lepo  :too:
Ali zbog tog skidanja boje, zar nije bilo bolje da si skinuo štopaljke pa isprskao sprej iznutra  :ces:

DrJekyll

Ovaj motipov sprej je dobar. Evo posle 4-5 pranja, što u servisu što na četke, štopaljke i dalje izgledaju super. Sve je princip koliko slojeva stavite. Ja sam nanosio 3-4 sloja i mislim da se neće tako lako obrisati, a kada se skine, opet ću malo da se zanimam. Za sada je ok, pogotovo prednji migavci koji su mi i dalje najlepše ispali. Preporučio bih ljudima da samo prednje, tj one na krilu, tamne. Mislim sve je stvar ukusa, a mislim da se svima sviđaju prednji zatamnjeni, a za zadnje sam imao i par loših "ocena"  :c1:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dachaa

Citat: mrsp poslato 29.11.2011. - 10:18

bolje da si skinuo štopaljke pa isprskao sprej iznutra  :ces:


Neko je rekao da je nemoguca misija da se skine,bar na Loganu.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DrJekyll

#11
Razmišljao sam i o tome, ali nije bilo vredno cimanja. Mislim da se lako skidaju...bar mislim, jer sam pretpostavio da je isti princip kao i kod punta, a njemu sam već skidao.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...