sandero 1.4 laureate

prethodna tema - sledeća tema

Marek Kinasky


Dragi prijatelji, prošlo je već četiri dana od kada sam uzeo svoj prvi novi auto.  :zurka: Vozim već punih 10 godina, ali, do sada, samo polovnjake (čitaj krševe). Mislim da će mi biti potrebno neko vreme da se naviknem na čitav niz normalnosti koje su me zadesile: automobil pali iz prve, sve potrebne informacije se mogu pronaći na ovom forumu i knjižicama koje stižu uz auto,          ne zanima me mišljenje komšiluka i drugih ničim izazvano upućenih lica, subotnji dan počinjem kafom, ne vučenjem rukava majstora/šegrta/električara.

Kapiram da su svi motori novije proizvodnje već prošli fazu razrađivanja, jer je jeftinije da se motori, pri kraju proizvodnog procesa, stave "na sto" i prođu proces razrađivanja, nego se boriti sa reklamacijama klijenata koji neće/ne mogu/ne znaju pravilno da razrade svoj motor. No, kažem, to je samo moje mišljenje, prednost dajem zvaničnim uputstvima i nekim postovima iskusnijih forumaša ovde, tako da auto vozim u režimu 2k-2.5k obrtaja, nikad preko 3k, dok ne pređem 3k kilometara. Prva dva dana sam prešao dvestotinjak kilometara po gradu, upoznao automobil, a onda sam ga isterao do Leskovca i nazad. Potrošnja se, po kompjuteru, većim delom puta kretala u rasponu 7.8 - 8.1 l/100 km (troje putnika, prtljag). Vozio sam, uglavnom, u petoj brzini na 2.5 k obrtaja (90ak km/h).

Drugim rečima, po ceo dan ne izbijam iz auta  :woo-hoo: Juče sam proveo 8-9 sati za volanom i nisam se umorio preterano. Nije bilo bola u leđima i zadnjici. Mogao sam još da vozim. Prošli auto mi je bio LANCIA DELTA, da sam u njoj proveo 8-9 sati, kičma i zadnjica bi me razvalili, a verovatno bi počela i glava da me boli. Auto koji sam vozio, pre LANCIA-e, bio je službeni kec (restilizovani stojadin). Jeste da je službeni auto najbolji auto, ali da sam u njemu proveo 8-9 sati, mislim da bi morali da me iz auta iznesu sa sedištem, pa polako...

sve u svemu, uživanje u Sanderu. Uskoro ću se, ako Bog da zdravlja, vozikati malo evropskim drumovima. Stičem utisak da je ovaj izbor - pravi izbor, novi Sandero jeste automobil u koji čovek može bezbrižno da sedne i ode do Beča, Budimpešte, Praga ili Bratislave bez ikakve propratne priče ili anegdote vezane za auto.

Srećna NG i svima vam želim zdravlje, ljubav, sreću, ali i hiljade bezbrižnih kilometara.



Keka

Da te u sreci i zdravlju sluzi!
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Munze


david

Neka ti je sa srecom...

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Naš čovek, odma' se vidi!  :to:

U zdravlje da se voziš jedno 300.000km i ponovo nov auto da kupiš!  :driver:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

U zdravlju i sreći da se voziš :ziveli:

brave


U potpunosti delim Tvoje mišljenje o novom "ljubimcu", da te dobro služi i u narednim Novim godinama,želim Ti brate od Sandera.

Raja

#8
Marek, sa toliko ljubavi si opisao auto. A tek kada ugradiš plin tvojoj sreći neće biti kraja. Mislim da je potrošnja znatna ali recimo da ti je makina u razradi. Srećan ti put do Beča, Praga, Pešte... pa onda da svratiš i na neko okupljanje forumaša...

VeDuS

#9
Citat: Marek Kinasky poslato 02.01.2010. - 16:36
Mislim da će mi biti potrebno neko vreme da se naviknem na čitav niz normalnosti koje su me zadesile: automobil pali iz prve,.....
Navici ces se vrlo brzo...veruj nam.
Srecno ti bilo sa "ljubimcem" i mnogo bezbednih kilometara u buducnosti...




Marek Kinasky

#10
Hvala vam na lepim željama i pozitivnoj energiji koja je lako uočljiva u svakoj poruci. Mislim da ovde pišu neki normalni, pametni ljudi  :write: koje ne okuplja obožavanje nekog brenda ili potrošačka strast, već interes i namera da se pređe što više kvalitetnih, udobnih i bezbednih kilometara za što manji novac i bez nepotrebnih cimanja. Šaljem vam fotke svog novog prijatelja :-) Moram da kažem da sam se, pošto sam došao da zaključim posao oko kupovine Sandera, intenzivno dvoumio čitava dva ipo sata između Logana i Sandera, subota je bila, prepodne... u salonu smo bili samo prodavac, ja, Sandero i prelepi Logan koji mi je lomio mozak. Presudilo je to što nisam oženjen, klinci nisu na vidiku, pa mi onoliki (moćni!) Loganov gepek nije potreban, već bi mi samo pravio probleme prilikom parkiranja u gradu tako da sam ostao pri već zacrtanom planu. No, najbolje je da sa ovim autom pređem 300.000 km, pa da kupim tada aktuelnog Logana :hihi1: Kupio sam mu 4 wintere i kasko osiguranje, pa planiram da mu, pošto se oporavim od operacije na otvorenom novčaniku, metnem onaj držač za lakat - kasetu između prednjih sedišta, presvlake i neki jeftiniji GPS uređaj.

P.S. U februaru dobijam beskamatni kredit od 1000 € na 12 meseci od firme u kojoj radim, čik pogodite na šta ću da potrošim pare  :lux:

Pozdrav!

   

Loganovac

#11
Na alufelne 16" i subwoofer?

Auto ti super izgleda čak i prljav, ova boja čuči svim kolima.  :jea:



P.S. Neeee, sad sam se setio, ugradićeš plinski uređaj, 100%!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Marek Kinasky

#12
Prljav je mukica, celu noć sam ga vozio :-) danas ću ga malo oprati, definitivno, inače, pogodio si iz prve. Uzimam alufelne i vufer, a valjda će da mi ostane i da metnem neonku ispod auta... :-)

:woo-hoo:

ne želim više da vidim polovan automobil u životu, osim ako se ne radi o muzičkom spotu...  http://www.youtube.com/watch?v=Asi-MDdJqAI   :dance:

edit: šalim se, naravno, sevnuće plin, taman ću da pređem 5.000 km do tada i onda počinje raj...


Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Sad kad vidim ona bela kolica iza tebe, sve mi postaje jasnije. :zloca: :whistling: